Speedtest'te 3.5 MB hız alınırken indirme hızı 1.5 MB

İnternet hızınız ve indirme hızınız farklıdır. 30Mbps internet hızı için indirme hızı hesaplaması:

30 Mbps x 1024 = 30.720 Kbps
30.720 Kbps / 8 Bit = 3820 KBps = 3.8 Mbps indirme hızı almanız gerekiyor.

Hız testinde en doğru sonuca ulaşabilmek için aşağıdaki işlemleri yapmanızı öneririz.
Hız Testi sayfası haricindeki tüm internet sayfalarının kapatılması.
Bilgisayarda/mobil cihazda çalışan diğer programların/uygulamaların kapatılması.

Not :

Kablosuz bağlantıda modemin konumuna göre hız performansı değişebilir. Daha doğru sonuca ulaşabilmek için ethernet kablosuyla bilgisayarınızı modeminize bağlayıp testi başlatabilirsiniz.

Ayrıca; hız testiniz internet kullanımının yoğunluğuna (aynı saatte size yakın bölgelerde internet kullanan kişi sayısı), ev içi tesisatınızın kalitesine, ev içinde internete bağlanan diğer uygulama ve cihazların sayısına (Tivibu, bilgisayar, cep telefonu vb) ve modem ayarlarınıza göre değişiklik gösterebilir.

Ayrıca, tarayıcıda indirme hızı düşük gelebilir, bunun için IDM gibi programların kullanılması.

Epic Games üzerinden indiriyordum.

Hocam bende 100Mbps internet var Epic Games üzerinden 11,5 veya 12,5 Mbps anlık değişiyor bundan şaşmıyor ama bu hızlarda indiriyorum senin maksimum 3, 75Mbps hız ile indirmen lazım maksimum diyorum ama bu 2MB de olur 1,75 de olur 3 de olur.

Geri
Yukarı