Spider-Man'da ekran kartı 75W'nin üstüne çıkmıyor

mcelik0

Decapat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, Marvel's Spider-Man Remastered oyununu yükledim fakat oyunda hangi grafik ayarlarını yaparsam yapayım ekran kartım 75 watt üzerine çıkmıyor 100W 3070 kullanıyorum laptopta DLSS kalitede ayarların hepsi en yüksekte bundan dolayı oyundan istediğim performansı alamıyorum acaba darboğaz mı yapıyor diye düşündüm VSR açarak 2K da da denedim bu sefer de 85 watt falan oluyor fakat FPS neredeyse hiç değişmiyor ekran kartı kullanımı en fazla %80 oluyor.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar, Marvel's Spider-Man Remastered oyununu yükledim fakat oyunda hangi grafik ayarlarını yaparsam yapayım ekran kartım 75 watt üzerine çıkmıyor 100W 3070 kullanıyorum laptopta DLSS kalitede ayarların hepsi en yüksekte bundan dolayı oyundan istediğim performansı alamıyorum acaba darboğaz mı yapıyor diye düşündüm FSR açarak 2K da da denedim bu sefer de 85 watt falan oluyor fakat FPS neredeyse hiç değişmiyor.
Ekran kartınızda watt kısıtlandırmasının olmadığından emin misiniz? Laptopların genelinde oluyor çünkü.

Laptoplarda böyle sorunlar olabiliyor laptopu performans moduna almayı deneyin bazı laptoplarda oluyor. İşte kalite modu sessiz mod gibi modlar var onlardan en performanslı olanı seçin belki ondandır. Eğer pilde oynuyorsanızda böyle sorunlar olabilir.

Laptoplarda böyle sorunlar olabiliyor laptopu performans moduna almayı deneyin bazı laptoplarda oluyor. İşte kalite modu sessiz mod gibi modlar var onlardan en performanslı olanı seçin belki ondandır. Eğer pilde oynuyorsanızda böyle sorunlar olabilir.

Hayır dostum Dying Light 2 de oynuyorum veya başka 3A oyunlarda oynuyorum fakat böyle bir durumla karşılaşmadım diğer oyunlarda 100W çekiyor hatta 110a kadar çıkıyor.

Ekran kartınızda watt kısıtlandırmasının olmadığından emin misiniz? Laptopların genelinde oluyor çünkü.

Eminim başka oyunlarda oynuyorum çünkü.

Hayır dostum Dying Light 2 de oynuyorum veya başka 3A oyunlarda oynuyorum fakat böyle bir durumla karşılaşmadım diğer oyunlarda 100W çekiyor hatta 110a kadar çıkıyor.

Eminim başka oyunlarda oynuyorum çünkü.

O zaman hiçbir sorun yok bir tek o oyunda sorun varsa. Böyle devam edin demek ki oyun ihtiyaç duymuyor.(FPS düşük olsa bile).

Laptop modeliniz nedir?

Hocam laptop modelimle sorduğum şey arasında nasıl bir bağlantı kuracaksın merak ediyorum?

O zaman hiçbir sorun yok bir tek o oyunda sorun varsa. Böyle devam edin demek ki oyun ihtiyaç duymuyor.(FPS düşük olsa bile).

Aynen hocam daha yeni tekrardan Dying Light 2'ye girdim ve ekran kartı kullanımım %99 veya 100 çektiği watt ise 100-110 arası sanırım Spider-Man ile alakalı bir durum.

Hocam laptop modelimle sorduğum şey arasında nasıl bir bağlantı kuracaksın merak ediyorum?

Bazı laptop modellerinde de böyle sorunlar olabiliyor. Yani kronik olarak hatta bazen yeni adaptör alıyorlar.

Aynen hocam daha yeni tekrardan Dying Light 2'ye girdim ve ekran kartı kullanımım %99 veya 100 çektiği watt ise 100-110 arası sanırım Spider-Man ile alakalı bir durum.

Bence de Spider-Man'la alakalı bir durum.

Bazı laptop modellerinde de böyle sorunlar olabiliyor. Yani kronik olarak hatta bazen yeni adaptör alıyorlar.

Ama hocam üstteki yazdığım yorumda sorunumun sadece bu oyunda olduğunu belirtmişim diğer oyunlarda sorun yaşamadığımı belirtmişim arkadaşımız hala laptop modelimi soruyor.

W konusunda bilgi edineceğim. Ayrıca belki de Isınma sorunu vardır.

Yeni konular

Geri
Yukarı