Spacedesk verimsiz bağlantı

Ark_Us

Kilopat
Makaleler
1
Herkese merhaba.

Elimde kullanmadığım(daha doğrusu kullanamadığım bir tablet [7 yılını doldurunca]) bir tabletim var ekranı da bayağı büyük bir tablet 10 inç kadar var bu tableti 2.ekran olarak değerlendireyim dedik. Oda elimizde kaldı. PC görüntüsü tablete yansıttığım zaman felaket verimsiz bir bağlantı ortaya çıkıyor görüntü kasıyor. Üstüne takılmalar oluyor odadaki PC durum bu evdeki diğer PC deneme yaptım (bu denemede tablet modemin dibinde). Bağlantı çok daha iyi ama hala çok fazla takılma oluyor acaba tabletin Wi-Fi alıcısında mı bir sorun var diye düşündüm. Hız testi yaptığımda evimdeki hız 24 Mbps cihaz ise 20 22 arası hızlara ulaşıyor. Sanırım alıcıda sağlam ama durum farklı değil bu bağlantıyı nasıl verimli hale getirebilirim fikri olan var mı?
Cihaz: E Tab 4

En iyi bağlantı için önerim, bilgisayardan wifi yayını yapın. Tableti bu ağa bağlayın. Spacedesk ayarlarını da kontrol edin belki bazı ayarlar çok yüksekte kalmıştır.

Spacedesk ile ben e-Tab 4 cihazımda gayet verimli kullanabiliyorum. Dikkat etmeniz gereken noktalar şunlar: 16-bit renk modunu kullanın ve yenileme hızını düşürün. Bu video bant genişliğini kısacağı için daha akıcı kullanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca Spacedesk içerisinden performansa öncelik verin.

pc den wifi yayını açıp tableti bağladım ve
2 türlü test yaptım önce ayarları en düşüge getirdim kalite ayarını 0 yaptım renk seçenegini Low color yaptım FPS 30 yaptım sonuç ne oldu dersiniz mouse hareket ettirince çok kötü olmuyor ama atuyorum video ya da başka bir şey açıtıgm zaman görüntü takıla takıla devam ediyor.

Bir de ayarları en yüksek ayara getirdim kalite barını sona aldım renk seçenegini hight color yaptım FPS 60 yaptım bağlantı kurduğumda mouse hareket ettirdiğimde bağlantı gayet iyi görünüyor ama bir program açtığımdı ısrarla görüntü takılıyor.

bu 2 testi arasındaki tek fark bağlantı gönderim hızı ben şuan tp-linkin bir usb alıcısını kullanıyourm bu alıcı 100 mbps yükleme ve indirme hızlarına ulaşabiliyor

en düşük ayarda 1 ila 5 mbps gönderim hızlarına ulaştı tabi takılma istikrarli şekidle takılmaya devam etti

en yüksek ayarlarda gönderim hızı 40 mbps hızlarına ulaştı takılma aynı şekilde devam etti ya programda bir sorun var çünki kullandığım sürüm beta sürümüydü(v1.0.22) yada tabletin wifi alcısı son nefesini veriyor

sonuç: tabletin alıcısı son nefesini veriyor(başka bir ihtimal var mı bilmiyorum) aynı testi telefonumda yaptım hemen her şeyi son ayara getirdiğimde onda da takılmalar oldu renk seçeneğini orta, kaliteyi de %75 cıvarında yaptım fps 60 da kaldı sonuç ise kusursuz bir bağlantı oluştu
Tekrardan merhaba tabletin Wi-Fi alıcısını değiştirdim yeni(yeni degil 2el bulup spraiş ettik :D) alıcıda sorun varmış bunda SUP'e yok 5.0GHz görmüyordu şu an görüyor(arada görmüyor ama nedenini tam bilmiyorum) peki sorun düzeldi mi derseniz maalesef hayır inatla görüntü yine takılıyor yine takılıyor
Şimdi @@SypeR sen nasıl bir görüntü alıyorsun gayet akıcı bir görüntü alıyor musun? Cihazı hangi banda bağladın 2.4 veya 5

Son düzenleme:

Geri
Yukarı