Sosyalizm mi kapitalizm mi?

Niye ikisinden birini seçmek zorunda olasın ki? 2021 yılındayız.

Şu anda zaten propaganda dönemindeyiz, sana ideoloji karmaşası yaşadığım zamanı anlatayım.

İlk önce faşişttim. Sonra komünist oldum. Sonra sosyalist.

Sonra sosyal demokrat. Sosyal demokrat en iyisidir. Ve evet seçmek zorundasın. Kemalist de olabilirsin (ki Türkiye'de doğru uygulanırsa çok büyük büyüme gerçekleşir), Komünist de.
İkisi de çöp.

Sosyal demokrat tek başına yürüyemez.

Evet. Onun yüzünden İskandinavya çok gelişti.

Yahudiler nasıldı, sert mi yoksa acı mı?

Bu ne şimdi? Küba dünyanın en mutlu ülkelerinden birisi. Kuzey Kore komünist veya sosyalist değil galiba, aylık 10000 dolar alıyorsun. Ne zaman işçileri ezmeyi bırakıp normal insancıl davranacaksınız?

Çin 2. en büyük ekonomi, Çin'de bir muhasebeci aylık 1,065.33 Euro alıyor.

Bu ne şimdi? Küba dünyanın en mutlu ülkelerinden birisi. Kuzey Kore komünist veya sosyalist değil galiba, aylık 10000 dolar alıyorsun. Ne zaman işçileri ezmeyi bırakıp normal insancıl davranacaksınız?

Peki sen ne zaman ön yargıyı bırakacaksın? Dediklerinden hiçbiri değilim ve asla ne Çin'de ne de Küba da yaşamak istemem. Kimseyi ezdiğim falan da yok. Soruda kapitalizm mi sosyalizm mi denmiş ben de kapitalizm dedim. Siz biraz fazla yükseldiniz sanki.

1618602188600.png

Nerede kardeşim Küba?
1618602334051.png

Peki sen ne zaman ön yargıyı bırakacaksın? Dediklerinden hiçbiri değilim ve asla ne Çin'de ne de Küba da yaşamak istemem. Kimseyi ezdiği falan fa yok. Soruda kapitalizm mi sosyalizm mi denmiş ben de kapitalizm dedim. Siz biraz fazla yükseldiniz sanki.

Kapitalistlerden nefret ederim biraz yükseldim Türkiye de her yıl 2.000 kişi iş kazalarından ölüyor bunların 500'ü kendiliğinden öldü diyelim diğerleri? İş kazaları genellikle önlemsizlikten olur ve mega süper milletimiz "zaten olacakmış" dediği için işçiler ölüyor.
Part 2 atar mısın?

Suudi Arabistan ne alaka :D hiç bilmiyordum.
Bunu Kim arattı acaba?
Ekran Alıntısı.PNG

Kapitalistlerden nefret ederim biraz yükseldim Türkiye de her yıl 2.000 kişi iş kazalarından ölüyor bunların 500'ü kendiliğinden öldü diyelim diğerleri? İş kazaları genellikle önlemsizlikten olur ve mega süper milletimiz "zaten olacakmış" dediği için işçiler ölüyor.
Kapitalizm ile işçi ölümlerinin doğru orantılı olduğu bir grafik mi var?
Türkiye'de devletin kendi istediği firmaların borçlarını silip diğerlerini regüle ettiği bir piyasa var. Yandaş firmalar kafasına göre iş yapabiliyor, yandaş olmayanlaraysa fırsat tanınmıyor. Türkiye'nin kapitalist mi olduğunu düşünüyorsun?
Part 2 atar mısın?

Geri
Yukarı