Sürprizbozan Arcane

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Mel kime çalışıyor demişsin, onu diyorum. LeBlanc'ın kopyası veya ona çalışan birisi olduğu söyleniyor zaten Reddit'te en büyük teori bu şu anda. LeBlanc'ın binlerce kopyası, kendisinin de 1000 yaşının üzerinde olduğu biliniyor. Oyunu oynayan birisi olarak hikayeye ve karakterlere aşina değilsen bilemiyorum.

Eki Görüntüle 1214387

LeBlanc ile bu karakterin ses sanatçısı ise aynı;

Eki Görüntüle 1214391
Hoaydaaaa.
Mel kime çalışıyor demişsin, onu diyorum. LeBlanc'ın kopyası veya ona çalışan birisi olduğu söyleniyor zaten Reddit'te en büyük teori bu şu anda. LeBlanc'ın binlerce kopyası, kendisinin de 1000 yaşının üzerinde olduğu biliniyor. Oyunu oynayan birisi olarak hikayeye ve karakterlere aşina değilsen bilemiyorum.

Eki Görüntüle 1214387

LeBlanc ile bu karakterin ses sanatçısı ise aynı;

Eki Görüntüle 1214391

Hocam hiç aklıma gelmedi LeBlanc olacağı. Benim aklıma direkt Evelynn geldi.

Son düzenleme:
Evet geçtiğimiz günlerde arcane çıktı ve dün de yeni bölümler geldi. Şimdiden söyleyeyim diziyi izlemediyseniz tüm diziyle alakalı teorileri anlatacağım bilginize!
İlk olarak vanderin ölümüyle başlayalım.
Silco vanderi tutuyor ve VI vanderi kurtarmaya geliyor. Ama powder rahat durmayıp Jayce'yi soyarkenki aldığı Hextech taşlarını alıyor. Bunları kurmalı maymun oyuncağına bağlayıp atıyor ve çok büyük bir patlama oluyor. Patlamadan dolayı yıkılan binada vınin arkadaşları enkaz altında can veriyor. Vander ise VI yi kurtarmak için camdan atlıyor ve son nefesini veriyor. Şimdi vander için Warwick olabilir diyen var mundo olabilir diyenler var ben şahsen mundo diyorum çünkü oyundaki görseliyle birebir.
Fare deneyiyle devam edelim. Bildiğiniz gibi silco ve Singed bir deney yapıyorlar "ışıltı" ve bunu denemek için bir fareye içiriyorlar. Farede mutasyona uğrayıp aynı kafese koydukları kediyi parçalıyor. Şimdi bu deney yaptıkları fare Twitch olabilir ama dizide bu fare bayağı büyüyor.
Vi ve Caitlyn ilişkisi. Dün yayınlanan bölümde VI ve Caitlyn zaunda bir genel eve giriyorlar buradan bilgi toplamak için. Vi dikkat çekmemek için Caitlyn'e burada çalışıyormuş gibi yap diyor ve "you are hot cupcake" yani seksisin kapkek diyor. Ardından gelen maskeli bir adamla cait ilişkiye giriyor sanırsam. Mesele şu VI Caitlyn'e iltifat ediyor ve öpüşecek kadar yakın duruyor ve bu aralarında bir ilişki olduğunu açıklıyor ki doranın attığı twitte bunu işaret ediyor:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biliyorsunuz ki Viktor bir hastalığa yakalanıyor ve bu hastalık ölümcül bir hastalık. Riot'un bunu göstermesini pek anlamadım çünkü oyunda Viktor yaşıyor. Ama bana soracak olursanız hex-çekirdek sonunda işe yarıyor ve Viktor iyileşiyor.

Jayce ve mel ilişkisi. Birbirlerine yakıştılar güzel bir çift oldular ama melde bir gariplik seziyorum silcoya çalışıyor olabilir. Çünkü piltoverda herkes Jayce'ye aşık ve Jayce'ye ulaşmak istiyor. Mel bir fırsattan yararlanıp Jayce'yle birlikte oluyor ve Jayce'nin kalbini artık tamamen çalıyor. Jayce'de Hextech'in mucidi ve asıl kaynaklar onda ( bu benim tahminim ) ve oyuna yeni karakter olarak da gelebilir bence.

Viktor ve Jayce'nin asistanı. Geriye kalan 3 bölümde bu ikisinden bir şeyler çıkabilir ya da asistan Viktor'u bir şekilde iyileştiriyor olabilir.

@yaraliordek kendiside bayağı bir şeyler düşünüyor.

Düzenleneme: Şu wallpaper gerçek olabilir.

Güzel bir yazı olmuş.
Genelev de konuştukları adamın adı timdi yani erkekti. Vi Caitlyn için bir erkek seçti ama Caitlyn sonradan bir kadınla ilgilendi yani Caitlyn'in yönelimini de öğrenmiş olduk.
Wallpaper gerçek olabilir derken tam anlayamadım. Vi ve Caitlyn'in ilişkisinden bahsediyorsan; o zaten LoL'ün en eski shiplerinden birisi.
Twitch eğer o fare olsaydı üzerinde ışıltının etkilerini görebilirdik. Twitch daha çok zehirli atıklardan meydana gelmiş gibi duruyor.
Mel ile Jayce'in ilişkisi çok saçma mel Jayce'den hoşlanmıyor sadece güç kazanmaya çalışıyor. Jayce çok saf oldu.
Viktor buz dağının görünen kısmında kötü eleman olarak lanse ediliyordu. Ama bütün Riot hikayelerinde olduğu gibi bunda da Viktor'un kötü olmasının sebepleri olduğunu gördük. Jayce şöhrete kapılıp gittiği halde Viktor çok alçak gönüllü. Bu klişe hikayeler sıkmaya başladı artık. Sylas, Jinx, Lissandra, vb kötü karakterlerin aslında sebepleri olması olayının örnekleri. Yani Viktor'un hikayesine de şaşırmadım artık. Riot biraz daha düşünmeli kopyala yapıştır yapıyor.
Son olarak hex Core yani hex çekirdek Viktor'un kanının bir pıhtısını içine çekti yani Viktor'un makineleşmesini de göreceğiz.

Genel olarak ilk 2 kısım için düşüncelerim;
Bence dizi en azından 5 kısım olmalıydı çünkü rezil bir iş çıkmış resmen ne kadar çabuk bitirsek o kadar iyi demişler. Sadece önemli anları kesit gibi koymuşlar sahneler çok hızlı değişiyor olaylar çok hızlı ilerliyor. Eski sinematiklerden farkı olmamış sadece daha uzun. Bunu LoL içerisindeki Event'lerle (işte o belgeler falan dokümanlar yani) toparlamaya çalışmışlar. Ama bu sadece oyunu oynayan kısım için geçerli oyunu oynamayıp izleyen adam hiçbir şey anlamaz diziden.
Patlama(3. bölümün sonu)dan sonra neler olduğunu da en azından 1 bölümle anlatsalardı keşke.
Arcane mükemmel bir fikir harika bir yapım olabilirmiş ama rezil ettiler bütçeden kısılmış zamandan kısılmış aceleye getirilmiş kısacası içine edilmiş bir dizi oldu. Arada diziyi durdurup LAN bir dur ne oluyor falan diye neler olduğunu anlamaya çalıştım. Sadece ticari amaçla yapılmış evrene hiçbir şey katmadı. Oyunun zamanının ilerisini gösterirlerse yani VI ve Jinx'in çatışması falan sona ererse ancak o zaman bir işe yarayabilir dizi.
Dediğim gibi amaç para kazanmaktı ve Riot bunu başardı.

Oyun içi dokümanlar;
Şu an sadece 2 kısmı açık Jayce ve VI.
Jayce dokümanında Jayce'in günlüğünden sayfalar görüyoruz Jayce hex T.C.'i dünyayı gezdiği sırada bulmuş. Ayrıca burada önemli bir detay daha var yanlış anlamadıysam Jayce büyücüden aldığı rün taşından toplam 3 taneye sahip birini büyücüden birini bilgewaterdan birini de shurimadan almış sanırım. Emin olmamakla beraber.

Vi dokümanlarında ise VI'ın hapisteki kayıtlarını görüyoruz
Vi hapse 18 yaşında girmiş yani 1. kısım ile 2. kısım arasındaki kayıp zamanda VI hapisteymiş.
Ve VI'ın hapiste silconun elemanlarını dövdüğünü de öğrenmiş olduk.

Caitlyn ve Jinx'in dokümanları da 22 ve 23 Kasım'da gelecek şampiyonlar ve arcane kostümleri de görev aracılığıyla ödül olarak verilecek.

Bende şöyle düşünüyorum şimdi blitzcranck'i victor ve Jayce tasarlıyor yani hemen hemen temelini atıyorlar victor da oyunda tamamen makine halinde yani Blitz cranck ve victora can veren şey her ne ise ayni şey ikinci olarak da bu Singed'ın mutasyonu hakkinda fikri olan var mı ben çözemedim orayı. Mutasyon neden yaşamalı?

Geri
Yukarı