Sosyal'de Kullanıcılar Kendi Cevaplarını "Çözüm" Olarak İşaretleyebiliyor

Çözüm puanı artınca ne oluyor ki eğer hakkıyla yaptıysan tamam da bu aynı sınavda kopya çekmeye benziyor kendini geliştirmiyorsun ama geliştirmiş gibi gözüküyorsun.

Bir sorun varsa ve konu sahibi de bu sorunu kendisi çözmüşse "çözüm" olarak işaretlenmesini doğru buluyorum. Suistimal edenler elbette vardır ama ayıklandığı ve azaltıldığı müddetçe çok da bir sorun yok. Durumu suistimal edenler, ettikleri düşünülenler var ise raporlanır, moderasyon ekibi de rapordan yola çıkarak atılan iddianın doğrultusunda konuyu inceler. Üyeler de böyle bir durumla karşılaştıklarında hassasiyet gösterirse sorun biter elbette denemez; ama bu bilinçle problem seyreltilerek en aza indirgenebilir.

Arama motoruna rastgele birisi bir sorununu yazdığında sonuç olarak önünde 2-3 forum başlığı karşısına çıkacak ve birisine tıklayacak. Tıkladı Technopat'a, baktı baktı sonra onaylanmış olan çözümü gördü ve o çözüme, forumun referansından yola çıkarak güvenilir olduğuna inandı ve denedi.
Sonuç: Sorunu çözüldü.

Çözüm konusu, forum sitelerinin internetteki itibarları adına hassas karşılanması gereken bir mesele. Birkaç uyanık üye suistimal etti diye her üyenin her eyleminde art niyet aramak doğru değil.

2 tane açtığım konuda kendi mesajımı çözüm olarak işaretlemiştim. Çözüm kasmak için mi, hayır. Öyle bir amacım da yok zaten. Sosyal Kuralları'na göre, sorunun çözümünü kullanıcı bulsa dahi açıklaması gerekiyor. Açıklamasını yaptım, çözüm olarak da işaretledim. Bunda bir sorun yok, herkes böyle yapıyor zaten. Eğer yanlış bir şey varsa da, moderatörler ilgilenir zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı