SpaceX Roket İnişi

Kanatsız Kuş

Hectopat
Makaleler
7
Yer
Evren'de Bir Yer
Evet tam olarak böyle oldu. 😃

IMG_20200530_134701.png

Bir ara Falcon Heavy'de olduğu gibi inflak ettiğini sandım fakat görüntü çok geçmeden geldi. Büyük bir adım ve güzel bir şovdu fırlatma. Eski Apollo modülleriyle kısaylandığında (Amerikan'lar uzaya kapsül içinde astronotları en son bu modüllerle gönderdi) dağ gibi fark var. Astronotlara daha az iş düşüyor, daha ekonomik ve hızlı.

Fırlatmayı izlemeyen biri olarak hangi platform olduğunu merak ettirdiniz. Görsel kalitesi de akıyor maşallah.

Dragon Demo 2.

Bu canlı yayında kesildi sadece. Nedeni ise roketin inerken oluşturduğu aşırı sıcaklık ve dumandan dolayı canlı yayın için gönderilen sinyaller ulaşamıyor bize diye biliyorum.
edit: Çünkü kamera kayda devam ediyor, tekrar görüntüsü izlendiğinde o görüntü de görünüyor yani.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleme:
Hocam ben YouTube'dan izledim hiç de böyle olmadı gayet her şey açıktı NASA'nın YouTube kanalından canlı izledim.
Valla ben de canlı izledim, iniş esnasında yayın kesildi. Nygma embesiline ekmek çıktı :D
Bu canlı yayında kesildi sadece. Nedeni ise roketin inerken oluşturduğu aşırı sıcaklık ve dumandan dolayı canlı yayın için gönderilen sinyaller ulaşamıyor bize.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gayet mantıklı.

Valla ben de canlı izledim, iniş esnasında yayın kesildi. Nygma embesiline ekmek çıktı :D

Bunlara VR takıp izletsen yine inanmazlar. Hoş, ABD'nin kendi halkından bile türlü komplo teorisyenleri çıkıyor... :D
Bu canlı yayında kesildi sadece. Nedeni ise roketin inerken oluşturduğu aşırı sıcaklık ve dumandan dolayı canlı yayın için gönderilen sinyaller ulaşamıyor bize.

Uzay istasyonundaki görüntülerin periyodik olarak kesilmesi de alıcı - verici uydu ve istasyonların değişiminden, bunu da ben ekleyeyim. :)

Son düzenleme:
Uzay istasyonundaki görüntülerin periyodik olarak kesilmesi de alıcı - verici uydu ve istasyonların değişiminden, bunu da ben ekleyeyim.

Hazır bilgili birini bulmuşken sorayım:
ISS'e başka bir cisim bağlanınca kütlesi arttığından dolayı yörüngesini bozmaması için hızını arttırıyor mu? Yoksa hızını bozmamak için yörüngesini mi yükseltiyor?

Gayet mantıklı.
Ne konular çıktı hemde! Kenetlenme sırasında parlamalar bağlantı kesilmeler çalışmaya başlamıştır. Mavi ekran veriyordu geçişlerde animasyon programı çöktü der. 🤣
Bunlara VR takıp izletsen yine inanmazlar. Hoş, ABD'nin kendi halkından bile türlü komplo teorisyenleri çıkıyor... :D

Uzay istasyonundaki görüntülerin periyodik olarak kesilmesi de alıcı - verici uydu ve istasyonların değişiminden, bunu da ben ekleyeyim. :)
Ve kör noktalara ulaşmasından istasyonun Barış Özcan dan duydum ne kadar doğru bilmiyorum.

Geri
Yukarı