Source SDK ile .txt dosya formatını .dat dosya formatına dönüştürme

burakurt

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Half-Life 3 ün çıkma arifesinde şu 2 yi şöyle Türkçe bitiriyim dedim ama hevesim kursağımda kaldı. .dat dosyasını hiç bir yerde bulamıyorum. Ya linkler kırık ya da yama altyazıları çevirmiyor. Uzun uğraşlar sonucu problemin nasıl çözüleceğini buldum.

Resource klasöründeki closecaption_english.dat dosyasının Türkçe hali yok, o nedenle altyazılar hala İngilizce... Source SDK dan anlamıyorum eminim basit bir işlemdir. Bir arkadaş aşağıdaki .txt dosyasını .dat haline çevirebilir mi? Şimdiden teşekkürler...

closecaption_english.txt - Google Drive

Arkadaşlar Half-Life 2 nin zaten içinde Türkçe varmış niye söylemiyorsunuz yaa :D Neyse problemin çözümünü de yazayım da Google dan gelenlerin işine yarasın. Bu arada captioncompiler.exe diye bir klasör varmış bunun üzerine .txt dosyasını bırakınca .dat yapıyormuş ama resimde de görüldüğü gibi gameinfo.txt hatası veriyor. Ben yapamadım size bol şans... An itibariyle Türkçe dublaj yok ama bazı çalışmalar buldum Youtube'da, hayırlısı.

Problemin çözümüne gelince... Half-Life 2 kısayoluna sağ tıklayıp özelliklere basın. Ortalarda oyunun dosya yolu var. Oraya ek olarak bir boşuk bırakıp "-console" yazıcaksınız (""ler yok). Oyunun açınca sağ taraftaki komut satırına cc_lang turkish yazıp enter larsanız oyun Türkçe altyazı olacaktır. Ayarlardan altyazıyı açmayı unutmayın!

.
upload_2015-3-23_19-54-11.png

Oyunun eski sürümüne sahip olanlar veya güncellememiş olanlar önce aşağıdaki .dat dosyasını oyunu kurulu olduğu yere girdikten sonra hl2 sonra resources klasörüne kopyalamalılar.

closecaption_turkish.dat - Google Drive

Dosya Ekleri

• upload_2015-3-23_19-54-6.png
    upload_2015-3-23_19-54-6.png
    246 KB · Görüntüleme: 358
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı