Sosyal'in en aktif olduğu saat nedir?

Sosyal'de en aktif olduğunuz saat aralığı nedir?

• 00.00-01.30 arasında

• 01.30-03.00 arasında

• 03.00-04.30 arasında

• 04.30-06.00 arasında

• 06.00-07.30 arasında

• 07.30-09.00 arasında

• 09.00-10.30 arasında

• 10.30-12.00 arasında

• 12.00-13.30 arasında

• 13.30-15.00 arasında

• 15.00-16.30 arasında

• 16.30-18.00 arasında

• 18.00-19.30 arasında

• 19.30-21.00 arasında

• 21.00-22.30 arasında

• 22.30-24.00 arasında

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.

NovaRiper

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG Strix G18
Intel Core i9 13980HX
Nvidia GeForce RTX 4070
16GB DDR5 4800MHz RAM
Meslek
Elektrik Elektronik Mühendisliği Öğrencisi
Arkadaşlar selamlar, malum gün içerisinde herkesin işi gücü, okulu vs. var ve bundan ötürü kullanıcılar bazı saatlerde sosyale giremeyip bazı saatlerde daha aktif oluyorlar. Gözlemlediğim kadarıyla gece saatlerinde (özellikle gece yarısından sonra) aktiflik oldukça düşük olduğu için bazı konular yanıtsız kalıyor. Haliyle istenilen etkileşim alınamadığı için ya konu tamamen cevapsız kalıyor ya da öne çıkarılması gerekiyor. Ama bazen öne çıkarmak da çözüm olamıyor çünkü öne çıkarılan saatlerde de aktiflik düşük olabiliyor. Ben de Sosyal'in en aktif olduğu saatleri merak ettiğim için bir anket düzenlemek istedim. Bu sayede Sosyal'i en verimli şekilde kullanabilmek için üyelerin en aktif olduğu zamanı saptayabilir ve konuları bu vakitlerde oluşturup (aynı zamanda aktifliğin düşük olduğu saatlerde oluşturmaktan kaçınıp) daha iyi sonuçlara ve daha fazla yanıta ulaşabiliriz diye düşünüyorum. Az bir zamanınızı ayırıp ankete katılırsanız çok sevinirim. Gelen yanıtlara göre uzun bir süre boyunca en aktif olunan zamanlarda konuyu öne çıkararak daha çok kişiye ulaşmasını bu sayede veri doğruluğunun artmasını sağlamayı planlıyorum. Sizler de sosyal üyesi olduğunu bildiğiniz arkadaşlarınızla konuyu paylaşarak daha çok kişiye ulaşmanıza yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden herkese çok teşekkürler, iyi günler diliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Saat aralıkları çok kısa kalmış bence. Bence foruma benim gibi sık sık girip takip edenler vardır. Saat aralıkları daha geniş olsaydı daha net bir sonuca ulaşılabilirdi diye düşünüyorum.

Saat aralıkları çok kısa kalmış bence. Bence foruma benim gibi sık sık girip takip edenler vardır. Saat aralıkları daha geniş olsaydı daha net bir sonuca ulaşılabilirdi diye düşünüyorum.
Hocam en fazla 20 tane seçenek sunuluyor bundan ötürü 1.5 saat aralıkla yaptım, hem bu şekilde en aktif olunan saati daha iyi anlarız diye düşünüyorum. En fazla oy alan diğer saatler de 2 ve 3. gibi düşünülebilir. Daha geniş Aralık koymayı veya birden fazla yanıt seçilebilmesini düşündüm ama daha yanıltıcı olacağı kanaatindeyim.

Saat değil de okulların olmadığı vakit diyelim.
Hocam herkes okula gitmiyordur. İşe, dershaneye, kütüphaneye vs. giden veya daha esnek çalışma saatleri olanlar da var. Sonuçta Sosyal'in hepsi öğrenci değil. Yine de muhtemelen en çok aktif olunan saatler mesai ve okullar bittikten sonra herkesin evinde veya dışarıda serbest olabileceği ve boş vaktinin bol olduğu saatlerdir. Amacım bu saatler arasında en aktif zaman dilimini öğrenmek.

Anketi , " hangi saatlerde daha çok aktif oluyorsunuz" şeklinde açsan daha iyi olabilirdi. Ben sabah kalktıktan yatana kadar aktif oluyorum.
Hocam böyle olsa daha çok bireysel bir soru olurdu diye düşünüyorum. Ben şahısların değil genel olarak Sosyal'in en aktif saatlerini öğrenelim istedim. Yine de tavsiye için teşekkürler.

1 gibi başlar, Gece 4 5 gibi bitiririm. Geceleri konular bayağı boş kalıyor dediğiniz gibi, Pek fazla konu olmuyor zaten. Bildiğimiz kadarıyla yanıtlamaya çalışıyoruz. Benim gördüğüm akşama doğru güzel aktiflik oluyor.
Açıkçası ben de uyku tutmadığında e hayaliyle can da sıkılınca 2 3 4 gibi girip bakıyorum. Konular da epey boş kalıyor o saatlerde. Yanıtınız için teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı