Sound Blaster Cinema 5 nedir ve ne işe yarar?

Eskopya27

Centipat
Sound Blaster Cinema 5 nedir? Ne işe yarar? Oyunlarda ne gibi bir faydası vardır? Bu yazılımı kullanılmak mantıklı mıdır? Hangi tarz kulaklıklarda en iyi şekilde çalışır? (Stereo ya da 7.1 kulaklık) Ses kalitesini bozar mı? Bu soruların cevabını arıyorum, yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz beni.

Bazı Monster dizüstü bilgisayarlarda ses kartının bir özelliği olarak kurulabiliyor. Zaten haricen kurabileceğinizi pek zannetmiyorum. Yüklü değilken ses kalitesinde bariz düşüş oluyor. Ama ben SBX Pro Studio ayarları kısmından "Surround" ve "Dialog+" ayarlarını kapalı kullanıyorum. Sesi berbat hale getiriyor bu ikisi çünkü.

Onun dışında ekolayzırı gayet pratik. "Crystalizer" ve "Mic EQ" özelliği biraz işe yarıyor.

Bazı Monster dizüstü bilgisayarlarda ses kartının bir özelliği olarak kurulabiliyor. Zaten haricen kurabileceğinizi pek zannetmiyorum. Yüklü değilken ses kalitesinde bariz düşüş oluyor. Ama ben SBX Pro Studio ayarları kısmından "Surround" ve "Dialog+" ayarlarını kapalı kullanıyorum. Sesi berbat hale getiriyor bu ikisi çünkü.

Onun dışında ekolayzırı gayet pratik. "Crystalizer" ve "Mic EQ" özelliği biraz işe yarıyor.
Uygulamayı 1 defa kurdum (Microsoft mağazasindan indirmiştim galiba) telefon kulak içi kulaklığı ile oyun oynuyorum. Squad oyununda test edeyim dedim fakat o kadar kötü yaptı ki sesleri, silah sesleri patlama sesleri aşırı kötü bir hal aldı. O yüzden kökten sildim. Bu yazılımı en iyi şekilde nasıl kullanabilirim bir de bu yazılım oyunlarda işime yararsa stereo kulaklık mı almam daha mantıklı yoksa 7.1 ses kartlı kulaklık almam mı? (Bilgisayarım Monster Tulpar T7 V19.3)

Cinema olani bilmiyorum ama xfi MB5 ve 720X kullandım. Kullanmamak mantıksızlık olur. Piyasadaki en iyi ses geliştirme yazılımları sonucta.

Aslında Realtek tarafından üretilen çoğu çip için uyumlular ama fiyatindan dolayı üretici firmalar lisans almıyor. Ucuz yollara kaçıyorlar. Internette modlu sürücüler var bir sürü ama güvenli mi size kalmış.
Bence sizdeki yazılımda ayarlarını yaparsanız güzel bir performans verir ayrica bu yazilimlari stereo kulakliklarla ve bass frekanslari iyi verebilen kulakliklarla kullan.

Aslında Realtek tarafından üretilen çoğu çip için uyumlular ama fiyatindan dolayı üretici firmalar lisans almıyor. Ucuz yollara kaçıyorlar. Internette modlu sürücüler var bir sürü ama güvenli mi size kalmış.
Bence sizdeki yazılımda ayarlarını yaparsanız güzel bir performans verir ayrica bu yazilimlari stereo kulakliklarla ve bass frekanslari iyi verebilen kulakliklarla kullan.
Peki sizin yazdığınız yazılımları nasıl kurabilirim

Ben de o modeli kullanıyorum. Sürücülerini kurduktan sonra sesi daha iyi yaptığı görüşündeyim. Ama ilk kurulduğunda bahsettiğim birkaç ses geliştirmesi de açık geliyor. Onlar da sesi bayağı bir kötüleştiriyor.

Bu şekilde kullanıyorum. Fakat ekolayzır ayarı kulaklık ve ses zevkine göre ayarlanmalı. Sağ taraftaki listedeki Surround ve Dialog+ özelliğinin sesi ciddi şekilde bozduğunu düşünüyorum.

Dosya Ekleri

• Ekran görüntüsü 2020-10-29 141922.png
    Ekran görüntüsü 2020-10-29 141922.png
    437,9 KB · Görüntüleme: 1.521

Geri
Yukarı