Sosyal medyada nasıl müstehcen çocuk görüntüleri olabiliyor?

v1ncent

Hectopat
YouTube, Discord gibi platformlarda maalesef bu tür videolar var arkadaşlar. Elbette birkaç saate kaldırıyorlar fakat iş işten geçmiş oluyor, binlerce izleniyor bu videolar. Benim takıldığım nokta şu, bu videoların izlenilmesi ve paylaşılması suç olmasına rağmen nasıl YouTube, Discord veya Twitter gibi 10 yaşındaki çocukların bile kullandığı platformlara yüklenebiliyorlar? Birisi size YouTube video linki atsa ve bu video bahsettiğim tarzda bir video olsa suç işlemiş mi oluyoruz? Yoksa illa cinsel içeriğe yönelik, VPN yoluyla erişim sağlanabilen sitelerden izlenince mi suç sayılıyor? Aydınlatırsanız sevinirim. Yaşadığım bir olay sonucu içim hiç rahat değil, bu yüzden soruyorum.
Büyük ihtimalle bu konuda onaylanmayacak ama ben yine de sorayım.

YouTube, Discord gibi platformlarda maalesef bu tür videolar var arkadaşlar. Elbette birkaç saate kaldırıyorlar fakat iş işten geçmiş oluyor, binlerce izleniyor bu videolar. Benim takıldığım nokta şu, bu videoların izlenilmesi ve paylaşılması suç olmasına rağmen nasıl YouTube, Discord veya Twitter gibi 10 yaşındaki çocukların bile kullandığı platformlara yüklenebiliyorlar? Birisi size YouTube video linki atsa ve bu video bahsettiğim tarzda bir video olsa suç işlemiş mi oluyoruz? Yoksa illa cinsel içeriğe yönelik, VPN yoluyla erişim sağlanabilen sitelerden izlenince mi suç sayılıyor? Aydınlatırsanız sevinirim. Yaşadığım bir olay sonucu içim hiç rahat değil, bu yüzden soruyorum.
Büyük ihtimalle bu konuda onaylanmayacak ama ben yine de sorayım.

Dostum eğer bile isteye açmadıysan ve paylaşmadıysan sıkıntı olmaz. YouTube algoritması böyle şeyleri algılayamayınca raporlanma üzerine kaldırıyor öyle videolar görürsen raporla kapat.

Hocam internet ortamında bu ruh hastalarından çok daha kötüleri de var, bir ara facebook ta çocukların fotoğraflarını paylaşıp sapık sapık yorum yapan kişilerin olduğu bir sayfayı şikayet etmiştim emniyete sonuç olarak biz bir şey yapamayız demişlerdi.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı