Soundbar PC'de müzik dinlemek için uygun mu?

Hüseyin42

Megapat
Makaleler
15
Daha fazla  
Konuya girmeden önce biraz açıklama yapayım. Normalde Z906 ses sistemini alacaktım 3700'e düşmüştü annem çok pahalı vs. deyince vazgeçtim. 1-2 gün sonra stok bitti şu an en ucuz 5250 TL'ye var bayağı pişman oldum. Neyse 2.el ilanlarına bakarken Z5500 buldum. Sorun şu adam bayağı hor kullanmış çoğu yerinde çizik var ve kolonların körüklerini(hoparlörün çemberi) değiştirmiş. Acaba bu değişimle fabrika çıkışı gibi ses verip/vermediği aklıma takıldı ve bu sistem 2005 yılında üretilmiş. Tam 16 yaşında ve kaç yıldır bu adamda bilmiyorum yani aldıktan sonra 1-2 yıl içinde bozulur gibi UK'de var içimde. Başka ses sistemlerine bakarken önüme Goldmaster HTS-698(250 watt) ve Samsung HW-A650(430 watt) denk geldi. Sizce ne yapmalıyım?

1- ilk seçenek bahsettiğim gibi tamir gördüğü için ve yaşlı olduğu için korkutuyor. Kolonların bazıları hafif içine çökmüş.
2- Goldmaster. Elimdeki sistem de Goldmaster xforce-1hl ve kolonlar aşırı tiz ses veriyor. Yani Bass'ı kıstığım zaman dinlenmeyecek bir hal alıyor. Acaba bu sistemde böyle midir? Yine aynı markayı alıp rezil olmak istemiyorum.
3- Samsung. Bunu alınca alan sıkıntım olacak sonuçta 1 metre hoparlörü var. Alandan feragat edip monitörün önüne ya da monitörü az öne çekip arkasına koyacağım. Bir de şöyle bir sorun var. Bu aletin yüksekliği 5 cm ve hoparlörleri ufacık. Ben biraz daha tok, derin ses veren bir ürün arıyorum bu performansı verebiliyor mu? Kendi sitesinde 430 watt yazıyor ama ufacık hoparlörlerin bu değerlere çıkabildiğini sanmıyorum. Çünkü üreticilerin çoğu gerçek değer Rms'i yazmak yerine peak değeri yazıyor. Herhangi bir soundbarı kullanan kişilerinin yorumunu bekliyorum.

2600 TL'ye kadar farklı ses sistemi önerileriniz varsa bekliyorum.
Fotoğraflar bu şekilde:

z5500.PNG

1638472557308.png

gold 5+1.PNG

samsung sound.PNG

Son düzenleme:
Hocam kesinlikle ikinci el bass almayın. Adamın ilanında bile deprem falan yazması zaten çok kullandığına işaret. Sıfır Z906 mükemmeldir. Bende 16 senelik X530 var onda bile açtığımda alt ve üst komşular rahatsız oluyor. Hatta geçen sene video çekmiştim. Subwoofer dolabın üstünde olmasa tüm titreşimi alt komşuya veriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Not: Subwoofer yoksa müzikte zevk vermez.

Hocam kesinlikle ikinci el bass almayın. Adamın ilanında bile deprem falan yazması zaten çok kullandığına işaret. Sıfır Z906 mükemmeldir. Bende 16 senelik X530 var onda bile açtığımda alt ve üst komşular rahatsız oluyor. Hatta geçen sene video çekmiştim. Subwoofer dolabın üstünde olmasa tüm titreşimi alt komşuya veriyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Z906 mükemmel biliyorum ama fiyatı da mükemmel. İlk hali bile bütçemi zorlarken şimdi havadan 1550 TL vermem imkansız. :D

Z906 mükemmel biliyorum ama fiyatı da mükemmel. İlk hali bile bütçemi zorlarken şimdi havadan 1550 TL vermem imkansız. :D
Aslında Z607 de bakabilirsiniz. Tam detaylı bilmiyorum ama o da tatmin eder.

Bu arada Z906 çok muhteşem ya. Aşık eder adamı.

Eğer varsa imkanınız para bulun birşeyler yapıp alın tavsiyemdir.

Kızlara aşık olma Z906'ya aşık ol :D
@Hüseyin42 Aslında 1 sene içinde alınmış birkaç aylık garantili bulunabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı