Sosyal'de Türkiye'nin sadece kötü yanlarının konuşulması

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Halil1905 elinden tutan karşı çıkan yok. Ne zaman bilime ilahiyat ile eşit oranda ne az ne çok önem verilir o zaman bir adım atmış olursun. Eğer @Recaizade Mahmut Efendi dediği gibi fen lisesi ile imam hatip bütçesi arasında uçurum fark varsa tüm bunlar dilek olmaktan öteye gitmez.

Almanya'dan buraya gelmek mi? Ciddi misiniz?
Ben geldim. Arkadaşlar siz daha ülkenizi savunmuyorsunuz (fikirlerinizle) gelmişsiniz neden gelişmiyoruz diyorsunuz.

@Halil1905 elinden tutan karşı çıkan yok. Ne zaman bilime ilahiyat ile eşit oranda ne az ne çok önem verilir o zaman bir adım atmış olursun. Eğer @Recaizade Mahmut Efendi dediği gibi fen lisesi ile imam hatip bütçesi arasında uçurum fark varsa tüm bunlar dilek olmaktan öteye gitmez.
Yahu hocam ha orada okumuş ha burada. Zaten bunlar Lise yani temeli öğreneceksin asıl önemli olan Üniversitedir.

Valla ben 90'ları da biliyorum, 2000'leri de, 2010'lu yılları da. 90'lı yıllardan öncesi de malum. Darbe, kıtlık, açlık, sefalet, kuyruk...

Türkiye türlü türlü saldırılara rağmen 2003'den sonra sürekli büyüdü. Bunu görmemek için kör veya art niyetli olmak gerekir.

Sorunlar yok mu?
Elbette var.

Olaylar dönüp dolaşıp CB Erdoğan'a çıkıyor. Hiç abartmadan söylüyorum,
RT Erdoğan sol diye kendini tanımlayan çevrelerden biri olsaydı bugün ona düşmanlık edenler ona tapmaya başlarlardı.

Adam eleştirirken Fetö argümanlarını kopyala yapıştır yapar, FETÖ'nün bütün fitnelerinin üstüne hiç şüphe duymaksızın atlar; yahu hayırdır felan dersin? Hemen vay sen bana FETÖ'cü mü diyorsun?

FETÖ'cü değilsin ama kusura bakma da onlar Ne derse balıklama atlıyorsun.
Ne anladık o işten?

Cadolozun birinin oğlu TÜBİTAK'tan atıldı bylockçu diye anası bizim sol muhalefette bilmem ne başkanı görevini kapmış şimdi de adalet arıyor.

Bu pişkin FETÖ'cülerle, PKK'lılarla arasına mesafe koymayan herkes kendisine söylenen kötü sözleri hakediyor.

Bir de şu var!
Önceden sen de bunu yaptın?!
Yahu hadi yaptım diyelim, nerdeyse yedi yıl oldu. Yedi yıldır FETÖ'cülerle düşüp kalkıyorsun. Demekki öncesinde tiyatro yapıyordun FETÖ'cülere sallarken.

Bunlar genel bir söylem. Böyle yapanlar üstüne alınsın zoruna da gitsin. Onun dışında ilgisi olmayanlar vay bana mı diyorsun diye çemkirmesin lütfen. Onlar kendilerini iyi biliyorlar.

Yahu bu ülkede İstiklal Marşını bilmeyen adamı CB adayı yaptılar yahu. Hâlâ eleştiriyorlar. Şamyelettin Ramses denilen adamı CB yapmak isteyenler hiç olmazsa bir iki yıl sussunlar.

Hadi bakalım. Amacım kimseyi kırmak değil ama bazı şeylerin de söylenmesi gerekiyor. Derdi vatan olan herkesi seviyorum. Samimi olsun isterse tam zıttım olsun.

Arkadaşlar, elbette her ülke bilimle, uzayla araştırmalar yapmak ister fakat ülkenin temeli olmayınca nasıl olacak bunlar ? Zamanında yapılsaydı bunlar eminim bizde şuan bilimle, uzayla uğraşır olurduk. Bir usta ev yaparken önce temelinden mi başlar yoksa çatısından mı ?

En azindan bu iletiniz de gercegi görmekte bir baslangic, kendinizi kandirmiyor gercegin farkindasiniz...

A ülkesi 5 hızında gelişirken Türkiye 0.2 hızında gelişiyor. Bizim onlardan eksiğimiz ne? Fazlamız var eksiğimiz yok ama ülkede '' Yol yaptı yol'' diyenler ve bizi Uganda ile kıyaslayıp geliştiğimizi düşünenler sayesinde gelişmiyoruz.

Bu ülkenin bu halde olmasının tek sebebi dindir.

Amariğa bizi gısganıyo biz gelişiyoh.
"Bö ölkönön bö höldö ölmösönön tök söböbö döndör" hahaha hadi gülüm yandan yandan. Yoruma bak baştan aşağı yobazlık akıyor, birde beğenenler var yazık cidden asıl ülke sizin gibi bölücü, provokatif, yancı yaklaşanlar yüzünde gelişmiyor bunuda kafanıza sokun!

Bence şu an geride olmamızın sebebi cumhuriyet kurulduktan sonra şu an yapılıpta bence haksız yere övünülenlerin yapılmaması. Atatürk öldükten sonra da kargaşalar şu an yapılanların yapılmasını engelledi. Şu an hastane, yol, bina vb. yapma derdimiz olmasa emin olun bilime yönelirdi millet.
Şu anki hükümet aslında hem eskiden yapılmayan şeyleri yapıp hem de bilime eğilimi arttırabilirdi. Eğitim sistemini bilen ellere emanet etmemek, eğitimde kısıtlama gibi bazı olaylar da bu eğitime eğilimi de geciktirdi. Hayırlısı ile ülkemiz adına en iyisini yapmalı, saygı ve sevgi ile birlik olmalıyız. Birlik olunca her şey çorap söküğü gibi geliyor.
Okuldaki fizik öğretmenine soru sorduğumda "bu benim konum değil, sen şu hocaya sor." diyor. Siz düşünün yani.

Ben geldim. Arkadaşlar siz daha ülkenizi savunmuyorsunuz (fikirlerinizle) gelmişsiniz neden gelişmiyoruz diyorsunuz.
Gelmek çok doğru bir karar :) En basit olan olay maaş konusu. Burada vatandaş sürünüyor. Orada insan gibi yaşıyorsun. Bizden kaç yıl ilerdeler. Bu farkı görmemek mümkün değil.

"Bö ölkönön bö höldö ölmösönön tök söböbö döndör" hahaha hadi gülüm yandan yandan. Yoruma bak baştan aşağı yobazlık akıyor, birde beğenenler var yazık cidden asıl ülke sizin gibi bölücü, provokatif, yancı yaklaşanlar yüzünde gelişmiyor bunuda kafanıza sokun!
Arkadaşım yapma. O sana nasıl "çomar", "gerici" diyemiyorsa sende ona "yobaz" diyemezsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı