Sparkle GeForce GT 520 1GB/2GB DDR3 Low Profile Grafik Kartları

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Recep Baltaş

Technopat
Yönetici
Katılım
14 Ağustos 2010
Mesajlar
68.689
Çözümler
823
Beğeniler
94.135
Yer
İstanbul
Taipei,Taiwan - Nisan 2011, Profesyonel ekran kartı üreticisi ve sağlayıcısı Sparkle Computer Co.,Ltd., bugün SPARKLE GeForce GT 520 1GB/2Gb DDR3 Yarım Boy (low profile) yapıda grafik kartlarını anons ederek, giriş seviyesinde DX11 desteğini ve HD video deneyimini son kullanıcılara sundu.

Teknik Özellikler
 • Model Numarası SXT5201024S3LNM / SXT5202048S3LNM
 • Grafilk İşleme Ünitesi NVIDIA GeForce GT 520
 • Çekirdek Hızı 810 MHz
 • Hafıza Tipi 1024MB DDR3
 • 2048MB DDR3
 • Hafıza Arabirimi 64-bit
 • CUDA Çekirdeği 48
 • Stream İşlemci Hızı 1620 MHz
 • Bus Yapısı PCI-Express 2.0
 • RAMDAC 400 MHz
 • Çıkışlar HDMI x1
 • Dual link DVI x1
 • CRT x1
 
 
  


Muhteşem DX11 Grafikler
Modern DX11 oyunları ve 3D uygulamaları günümüzde her zamankinden daha fazla grafik performansına ihtiyaç duyuyor ve en basit şekliyle söylemek gerekirse entegre grafik arabirimlerde bu performansı sağlamaktan çok uzakta. DirectX 11 ve Shader Model 5 Desteği yanısıra SPARKLE GerForce GT520 grafik kartı 48 CUDA çekirdeğine sahip ! Eğer popüler DX11 oyunlarından Dirt2, Metro 2033, Lost Planet 2, Battlefield: Bad Company 2 yada benzerlerinden birini oynamak istiyorsanız SPARKLE GeForce GT 520 giriş seviyesi bilgisayarınız için çok iyi bir seçim olacaktır.
  


Daha Fazla Güç Tasarrufu Daha Fazla Para Tasarrufu demektir.
Geliştirilmiş güç-tasarrufu teknolojisi sayesinde SPARKLE GeForce GT 520 daha az güç tüketimi ve performans artışını birarada sunuyor. Geliştirilmiş 40nm yapı sayesinde güç tüketimi ve GPU çekirdek ısısı belirgin şekilde düşüyor ve grafik kartını verimli şekilde düşük güçte çalışan ve az enerji harcayan bir ürün haline getiriyor.

  


2048MB DDR3 Video Bellek
Günümüzün Crysis2, Stalker: Call of Pripyat, Battlefield: Bad Company 2 gibi popüler oyunları, bump texture ve transparent texture gibi uygulamaları karakterlerin yüzlerini tanımlamak ve gerçekçi oyun sahneleri derlemek için fazlası ile geniş sayıda kullandıklarından dolayı yüksek video bellek kapasitelerine ihtiyaç duyarlar. Normal şartlarda bu oyunlar için en az 512MB video bellek gerekirken SPARKLE GeForce GT520, 2048MB gibi geniş ve yeterli DDR3 video hafızası ile oyunlar için en uygun platformu oluşturur.
  


Tek Slot Soğutma Çözümlü Yarım Boy Dizayn
SPARKLE GeForce GT520 yarım boy yüksekliğinde PCB genişliğine sahiptir. 6cm.olan yüksekliği, standart grafik kartlarının yarısı kadardır ve bu yapısı sayesinde 3DPC, SFF ve HTPC için en uygun çözümlerden biridir. Son kullanıcıların kısıtlı yerleri ve tam boy grafik kartlarının uyum problemleri yüzünden yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırarak, tek slot genişliğindeki soğutma yapısı, uygun yüksekliği ve kasa uyumu sayesinde kullanıcıların kompakt dizayn ihtiyaçları için en uygun çözümü oluşturur. Kart üzerindeki kaliteli fan, yüksek seviyede hava akımı oluşturarak kart üzerinde ısıyı kolay ve hızlıca uzaklaştırıp ısıyı düşürür. Sahip olduğu hız modülasyonu mekanizması ile en yüksek hızda bile sessiz bir çalışma ortamı sunarken, fan ömrününde uzun olmasında etkilidir. Paket içerisinde ayrıca ATX kasalar için uyumlu tam boy arka panelde gelmektedir.
 
 

Windows 7 Desteği
Grafik kartı pazarının lider üreticilerinden biri olarak SPARKLE, Microsoft ile yakın bir işbirliği içinde ekran kartlarının tam kapasiteli olarak tüm özelliklerinin ve fonksiyonlarının kullanılması ve Windows 7 üzerinde geliştirilmesi üzerinde çalışmaktadır. Eğer PC nizi fotoğraflarınızı zenginleştirmek, videolarınızı izlemek yada değiştirmek, oyun oynamak yada en azindan hızlı ve kaliteli grafik arabirimin tadını çıkarmak için kullanacaksanız SPARKLE GeForce GT 520 sizin için en uygun seçimlerden biri olacak ve Windows 7 üzerinde çok kaliteli bir görüntü deneyimi sunacaktır.
 
 

3ncü Nesil PureVideo HD
High-definition video çözücü ve art işlemci eşsiz görüntü kalitesi, akıcı görüntü ve doğru renkleri sunmaktadır.
 
 

OpenGL 4.1 Optimizasyonu ve Desteği
OpenGL uygulamalarda en yüksek uyumluluk ve performans.
 
 


Doğal HDMI 1.4a desteği ve HDMI Ses
xvYCC, Deep color ve 7.1 dijital çevresel ses desteği dahil HDMI 1.4a için tamamen bütünleşik destek. High-definition ses aktarımı spdif kablolamaya gerek olmadan sağlanmaktadır.
 


Durum
Mesaj gönderimine kapalı.


Yukarı