Sosyalde yapılacak değişikliklerin oylamaya sunulması

Değişiklikler yapılmadan önce oylamaya sunulmalı mıdır?

• Evet

• Hayır

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Begeni tamamdı fakat konu disina atilan mesajlarin artik sayilmamasina ben pek anlam getiremedim. 500 küsur mesaj yazmisim çok da degil fakat en azindan gorusler alinabilirdi. Oylama biraz sikinti, malum gruplar hala aktif olabilir.

Burası bir forum ve düzende tutan bir moderasyon ve yöneten bir yönetim var. Kurallarda moderasyon ve yönetim son sözü söyler, üyeler katkıda bulunabilir ama yine de yönetim sonuca bağlar. Üyeler kurallara uymakla yükümlü. Forumun amacı bilgi edinmek, sorun çözmek. Beğeni ve mesaj sayınızın da bu amaçlara hiçbir faydası yok.

Burası bir devlet değil, burada demokrasi bekleyemezsiniz. Konu dışında eğlenmek için konu açarken de yardım isterken de yardım alırken de kurallara uymak zorundasınız.

Burası bir forum ve düzende tutan bir moderasyon ve yöneten bir yönetim var. Kurallarda moderasyon ve yönetim son sözü söyler, üyeler katkıda bulunabilir ama yine de yönetim sonuca bağlar. Üyeler kurallara uymakla yükümlü. Forumun amacı bilgi edinmek, sorun çözmek. Beğeni ve mesaj sayınızın da bu amaçlara hiçbir faydası yok.

Burası bir devlet değil, burada demokrasi bekleyemezsiniz. Konu dışında eğlenmek için konu açarken de yardım isterken de yardım alırken de kurallara uymak zorundasınız.
Binlerce insanın üye olduğu yerde kullanıcıların görüşünün alınması neden insanlara bu kadar ters geliyor?

Böyle bir şey oldu fakat sonuçlarının düzgün tartıldığını düşünmüyorum. Eskiden konu dışı bölümünde mesaj kasan üyeler artık mesaj kasamadıkları için başka bölümlere salça olmaya başladılar. Özellikle teknik destek konularında bu tür üyelerin verdiği yanlış bilgilerden ötürü bazı konularda bir arpa boyu yol alınmıyor.

Binlerce insanın üye olduğu yerde kullanıcıların görüşünün alınması neden insanlara bu kadar ters geliyor?
Çünkü belirli bir mesaj sayısına ulaşan kişiler ayrıcalık bekliyor. Birçok üye neler döndüğünün gerçekten farkında değil. Üyeler yardım ister, yardım bulur. Forumun amacı da özünde budur.

Oylamada herkesin 1 oyu var. Köy ağası moduna girenlerin kendi ayıbı.
Bunu ayırmak zor. Bu yüzden bir öneriniz varsa konu dışına konu açarsınız, öneriniz moderasyona ardından yönetime iletilir. Yönetim forumun uygunluğuna göre düşünür, uygunsa uygulamaya geçirilir. Oylama ortamı kaostan başka bir şey yaratmayacak. Çoğunluk yine çıkarları doğrultusuna ortamı bozacak.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı