Sosyal'deki artı ve eksi düşünceleriniz

Ve üyelerin bunun teknoloji forumu değil de konu dışı forumu gibi davranması.
Kesinlikle katılmıyorum. Asıl amaç teknoloji olsa da tek amaç teknoloji değil burada. Bir sürü şey var. En azından benim için öyle.

Konu dışı gibi gibi yerler sosyali daha güzel hale getiriyor. Çünkü bazen (özellikle bu ara) çok sıkıcı oluyor.

Bazı üyeler aktiflik azaltıp belki de forumu bıraktıkça insanın içerisinden platforma en ufak bağlılık göstermek gelmiyor. En büyük eksisi bu üyeleri bünyesinde barındıramayıp kaybetmesi belki de.

Artıları:
Yardımsever kişilerin olması.
Sorunların kolayca çözülebilmesi.
Uygun, düzgün üslup.
Türkçe'ye önem verilmesi.
Yazım kurallarına önem verilmesi.
Tüm kuralların titiz bir şekilde uygulanması.

Eksileri:
Fanboylar.
Troll konular.
Troll mesajlar.
Kanser üyeler. Aşağıdaki konuya bakarsanız ne demek istediğimi anlayacak ve bana hak vereceksiniz.

Artıları:
Yardımsever kişilerin olması.
Sorunların kolayca çözülebilmesi.
Uygun, düzgün üslup.
Türkçe'ye önem verilmesi.
Tüm kuralların titiz bir şekilde uygulanması.

Eksileri:
Fanboylar.
Troll konular.
Troll mesajlar.
Kanser üyeler. Aşağıdaki konuya bakarsanız ne demek istediğimi anlayacak ve bana hak vereceksiniz.
Kolay gelsin hocam, böyleleri eksi cidden. Umarım kendilerini geliştirirler.

Artılar:

Gerçekten bilgili insanların olması.

Diğerlerinin aksine Konu Dışını beğeniyorum.

Eksiler:

Discord gruplarında beğeni ve artı kasanlar. Artı kasan bazı insanların moderatör olması üzücü.

Fanboylar.

Önemli insanların forumu bırakması.

Korsan yasak olduğu halde korsan konularının onaylanması. Bu yüzden tartışma çıkıyor.

Selamlar. Hadi yazın bakalım artı düşüncelerinizi ve eksi düşüncelerinizi. Belki moderatör abilerimiz görüp cevap verir :p.

Edit: Mesela benim eksi düşüncem ya da sorum konu dışı kategorisine attığımız mesajların sayılmaması.

Yanlış bildiğini inkar edip üstüne bir ton laf söyleyen insanlar.

Bu tasarım olmasa buranın da sonu cevapsız konuların açıldığı oyun forumları gibi olacaktı. Ama bu siteyi rahatlıkla tasarımın kurtardığını söyleyebilirim.

Toplumda disiplini çok severim. Kuralların uygulanmasını zorlamaları da çok hoşuma gidiyor. Kurallar uyulması için vardır.
Beğeni kalkması çok iyi oldu. Bütün konularda hep aynı adamların mesajlarını görmekten bıkmıştım. Hesap kasar gibiydiler.

Geri
Yukarı