Sound Blaster cinema 6 hata çözümü

NeganTR

Centipat
Daha fazla  
Monster Abra A7 12.2 model bilgisayar kullanıyorum birkaç gün önce Sound Blaster your Audio device cannot be delected please check your connection şeklinde hata verince uygulamayı kaldırıp monstera mail attım nasıl çözebilirim diye bana şu şekilde cevap verdiler.

Audio driver ve sb yi silmelisiniz ve sırasıyla temiz kurulum yapmalısınız öncelikle Audio driver sonrasında Sound Blaster.

Sound Blaster cinema 6 uygulamasını kaldırıp, cihazınızı yeniden başlatınız. Öncelikle creativeaudioeffectscomponentınstaller_2.0.0.46, daha sonra speakereqclevo_2.0.0.1 uygulamasının kurulumunu yapıp, cihazınızı yeniden başlatınız. Sound Blaster cinema 6 otomatik olarak kurulmaz ise, Microsoft Store uygulamasını başlatıp, uygulama içerisinde bulunan... Simgesine tıklayarak ortalama yarım saat içerisinde kuyruğa dahil edilmekte olan Sound Blaster cinema 6 uygulamasının manuel kurulumunu yapabilirsiniz. Sound Blaster cinema 6 Microsoft Store uygulamasına eklenmiyor ise, Microsoft Store uygulamasını resetleyip yeniden kontrollerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Fakat Realtek ses sürücüsünü kaldırdıgım zaman bilhisayar 3.ses aygıtı olarak High Definition Audio aygıtını kuruyor yani aygıtları tamamen silemiyorum onun içinde dedikleri şeyi yapsam bile Sound Blaster 6 uygulaması düzelmiyor yardım eder misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı