Speedtest ve farklı siteler farklı sonuçlar gösteriyor!

LastPlayer

Kilopat
Makaleler
2
Yer
VSCode
1607703718390.png
1607703795482.png
1607703848460.png
1607707209381.png
Superonline Speedtest sonuçlarını mı değiştiriyor?
Paketim 35Mbps doğru gösteriyor ancak 2 kata çıkarma gibi durumlar vardı pandemide.

Son düzenleme:
Speedtest Turkcell sunucusu üzerinden ölçüm yapıyor. Aslında yanlış sonuç yok. Sorun muhtemelen bağlantının Turkcell dışına çıkarken zayıflamasından/sorun yaşamasından kaynaklanıyor.

Kısaca örneklemek gerekirse, bir tanesi evinizin içinde test yaparken diğerleri evinizin dışında aynı testi yapıyor.

Edit: Bir detayı atlamışım kahvemi yudumlarken. Evet sorun yok, EBA sunucularında 100Mbps veriyor Turkcell pandemi döneminde. Speedtest'de sunucu değiştirdiğinizde gerçek paket hızınız göreceksiniz. Diğer ölçümler paket hızınızı gösteriyor

Son düzenleme:
Speedtest Turkcell sunucusu üzerinden ölçüm yapıyor. Aslında yanlış sonuç yok. Sorun muhtemelen bağlantının Turkcell dışına çıkarken zayıflamasından/sorun yaşamasından kaynaklanıyor.

Kısaca örneklemek gerekirse, bir tanesi evinizin içinde test yaparken diğerleri evinizin dışında aynı testi yapıyor.
EBA üzerinden video indirirken 100 MBPS alıyorum.
1608707985241.png

EBA üzerinden video indirirken 100 MBPS alıyorum.
Eki Görüntüle 796270
EBA'daki değerlerinin bir anlamı yok bana göre, çünkü bir nevi sunucu içi ölçüm sayılır.
gov.tr uzantılı siteler genel olarak TürkTelekom ve Turkcell sunucularında.

Edit: Bir detayı atlamışım kahvemi yudumlarken. Evet sorun yok, EBA sunucularında 100Mbps veriyor Turkcell pandemi döneminde. Speedtest'de sunucu değiştirdiğinizde gerçek paket hızınız göreceksiniz. Diğer ölçümler paket hızınızı gösteriyor

Son düzenleme:
Bahsettiğim olay muhtemelen Speedtest'i kandırıyorlar.
Edit olarak ekledim, ben konuda bir detayı atlamışım. Kusura bakmayın. EBA'ya bağlantı hızını 100Mbps yaptı Turkcell. Sistemin speedtest üzerindeki sunucuyu her nedense EBA sunucusu olarak algıladığını düşünüyorum. Sunucu değiştirirseniz paket hızınız çıkacaktır.

Link.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı