Sosyal'de hiç kimseyi raporlamayın, işte nedeni

• Konuyu başlatan Silinen üye 94679
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 51
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
S

Silinen üye 94679

Ziyaretçi
Merhaba,

Sanırım günde en az 10-15 kez mesaj raporluyorumdur. Bakıyorum birinin mesajında ne büyük harf kullanımı var, ne noktalama, ne kesme işareti, ne de başka bir şey. Doğal olarak raporluyorum, hemen sonra bir altındaki mesajı da raporluyorum, çünkü yazım hataları olan mesajı alıntılamak da ceza verilmesi için bir neden. En azından ben bu neden gösterilerek uyarı almıştım.

Ben bunları yaparken, moderatör ya da yöneticilerden raporladığım mesajlar için düzenleme beklerken, uyarı alan taraf ben oluyorum.

Ceza açıklaması: "Rapor Sistemini Meşgul Etmeyin"
Ceza nedeni: Hata yapılan mesajları raporlamak
Ceza süresi: En az bir gün (Bu konuyu açmak için de bir gün bekleyeceğim)

indir.png

Yaşattıkları pek çok sıkıntı var, durduk yere yaptıkları hatalar. Sonrasında bunu belirttiğimde yorumlarımın silinmesi, vesaire...
Bunların hepsini buraya sıralamak isterdim lakin bu sefer de "Konuyla Alakalı Olmayan Başlık" adı altında uyarı almak istemiyorum. Emin olun, alabilirim.

Kimin yorumlarımı sırf alındığı için sildiğini, saçma uyarıların kimin tarafından verildiğini tahmin ediyorum, muhtemelen de yanılmıyorumdur. Keşke hepsinin @Asım Demir gibi bir duruşu olsa, en azından @Jouska gibi neyin, ne olduğunu bilen, nasıl davranması ve ne yapması gerektiğini bilen kişiler yönetim kadrosuna alınsa (adını geçirmediklerim yanlış anlamasın ki onlar kötüler, herkes ilk önce kendini bilir. Asım Demir ve Mert Ilgın ile rast geldiğim için onlar üzerinden örnek verim - yönetim kadrosundan kastım moderatörlük) . İki mesajı düzenlemek yerine, raporu yollayan kişiye uyarı vermek işine gelen kişiler yapmasa keşke bu işi. Kimse kimseye hiçbir sebep yokken sinirlenmez, iğrenmez, ancak bu tür durumlar yüzünden Sosyal'den de soğuyorum.

Benim gibi düşünen kaç kişi bulurum bilemem, düşüncelerim bunlar. Dilerseniz tekrar eskiden yaptığınız gibi konumu onaylayıp, moderatör olarak mesajınızı bırakıp konuyu kilitleyin, söz hakkı vermeyin, kilitli konuda moderatörler olarak dalganızı geçin, dilerseniz de direkt konuyu onaylamayın. Verilen yanlış bilgiler ya da yapılan yazım hataları nedeniyle birileri raporlanmayacaksa neden raporlanacak? Technopat Sosyal'in diğer forumlara kıyasla avantajı, çöp kokmaması ve çöp gibi görünmemesi. Bunun böyle olmasındaki en büyük etken insanların neyi, nasıl yazacağını bilmesi. Bilmeyenler de raporlanır, mesajları düzenlenir ve uyarı "onlara" verilir, raporlayan kişiye değil.

Eğer bunlarla uğraşmak istemiyorsanız, Türkçe kurallarını bilen kişilere yetki verilmesi önerimdir. Moderatör taginin yer almasına bile gerek yok, mesajları düzenleme ve süreli uyarı verme yetkisine sahip olan bir yönetim grubunun olması hiç fena olmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle birbirimize açık olmak gerekirse burada direkt olarak beni hedef aldığını biliyorum. Açıkça söyleyebilirsin.

Daha önce tam hatırlamıyorum hangi konular olduğunu ama 4-5 kere doğru yazılan kelimeyi "yazım kurallarına uymayan mesaj" olarak raporladınız, herhangi bir işlem yapmadım, normalde uyarı gerektiriyor.

Uyarı verdiğim gün aynı konudan seri şekilde birçok mesajı raporladınız ve birkaç gün önce "neden sürekli aynı soruyu soruyorsunuz" dedikten sonra bu seri raporlar nedense birden arttı. Aynı konuda bir mesajı raporlamak yeterli iken seri şekilde tek tek raporlamayı kötüye kullanım olarak değerlendirdim.

Hiçbir mesajınızı ben silmedim, silinen mesajlar hakkında bilgim yok.

Yeterli derece açıklama yapıldığında konunun gereksiz yere uzamaması için konular kilitleniyor. Ben bunu sadece geçen gün uyguladım. Yönetimden hiç kimse konuyu kilitleyip üye ile kendi aralarında dalga geçmez. Burada kirlilik olmaması açısından özel mesaj yoluyla sorunu çözdük. @Nealarus ile.

Son düzenleme:
Bazı arkadaşların rapor okuma, idrak etme konusunda sıkıntıları var. Geçende de bana hakaret edilen mesajı raporladığım için karşı taraf değil, ben ceza yemiştim :) Pratik gerekiyor, çok sorun değil.

Asıl sorunu söyleyeyim ben size. Rapor edin cümlesini bu kadar tekrarlamalarına rağmen rapor kısmında gereken inceliği gösterememeleri. Ben bu konu için değil, genel olarak söylüyorum bu lafımı.

Bazı arkadaşların rapor okuma, idrak etme konusunda sıkıntıları var. Geçende de bana hakaret edilen mesajı raporladığım için karşı taraf değil, ben ceza yemiştim :) Pratik gerekiyor, çok sorun değil.
Çünkü hakaret etmiştin, sonuna kadar da doğru bir karardı. Bunu sana da açıkladım. Anlaştık sanıyordum.
Ama maalesef bazı arkadaşlar da birilerinin açığını bulsam da saldırsam diye bekliyor.

Birilerine hakaret ettikten sonra karşı tarafı raporlamak sizi haklı duruma getirmiyor. 2 tarafı da okuyup ona göre değerlendiriyorum. O olayda 2 taraf da uyarı aldı, bunu da çok iyi biliyorsun.

Anlaştık sanıyordum.
Hiç sanmıyorum. Aksine bir de söylemediğim bir cümleyi söylemiş gibi göstermeye çalışmıştın. Neyse, fazla uğraşmak istemiyorum. Amacım saldırmak değil, saldırmak istesem saldırmak için daha öncül konular var, rahat ol.

Hata yapmadan kimse gelişemez. Bazı arkadaşlar hatalarını kabullenemiyor. Özür dileyip hataları çözmeye çalışsalar kimse gelip de şikayetçi olmaz. Bütün mod arkadaşlar üye olarak geldi mod kadrosuna. Üyelerle de en iyi siz empati yapabilirsiniz.

Benim anlamadigim bir şey de bazı yöneticilerin mesajlarinda "b*k" kelimesini kullanıp ceza yememesi ama bizim en ufak bir şeyde uygunsuz üsluptan ceza yememiz.
Bunu da defalarca söyledim. Bir kural ya siyahtır ya beyazdır. Yönetici bunu gri yapıyorsa, üyelerin de kullanmasını engellemek kadar saçma bir şey yok.

Hiç sanmıyorum. Aksine bir de söylemediğim bir cümleyi söylemiş gibi göstermeye çalışmıştın. Neyse, fazla uğraşmak istemiyorum. Amacım saldırmak değil, saldırmak istesem saldırmak için daha öncül konular var, rahat ol.

Hata yapmadan kimse gelişemez. Bazı arkadaşlar hatalarını kabullenemiyor. Özür dileyip hataları çözmeye çalışsalar kimse gelip de şikayetçi olmaz. Bütün mod arkadaşlar üye olarak geldi mod kadrosuna. Üyelerle de en iyi siz empati yapabilirsiniz.
Hakareti "benim tarzım böyle diye savundun". Bence tartışmaya gerek yok.
Ben direkt mesajını kopyaladım, söylemediğin bir cümleyi söylememiş gibi göstermedim. Hatta birkaç kişi de hakaret olduğunu söyledi. Kimse de çıkıp burada hakaret içerikli bir şey yok demedi.

Yukarıda mesajında bile hakaret var.

Yukarıda mesajında bile hakaret var.
İnisiyatiflerimiz çok farklı sanırım. Nerede var acaba, hayır 3 kere daha okuyup ona göre senin açından değerlendireceğim, merak ettim. Bazı şeyleri ne dersen de değiştiremezsin, nereden yaklaşırsan yaklaş değiştiremezsin. Bunu öğrendikten sonra konudan çıkacağım, dilersen mesajları da silersin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı