Spigen 18W Hızlı Şarj Cihazı İncelemesi

Merhaba, yaklaşık 3 gün önce Amazon'dan Spigen 18W Hızlı şarj cihazı sipariş vermiştim. Siparişim elime ulaştı ve deneme şansım oldu.

iPhone SE 2 cihazımı yaklaşık 1 saate yakın bir süre ile tam şarj ediyor. Şarj esnasında aşırı ısınma gibi bir durum olmuyor, içerisinde bulunan Akım Koruma (Intelligent Power) teknolojisi sayesinde. Telefonda da herhangi bir ısı farketmedim. Qualcomm 3.0'ıda destekliyor.

Spigen markasının kılıf, ekran koruyucusu ve şarj kablolarına sahibim. Birinde bile bir sıkıntı yaşamadım, özellikle ekran koruyucuları oldukça kaliteli ve dayanıklı. Kılıflarında siyah renk tercih edildiğinde zamanla çok hafif aşınma durumu meydana gelse de, bu Spigen'in kalitesini değiştirmiyor. Tavsiye ediyorum.

USB çıkış gücü: 18W (3.6-6V / 2.4A, 6-9V / 2A, 9-12V / 1.5A)
IMG_0244.JPG

E9849071-6898-49DD-B316-7745991B2A3B.jpeg
6F40C310-E9C5-49F3-9064-33FEE32D9EFE.jpeg

Kötülemek gibi olmasın ama bu alet kullanıdığınız cihaz için pek doğru bir seçim olmamış. Eğer hızlı şarj özelliğinden yararlanmak istiyorsanız "Type-C - Lightning" uyumlu bir kablo ve en az 18W'lık Type-C çıkışlı bir şarj aleti tercih etmeniz gerekiyordu. Normal olarak USB üzerinden hızlı şarj özelliğinden yararlanamazsınız. Bende de iPhone SE 2020 var ve yanında gelen 5W'lık şarj aletiyle 1 saatten biraz fazla sürede tam şarj oluyordu.

Önceden ne kadar sürede şarj oluyordu?
Orijinal 5W Apple adaptörü ile yaklaşık 2.5 saat.
Kötülemek gibi olmasın ama bu alet kullanıdığınız cihaz için pek doğru bir seçim olmamış. Eğer hızlı şarj özelliğinden yararlanmak istiyorsanız "Type-C - Lightning" uyumlu bir kablo ve en az 18W'lık Type-C çıkışlı bir şarj aleti tercih etmeniz gerekiyordu. Normal olarak USB üzerinden hızlı şarj özelliğinden yararlanamazsınız. Bende de iPhone SE 2020 var ve yanında gelen 5W'lık şarj aletiyle 1 saatten biraz fazla sürede tam şarj oluyordu.
Adaptör ve kablo, Apple tarafında 400₺’ye mâl oluyor. Verdiğiniz bilgilere ben de sahibim. Bir şarj takımına 400₺ vermek istemediğim için Spigen’i tercih ettim. Bu arada, eskisine nazaran daha hızlı şarj ediyor. Bu da, hızlı şarj edebildiği anlamına geliyor.

Adaptör ve kablo, Apple tarafında 400₺’ye mâl oluyor. Verdiğiniz bilgilere ben de sahibim. Bir şarj takımına 400₺ vermek istemediğim için Spigen’i tercih ettim. Bu arada, eskisine nazaran daha hızlı şarj ediyor. Bu da, hızlı şarj edebildiği anlamına geliyor.
1-2 hafta önce Spigen type-c Apple uyumlu şarj aleti 99 liraya düşmüştü, type-c - Lightning kablosu ise 60 lira civarınaydı yine Spigen'in.

Sık sık 99-109 liraya düşmmüş son 6 ayda. 11.11 kampanyası falan olursa alınabilir.

Kablo da bu. Şu an 90 tabi indirimsiz hali ile.
Bildiğimiz Amazon yani fiyatları çok oynak :D
1604761692392.png

Sık sık 99-109 liraya düşmmüş son 6 ayda. 11.11 kampanyası falan olursa alınabilir.

Kablo da bu. Şu an 90 tabi indirimsiz hali ile.
Attığınız adaptör 27W. Benim cihazım 18W’a kadar desteklediği için diğer adaptörlere bakmamıştım. Tekrar dediğim gibi, alacağım zamanki yaptığım araştırmada indirimli fiyatlara ulaşamadım. Teşekkürler yine de.

Yeni konular

Geri
Yukarı