Sosyal medyada edilen küfür için dava açabilir miyim?

EmreLds

Kilopat
Makaleler
5
Arkadaşlar Instagram'da ve Discord'da bana küfür eden birisine dava açabilir miyim? Edilen küfürler çok büyük içinde tehdit de var şahısın ismini ve soyadını biliyorum elimde fotoğrafları var. Bu şahısa dava açmak istiyorum bütün kafasını bana takmış. Anlıyacağınız sosyal medyadan taciz ediliyorum bu tür işlere giren birileri varsa ne yapmam gerektiğini söyleyebilir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
@Fenxy'nin dediğine ek olarak, sosyal medya platformlarında engelle diye bir tuş var onu da kullanabilirsiniz.
Engellemek mesele değil, ömrünü oyunlarla tüketen asosyal bir yağ tulumunun ağzına geleni sayması ve saydıktan sonra yanına kalması. Gerçekte özgüvensizlikten kekeler ama sanala gelince her aklına geleni sayıyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Siber suçlara başvurmayı deneyebilirsin. Yalnız ne kadar ilgilenirler ve sonuca ulaşır onu bilemem. İnternette küfür kıyamet malum:)

Burda da biri beni savcılığa verecekti bu arada o çocuğa n’oldu ya:) Birinin mesajını beğendiğim için savcılığa gidiyordum ama hala tebligat gelmedi.

Teşekkürler edilen şey sadece küfür değil tehdit gibi şeylerde var. Dava açacağım çünkü yan hesaplarla hep mesaj yazıyor. En kötüsüde bu kişinin eskiden arkadaşım olması.

Açabilirsin tabiki. Ama ses kayıtları genel olarak delil niteliği taşımaz bu tarz davalarda. Eğer ciddi bir hal alacağını düşünüyorsan şikayetçi olabilirsin. Yok bu insan sanal ortamda böyle korkak biri diyorsan uğraştığına deymez.

Yeni konular

Geri
Yukarı