Sürprizbozan Hadi biraz Witcher konuşalım

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kader Kılıcı'nda 150'nci sayfaya kadar geldim, Yennefer resmen bir playboy edasıyla hem Istredd'i hem de Geralt'ı aynı anda idare ediyor. Bir yandan Geralt "ben onunla daha dün gece seviştim, o yüzden o kadın benim hakkım. Senin değil!" diyor, bir yandan da Istredd "bu sabah da ben onunla seviştim, yani senden sonra. Bu yüzden kadın benim hakkım!" diyor :D

Sonra aralarındaki meseleyi çözmek için sırf bir kadın uğruna ölümcül bir düello yapmaya karar verdiler, ancak Istredd nedendir bilinmez büyüsüyle değil kılıcıyla düello yapmaya kalktı. Kimin kazanacağı belli olsa da Geralt aralarında anlaşma yapmış olsalar dahi düelloya girmedi, çünkü evine gelen mektup sayesinde Yennefer'ın onu seçtiğini biliyordu.

Yennefer'a cidden gıcık oldum, gerçi @Stebph buna aldatma dese de ben aldatma demeyeceğim. Çünkü anladığım kadarıyla sadece Istredd ile yatmış, ki yatmak da witcher evreninde abartılacak bir durum değil. Hem oyunlarda Geralt bayağı bir tek gecelik ilişki yaşıyor, ancak bu durum Geralt'ın Triss ile Yennefer ilişkisini zedelemiyor. Fakat yine de playboy gibi davranması üzücü bir durum Yennefer'ın.

Ayriyeten Istredd'in gerçek adı aslında Val imiş, Istredd adı ise onun lakabıymış. Ben bu bilgiyi bilmiyordum, öğrendiğimde de şaşırdım. İyi ki sırf Netflix dizisini izlediğim için ilk iki kitabı almamazlık yapmamışım, daha bunun gibi birkaç tane daha bilgi ve olay var. Bu arada bu bilgiyi Geralt'a Yennefer söylüyor :)

Ek olarak sizce Yennefer Geralt'ın cinden dilediği dilek sayesinde mi Geralt'a döndü yoksa kendi iradesiyle mi?

Kader Kılıcı'nda 150'nci sayfaya kadar geldim, Yennefer resmen bir playboy edasıyla hem Istredd'i hem de Geralt'ı aynı anda idare ediyor. Bir yandan Geralt "ben onunla daha dün gece seviştim, o yüzden o kadın benim hakkım. Senin değil!" diyor, bir yandan da Istredd "bu sabah da ben onunla seviştim, yani senden sonra. Bu yüzden kadın benim hakkım!" diyor :D

Sonra aralarındaki meseleyi çözmek için sırf bir kadın uğruna ölümcül bir düello yapmaya karar verdiler, ancak Istredd nedendir bilinmez büyüsüyle değil kılıcıyla düello yapmaya kalktı. Kimin kazanacağı belli olsa da Geralt aralarında anlaşma yapmış olsalar dahi düelloya girmedi, çünkü evine gelen mektup sayesinde Yennefer'ın onu seçtiğini biliyordu.

Yennefer'a cidden gıcık oldum, gerçi @Stebph buna aldatma dese de ben aldatma demeyeceğim. Çünkü anladığım kadarıyla sadece Istredd ile yatmış, ki yatmak da witcher evreninde abartılacak bir durum değil. Hem oyunlarda Geralt bayağı bir tek gecelik ilişki yaşıyor, ancak bu durum Geralt'ın Triss ile Yennefer ilişkini zedelemiyor. Fakat yine de playboy gibi davranması üzücü bir durum Yennefer'ın.

Ayriyeten Istredd'in gerçek adı aslında Val imiş, Istredd adı ise onun lakabıymış. Ben bu bilgiyi bilmiyordum, öğrendiğimde de şaşırdım. İyi ki sırf Netflix dizisini izlediğim için ilk iki kitabı almamazlık yapmamışım, daha bunun gibi birkaç tane daha bilgi ve olay var. Bu arada bu bilgiyi Geralt'a Yennefer söylüyor :)

Bu arada sizce Yennefer Geralt'ın cinden dilediği dilek sayesinde mi Geralt'a döndü yoksa kendi iradesiyle mi?
Geralt kitaplarda sadece Yen’den ayrı olduğu zamanlarda tek gecelik ilişkilere giriyor diye hatırlıyorum, bir de Fringilla kısmı var. Orayı ilerledikçe kendiniz anlayacaksınız, ben spoiler vermeyeyim.

Ben hala aldatma olduğunu savunuyorum ki öyle zaten.

Geralt’ın üçüncü dileğini tam olarak bilmediğimiz için o bölüme ben yorum yapmayacağım.

Benim de kafamı kurcalayan bir konu bu, acaba sadece kaderini mi birleştirdi yoksa Yennefer'ın onunla birlikte olmasını mı sağladı? 🤔
Bilmek zor, hatta imkansız. CDPR bunu seçim olarak sunmamış olsaydı yine kafamızda kanon olmasa da bir fikir oluşurdu. Bu halde iken oyuncunun kendi hayal gücüne kalıyor.

Bilmek zor, hatta imkansız. CDPR bunu seçim olarak sunmamış olsaydı yine kafamızda kanon olmasa da bir fikir oluşurdu. Bu halde iken oyuncunun kendi hayal gücüne kalıyor.
Witcher 4 çıktığı zaman geleceği anlatırsa ve Geralt Yennefer ile birlikte olursa Son Dilek görevinde varsayılan seçimlerde Geralt'ın Yennefer'ı seçtiğini anlamış oluruz mantıken, bu durumda da Geralt'ın dileği ile sadece Yennefer ve Geralt'ın kaderi birleşmiş olmaz mı? Ama oyunlar kitapların kanonu değil, öyle de bir gerçek var. Fakat bu durumda en azından oyunların kanonu belirlenmiş olur, yani Witcher 4'te varsayılan romantizm Yennefer olur. Ancak Witcher 3 kaydı aktarılırsa ve Triss seçilmişse Geralt Triss ile birlikte olur.

Witcher 4 çıktığı zaman geleceği anlatırsa ve Geralt Yennefer ile birlikte olursa Son Dilek görevinde varsayılan seçimlerde Geralt'ın Yennefer'ı seçtiğini anlamış oluruz mantıken, bu durumda da Geralt'ın dileği ile sadece Yennefer ve Geralt'ın kaderi birleşmiş oluyor.
Öyle bir şey yapacaklarını sanmıyorum hocam, CDPR genelde bu konularda işleri ortada tutmayı seviyor. Sizin dediğiniz gibi bir senaryo çıkartırlarsa bir şekilde W3 seçimlerini sorup hikayeyi ona göre şekillendirirler.

Umarım yeni seri çıkar, oyunu çok beğendim. Yennefer'i sectim ancak usagi gibi davranması hoşuma gitmiyor. Ikinci oyunumu ruhsal olarak oynayabilecek seviyeye gelirsem Triss'i seçeceğim.

Öyle bir şey yapacaklarını sanmıyorum hocam, CDPR genelde bu konularda işleri ortada tutmayı seviyor. Sizin dediğiniz gibi bir senaryo çıkartırlarsa bir şekilde W3 seçimlerini sorup hikayeyi ona göre şekillendirirler.
Aynen, mesajımı düzenleyip bahsettiğin şeyi yazdım :)

Aynen, mesajımı düzenleyip bahsettiğin şeyi yazdım :)
Varsayılan olarak Yen’i yapacaklarını da sanmıyorum. Varsayılan tek başına yollarda olan bir Geralt olsa daha iyi olur aslında, Ak Kurt işine devam etsin birazcık daha :)

Sadece Withcer 3 mü konuşuldu bilmiyorum ama bunu demezsem içimde kalır gerçekten:

Withcer 2 oynuyorum şuan ve oyunun başlarındayım. İnanılmaz keyif alıyorum ve muazzam duruyor oyun gerçekten. Uzun zaman sonra ağzım açık oynadığım oyun olarak devam ettiriyorum Withcer serüvenimi. Beni gerçekten çok garip ki içine çekiyor oyun. Bilmiyorum abartıyor muyum ama gerçekten hikayesi şuan için muazzam ilerliyor. Umarım Withcer 2 hikayesini şuan nasıl beğendiysem sonlara doğruda öyle ilerler. Withcer 3'ü oynamak için sabırsızlanıyorum açıkçası. Umarım Withcer 3'de bu şekilde muazzam olur.
Witcher 2'nin hikaye sunumu ve dövüş gerçekçiliği daha iyi, ancak Witcher 3 daha çok zevk veriyor. Bu arada gözümden kaçmıyor değil, her seferinde Witcher kelimesini Withcer diye yazıyorsun. Dikkat et ona :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı