Sosyal Medya'nın boş gelmesi

60993

Hectopat
Makaleler
2
Selamlar, sıradan bir kullanıcı olarak sosyal medya kullanıyordum daha sonra çektiğim manzarayı falan Instagram hesabımda paylaşmaya başladım Twitter'da gezinmeye başladım derken Twitter, Snapchat ve Instagram üçlüsünü kullanmaya başladım daha sonra anlamsız sıkıcı ve herkesin yalan boş olduğu yerler olduğunu hatırladım. Çünkü Twitter'a giriyorsun herkes linçleniyor (yazılımcıları takip ediyorum) veya herkesin durumu çok iyi durumdaymış gibi davranılıyor. Instagram'da herkes muhteşem hayat yaşıyor sadece iyi şeyleri paylaşıyorlar ya da aşırı boş saçma şeyler paylaşılıyor. Snapchat ise anlamsız fotolaşmanın olduğu bir yer. Ben bu gözle bakıyorum bu üçlüye. Artık sosyal medyadan sıkıldım boş hesap açıp Twitter'da yazılımcıları takip edeyim desem dahi Twitter'ın saçma kişileri önermesi veya Ahmet Ayşe'nin gönderisini beğendi diye anasayfana düşürüyor. Sade temiz bilgi yakalayamıyorsun hiçbir şekilde. Nedense sosyal medya bana sıkıcı ve boş geliyor şu an sadece WhatsApp ve Telegram hesabım var diğer hesapları sildim(kalıcı olarak). Siz ne düşünüyorsunuz sosyal medya hakkında?

Hayatımda herhangi sosyal medya kullanmadım. Kullanmayacağım da. Cidden boş ve gereksiz buluyorum.

Beni bu yüzden farklı gören kız arkadaşlarıma buradan selam olsun. 😀
Tercih meselesi hocam, özellikle kadın tarafı bu duru garip buluyor.

Ben Facebook insanını seviyorum.
Bazı grup ve sayfaların kitlesi kaliteli insanlardan oluşuyor, sohbetleri falan zevkli oluyor.

İnstagram da kullanıyorum. Bir başkasını takip edeyim derdim yok. Ne yapmış, ne yemiş beni alakadar etmez. Keşfete düşen karı-kız araba, dizi videolarına bakarım yeter bana. Ekonomi, bilgi, sanat ile ilgili sayfaları da takip ediyorum ama saatlerce bakmıyorum. 😂
Uzun lafın kısasıyla videoda bilgi veren adamı takip ederim.
Sporcu olur, ekonomici olur. Diğer içerikler zaman öldürüyor.

Son düzenleme:
Tercih meselesi hocam, özellikle kadın tarafı bu duru garip buluyor.

Ben Facebook insanını seviyorum.
Bazı grup ve sayfaların kitlesi kaliteli insanlardan oluşuyor, sohbetleri falan zevkli oluyor.

İnstagram da kullanıyorum. Bir başkasını takip edeyim derdim yok. Ne yapmış, ne yemiş beni alakadar etmez. Keşfete düşen karı-kız araba, dizi videolarına bakarım yeter bana. Ekonomi, bilgi, sanat ile ilgili sayfaları da takip ediyorum ama saatlerce bakmıyorum. 😂

Uzun lafın kısasıyla videoda bilgi veren adamı takip ederim.

Sporcu olur, ekonomici olur. Diğer içerikler zaman öldürüyor.

Hocam mesajı kaç kez düzenlediğinizi sayamadım. 😀

Tabii arada komik videolar oluyor sağ soldan gördüğüm. Bunlar dışında pek bir ilgim yok.

Selamlar, sıradan bir kullanıcı olarak sosyal medya kullanıyordum daha sonra çektiğim manzarayı falan Instagram hesabımda paylaşmaya başladım Twitter'da gezinmeye başladım derken Twitter, Snapchat ve Instagram üçlüsünü kullanmaya başladım daha sonra anlamsız sıkıcı ve herkesin yalan boş olduğu yerler olduğunu hatırladım. Çünkü Twitter'a giriyorsun herkes linçleniyor (yazılımcıları takip ediyorum) veya herkesin durumu çok iyi durumdaymış gibi davranılıyor. Instagram'da herkes muhteşem hayat yaşıyor sadece iyi şeyleri paylaşıyorlar ya da aşırı boş saçma şeyler paylaşılıyor. Snapchat ise anlamsız fotolaşmanın olduğu bir yer. Ben bu gözle bakıyorum bu üçlüye. Artık sosyal medyadan sıkıldım boş hesap açıp Twitter'da yazılımcıları takip edeyim desem dahi Twitter'ın saçma kişileri önermesi veya Ahmet Ayşe'nin gönderisini beğendi diye anasayfana düşürüyor. Sade temiz bilgi yakalayamıyorsun hiçbir şekilde. Nedense sosyal medya bana sıkıcı ve boş geliyor şu an sadece WhatsApp ve Telegram hesabım var diğer hesapları sildim(kalıcı olarak). Siz ne düşünüyorsunuz sosyal medya hakkında?
Bende hiç birini kullanmıyorum artık. Eskiden instagram kullanırdım. Bir tiktok çıktı. Orda paylaştıkları yetmiyormuş gibi birde instagram da paylaşıyorlar. Çöplük gibi saçma saçma videolar fotoğraflar falan keşfete düşüyor. Takip ettiğim insanlarda böyle saçma sapan videolar fotoğraflar çekince mide bulandırıcı bir hal aldı artık direk hesabı kapattım. Sonra twittera geçtim ilk başlarda güzeldi sonra gündemde saçma sapan başlıklar açılıyor herkes birbirine giriyor. Spor, siyaset, dizi, gündem aklına ne gelirse her konuda insanlar birbirine giriyor herkes birbirine hakaretler yağdırıyor falan. Yani bence sosyal medya diye bir şey kalmadı. Ne kadar saçma sapan adam varsa hepsi oralara doluştu. Ne var ne yoksa hepsini sildim. Sonra bir boşluk oluştu ben de, foruma üye oldum. Artık sosyal medyada boş boş gezeceğime foruma giriyorum anladığım bir şey varsa yardımcı oluyorum. Küfür yok, hakaret yok, gereksiz saçma sapan nedenlerle tartışanlar yok bence tertemiz ortam herkes birbirine yardımcı oluyor, muhabbet ediyorlar falan. Bir şey tartışılacağı zaman insanlar seviyeli konuşuyor falan.
Yani uzun lafın kısası sosyal medya diye bir şey yok. Sosyal savaş var. Klavyesini eline alan herkes oralarda birbiriyle savaşıyor.

Boş işten başka bir şey değil. Banane kiminin ne halt yediğinden, ben kendi hayatımı düşünüyorum başkasınınkini değil. Her yaptığını paylaşan tipler var ya, cidden yazık. Bir şey de öğrettiği yok ki aptal gibi ekranda başkalarının hayatına bakıyorsun o kadar.
Sosyal'e üye olduğumdan beri cidden bir şeyler öğrendim, yeri geldi sohbet muhabbet edip yeni fikirler gördüm ufkumu genişlettim. İyi ki sosyal medya çöplüğünden kurtulmuşum, hayatımda verdiğim önemli kararlardan biri oldu.

Sosyal medyayı nasıl kullandığına bağlı. Bütün gününü İnstagram,Tiktok vb uygulamalarda saatlerini harcarsan zamanını öldürmüş olursun. Beynin seni sürekli sosyal medyaya yönlendirdiği sürece daha çok bağımlısı olursun. İlk önce sosyal medyayla aranda mesafe çiz. Az girmeye çalış. Yaklaşık 4 yıldır İnstagram kullanan birisi olarak eskiden her gün hikaye paylaşırdım. Bütün günlerimi geçirirdim. Son 1 yıldır az kullanmaya özen gösteriyorum.

Sosyal medyayı sadece oyun haberlerini takip etmek için kullanıyorum, galiba bir tek ben sosyal medyayı farklı bir şekilde kullanıyorum :D bence yabancı kitlede sıkıntı yok takip ettiğim yerlerin %99 yabancı olduğu için ve oyunla ilgili olduğu için bende bir sorun yok.

Millet sürekli gittiği yerlerin resmini çekip atıyor, anlamsız geliyor bana sanki birilerine hava atmaya çalışıyorlarmış gibi. Her gittiği yeri çekip atanlar için diyorum bunu. Bir iki yere gidersin, haftada 1-2 resim koyarsın. Eyvallah, bir şey diyemem ama bazı kişiler sürekli resim çekip atıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı