Sosyal'in kitlesi kaliteli mi?

Çok kaliteli üyeler var -isim isim saymaya gerek yok- ama son zamanlarda bir iki sistem önerisi yaptıkları -ki bu sistemler genellikle kalitesiz parçalardan oluşuyor-, her bir sorunda format at dedikleri zaman sorunların kralı, sistemlerin kralı olduğunu iddia eden -veya öyle davranan- üyeler çıkmaya başladı.

Belki önemsiz gelecek fakat uzun süredir insanları nitelik (eğitim seviyesi, bilgi birikimi vb.) bakımından sınıflandırmaya çalışmayı tercih etmiyorum. İyi niyetli ve kötü niyetli olarak ayrım yapmış buluyorum kendimi genelde. Technopat'ta da art niyetle yorum yapan neredeyse kimseye rastlamadım bugüne kadar. Yönetimin büyük ölçüde başarısı olduğunu düşünüyorum. Böyle kalması dileğiyle...

Gördükleri her duruma "virüs taraması yapar mısınız?", "virüs olabilir", şeklinde yaklaşmayanlar hariç mis gibi ortamdır. Arada trollüde kavgacısıda olsada geneli bal gibidir.

Diğer çoğu yerli forumların kitlelerine bakarsak Technopat bin basar.

Donanımhaber mesela son zamanlarda iyice işler sarpa sardı. İnsanlar birbirine yardım etmek için değil mesaj kasmak için mesaj atıyorlar. Burada çoğu kişi öyle değil daha sıkı kurallar sayesinde kalite daha yüksek.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı