Sosyalizm ve feminizm nasıl bir çelişki içinde?

Feministler de ne istediklerini bilmiyorlar, boşver bunları. İşin aslında kanunlar ile kadın ve erkek eşitliği istenmesine rağmen feminazi ile kadın üstünlüğünü savunulurken erkek baskılanıyor ve kadın haklarını da göz ardı ediyorlar.
Yani kadının yine en büyük düşmanı kadın.

Sosyalizm ise milletin yararına çalışan bir ideoloji idi galiba ama onun da devri bitti artık. Meclise nitelikli bilim yapanlar ve mühendislerin girmesi gerekiyor artık.

Feministler de ne istediklerini bilmiyorlar, boşver bunları. İşin aslında kanunlar ile kadın ve erkek eşitliği istenmesine rağmen feminazi ile kadın üstünlüğünü savunulurken erkek baskılanıyor ve kadın haklarını da göz ardı ediyorlar.
Yani kadının yine en büyük düşmanı kadın.

Sosyalizm ise milletin yararına çalışan bir ideoloji idi galiba ama onun da devri bitti artık. Meclise nitelikli bilim yapanlar ve mühendislerin girmesi gerekiyor artık.
Feminizm esasında kadın ve erkeğin eşit hak ve adalete tabi tutulmasıyken günümüzde kadınlar daha baskın olduğu yani sizin dediğiniz gibi erkeklerin hor görüldüğü bir teori olarak algılanıyor diye biliyorum ben de. Bu açıdan bakıldığı zaman sosyalizm varken feminizme gerek kalmadığı geldi aklıma. Fakat günümüzdeki bazı sosyalistler antifeminist. Bunun nedenini merak etmiştim aslında.

Ayrıca sosyalizm üretimi ve bilimi en yüksek şekilde destekleyen siyasi teoridir. Saygılar. ☺️

@Kenan Sabri Çilli feministleri genel olarak seven yok gibi, ideolojinin amacı belirli ama buradaki kitlesi ve amaçları hoş karşılamıyor yani sırf sosyalistler sevmiyor feministleri.
Sosyalistler de dahil çoğu insan sevmiyor. Bu da demek oluyor ki feminizm siyasi teorisi ucu açık bir ideoloji. Eğer dediğiniz gibi yalnızca sosyalistler tarafından sevilmeyen bir ideoloji olsaydı yalnızca sosyalizmle çelişen bir ideoloji olurdu. Ama diğerlerinin de sevmemesi ucu açık olduğunu gösterir. Ama burda asıl nokta açık olan nokta ne?

Feminizm esasında kadın ve erkeğin eşit hak ve adalete tabi tutulmasıyken günümüzde kadınlar daha baskın olduğu yani sizin dediğiniz gibi erkeklerin hor görüldüğü bir teori olarak algılanıyor diye biliyorum ben de. Bu açıdan bakıldığı zaman sosyalizm varken feminizme gerek kalmadığı geldi aklıma. Fakat günümüzdeki bazı sosyalistler antifeminist. Bunun nedenini merak etmiştim aslında.

Ayrıca sosyalizm üretimi ve bilimi en yüksek şekilde destekleyen siyasi teoridir. Saygılar. ☺️
Eşitlik kötüdür. Kadının dengi kadındır, erkekle kiyaslayamazsin. Adalet vardır. Kadın kendi içinde erkek kendi içinde dallara ayrılırlar.

Eşitlik kötüdür. Kadının dengi kadındır, erkekle kiyaslayamazsin. Adalet vardır. Kadın kendi içinde erkek kendi içinde dallara ayrılırlar.
Bu bana bir yerlerden tanıdık geldi deh neyseh :D.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sosyalistler de dahil çoğu insan sevmiyor. Bu da demek oluyor ki feminizm siyasi teorisi ucu açık bir ideoloji. Eğer dediğiniz gibi yalnızca sosyalistler tarafından sevilmeyen bir ideoloji olsaydı yalnızca sosyalizmle çelişen bir ideoloji olurdu. Ama diğerlerinin de sevmemesi ucu açık olduğunu gösterir. Ama burda asıl nokta açık olan nokta ne?
Çoğu insanın ideolojiden ziyade takipçisine ve bu ideolojinin ünlü insanlarına karşı olumsuz bakış açıları var.

İş biraz siyasete kayıyor böyle cümlelerle konuşurken, oraları es geçiceğim illaki yorumun vardır zaten.

Günümüzden örnek verelim; kadınları mülteciler kayda alarak taciz ediyorlar ve bu söylemler sosyal medyada dile getirilmesine rağmen ünlü feministler yani şu kitleleri kontrol etme gücü olanlar hümanizm güzellemesi ile şartlı sığınmacıları savunuyorlar.

Halbuki kadın hakkının savunulması gereken yerde hümanizm yapılıyor. 😂

Kadın yine kadının en büyük düşmanı oluyor.

Ben Karl Marx, patates toplarken kafana darbe aldığın için bayıldın. Yıllardır komadasın, artık uyanmanın vakti geldi. İşçiler olarak devrim gerçekleştiriyoruz ve sana ihtiyacımız var! Haydi işçi dostum uyanma vakti!

Çelişki barındıran bir durum yok ortada. Feminaziler dediğin kısım fon aldıkları için gördüğün eylemleri yapıyorlar ve erkek düşmanlığı yapıyorlar. Bazılar aktivist olmuyor ama aptal kadınları örgütlüyor. HDP'li Melisleri örgütleyebiliyor. Para almasalardı hiçbiri uğraşmazdı bu saçmalıkla.

Sosyalizm dediğin de ütopya, Çin bile kapitalist oldu. Sosyalizm hiçbir zaman mutluluk getirmemiştir. Sosyalist ülkelerin hepsine bak hepsinin halkı mutsuz, sürekli çalışıyorlar ve dünya standartlarının altında yaşıyorlar. 2. sınıf insan muamelesi görüyorlar. Kapitalizm sosyal devletle birlikte çok iyi sistem.

Bence celiskili iki ideoloji degil bunlar. Iki ideoloji de sacmalik bana gore. Biri fizibil degil, oteki gercekci degil.

Ortalikta gezen feministlerin yarisi ruh hastasi. Dertleri esitlik falan degil, onlara bakip da ideoloji hakkinda yanlis fikirlere kapilmamak gerek.

Gercek Feminizm bu degil tarzi bir mesaj yazdigimi bilseler gozleri yasarir miydi acaba diye sorarak mesajimi noktaliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı