Sosyallik Sorunu

NobodyAnymore

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar ben genelde okulda çoğu kişiyle sohbet muhabbet eder ve eğlenirim. Ama okul çıkışlarında veya hafta sonlarında, tatillerde ve yaz tatilinde hiçbir şekilde kimseyle görüşmüyorum. Bütün gün evdeyim spor yapıyorum, müzik dinliyorum, oyun oynuyorum vb. Aile desen zaten problemler var ayrıyız ne teyze var ne hala ne de dayı. Yani arkadaş desen takılacak insan yok. Çoğu ergen gibi tavır sergiliyor insanlarla dalga geçiyorlar, takmıyorlar, kendilerini üstün görüyorlar vb. Tamam ben de çok iyi bir insan değilim ama bu tür hareketleri yapmamaya özen gösteriyorum. İnsanı olduğu gibi kabul et diyenler olacak ama çekilmiyor bir noktadan sonra. Facebook, İnstagram, Whatshapp felan kullanıyorum fakat Facebook'ta 2 arkadaşım var instagram'da ise hiç yok. Whatsapp'ı ise sınıf grubu yani ders ile ilgili bir şeyler paylaşılır diye takip ediyorum. Benim arkadaşlarımın düşünce tarzı çok ilginç. İnstagram'da takipçi kasmayı sosyallik olarak görüyorlar ve bu bana çok saçma geliyor. Uzun lafın kısası ben asosyal miyim ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hiç mi Filipinli, Hintli yok be kanka? Herkeste var böyle garanti insanlar, konuşmasa bile. :) Face'te 2 arkadaş ta nedir? :)

Şaka bi' yana. Sosyalliğin dijital versiyonu (cilalı olsun veya olmasın) psikolojik açıdan sosyal kabul edilmen için yeterli sayılmaz zaten, çok dert etme.

Sokakları, sinema mekanlarını veya lokantaları (arada bir de olsa) ihmal etmiyorsan ve 2 - 3 kişi ile de olsa sağlam muhabbetin varsa bana göre sosyalsin.

Avatardaki kuzen Mary mi Ali? :) Dil derken ilk önceliği kodlama olmalı, zaten İngiliz olmadığı için mecburen çift dikiş gidecek, 2'si 1 arada şeklinde. :)
Aynen o kanka.

Türkçe kaynak çok az evet İngilizce zaten öğrenmesi gerekecek. Benim dediğim kursta arkadaş edinmek. Ben kız arkadaşımı kursta edindim Polonyalı kendileri. :)

Evde yaptığın sporu bir de salonda yap derim. Kanaatimce sosyallik binlerce arkadaşının olması değildir. Okulda çoğu kişiyle muhabbet ederim diyorsun. Sanırım yeterince girişken değilsin ya da özgüvenin düşük. Bence sıkıntılı durumdaymışsın gibi düşünme, kendine güven. Ayrıca sosyal medya insanı sosyal yapmaz. Instagram'da caka satanların çoğu yolda önünü göremiyordur.

Bu arada başlık "Asosyallik Sorunu" olmalıydı. Zira sosyallik bir problem değildir.

Hiç mi Filipinli, Hintli yok be kanka?
Koçum bize ordan iki filli iki hintli sar seri olsun hadi koçum.
Bunun dışında asosyal değilsin, çünkü sosyalliği doğrudan tanımlayamam. En azından benim aklımdaki fikir sosyallikten çok gruplaşma. Ama açık gruplaşma, isteyen katılıyor.
Mesela oturduğum yerde deniz yok, AVM ve müze dışında gidilebilecek yerler pek yok sanırım, zaten sadece sokak dolaşıp bir yerde çekirdek çitlesen bile arkadaş ortamında bir etkinlik yaptığınızı hissediyorsun. Yani şahsen yapabilsem okuldaki arkadaşlarımla bir tarih belirleyip buluşurum. Sahil kenarında özellikle.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı