Speedtest internet hızını 2 kat daha yüksek gösteriyor

The Elite

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Mühendisliği
Normalde paketim 25 Mbps. İndirme hızım da ona uygun olarak genelde 2.5 ile 3 MB/s olarak değişiyor ve ne zaman hız testi yapsam hep 25 Mbps gösterirdi. Ancak son 1 haftadır speedtest.net üzerinden test yaptığımda 50 Mbps olarak görünüyor. İndirme hızımda da değişiklik yok. Neden böyle olabilir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Superonline fiber mi kullanıyorsunuz?

35 Mbps paketimde benzer bir şey yaşadım. Speedtest'te 67-68 Mbps sonuç alıyordum.

Fakat dediğiniz gibi download yaparken 35 Mbps değerine uygun şekilde yani saniyede 4-4.5 megabyte indirme hızı vardı :) Sanırım Superonline biraz uyanıklık yapıp Speedtest sitesine bir ayrıcalık tanımış.

Superonline fiber mi kullanıyorsunuz?

35 Mbps paketimde benzer bir şey yaşadım. Speedtest'te 67-68 Mbps sonuç alıyordum.

Fakat dediğiniz gibi download yaparken 35 Mbps değerine uygun şekilde yani saniyede 4-4.5 megabyte indirme hızı vardı :) Sanırım Superonline biraz uyanıklık yapıp Speedtest sitesine bir ayrıcalık tanımış.
Aynen Superonline kullanıyorum ve hala 50Mbps gösteriyor indirme hızım 25Mbps'e göre olmasına rağmen. Dediğiniz gibi Speedtest ile bir şey yapmış olabilirler.

Geri
Yukarı