Sürprizbozan Hadi biraz Witcher konuşalım

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Malum sahneler dışındaki sahneler de var tabii, oyunu Triss romantizm ile hiç oynamadığım için bilmem. Ama az sabır, onu da yapacağız bir gün :)

Malum sahne 10-15 saniye falandı sanırım, ben ondan bahsediyordum. İşin garip kısmı kule dışı çekim daha uzundu diye hatırlıyorum :D

Yennefer'ın da DLC'si yok, Kovir DLC'si olsaydı Yennefer'ın tarafından adaletsizlik olurdu.

Anlamadım, Eskel sahnesi mi? Eskel, Lambert ve Geralt'ın komik sahnesinden mi bahsediyorsun?
Sizi oynamış biliyordum hocam Triss ile, ona göre konuşuyordum hep. Yoksa önceden dediniz de ben mi unuttum?

Malum sahne pek önemli değil bana kalırsa, ondan önce yaşananlar Yen’in sahnelerine taş çıkartıyor. Benim için önemli olan kısım orası, malum sahneler için Reddit gibi platformlarda sayfalar var zaten, animasyon yapan dostlarımız orada işin en iyisini yapıyor :D

Yennefer’in devam edecek bir hikayesi olsaydı tamamen adaletsizlik sayılabilirdi, ama yok. Toussaint’da yaşıyorlar öylece, ne olabilir ki?

Triss’in Eskel ile olan malum sahnesi hocam. Biraz rahatsız edici, Triss’i başkası ile görmek üzüyor :(

Sizi oynamış biliyordum hocam Triss ile, ona göre konuşuyordum hep. Yoksa önceden dediniz de ben mi unuttum?
Triss romantizm'inde gemi sahnesinde hata yapmıştım, kız bu kadar emek verdi. Artık ona gitme kal diyemem diye düşünmüştüm, öyle deseydim çoktan oyunu ilk oynayışımda Triss ile bitirecektim :(
Malum sahne pek önemli değil bana kalırsa, ondan önce yaşananlar Yen’in sahnelerine taş çıkartıyor. Benim için önemli olan kısım orası, malum sahneler için Reddit gibi platformlarda sayfalar var zaten, animasyon yapan dostlarımız orada işin en iyisini yapıyor :D
Hatırlarsan ben A'dan Z'ye 3-4 saat süren kendi çapımda olabildiğince tarafsız detaylı bir inceleme yapmıştım, o yüzden bu detayları da hesaba katmıştım.

Karşılaştırmanın sonucunda neredeyse her iki taraf da eşit idi, fakat bana Yennefer daha iyi gelmişti. Ondan sonra da Y-Virüs'üne kapılmıştım, sonra yine Triss, yine Yen derken en son şu an tekrardan Triss'e döndüm. Ve sanırsam bu değişmeyecek :)
Triss’in Eskel ile olan malum sahnesi hocam. Biraz rahatsız edici, Triss’i başkası ile görmek üzüyor :(
Şaka yapıyorsun?! Oyunlarda gerçekleşmemiştir herhalde bu olay, nerede gerçekleşti? Gözümden kaçtığına inanamıyorum.

Triss romantizm'inde gemi sahnesinde hata yapmıştım, kız bu kadar emek verdi. Artık ona gitme kal diyemem diye düşünmüştüm, öyle deseydim çoktan oyunu ilk oynayışımda Triss ile bitirecektim :(

Hatırlarsan ben A'dan Z'ye 3-4 saat süren kendi çapımda olabildiğince tarafsız detaylı bir inceleme yapmıştım, o yüzden bu detayları da hesaba katmıştım.

Karşılaştırmanın sonucunda neredeyse her iki taraf da neredeyse eşit idi, fakat bana Yennefer daha iyi gelmişti. Ondan sonra da Y-Virüs'üne kapılmıştım, sonra yine Triss, yine Yen derken en son şu an tekrardan Triss'e döndüm. Ve sanırsam bu değişmeyecek :)

Şaka yapıyorsun?! Oyunlarda gerçekleşmemiştir herhalde bu, nerede gerçekleşti? Gözümden kaçtığına inanamıyorum.
“Something Ends, Something Begins” kitabında oluyor bu, önceden de demiştim ama bu sahneyi belirtmemiştim sanırım. Sapkowski arkadaşlarının evlilik hediyesi için yazmıştı. Kanon olmayan bir kitap kendisi, kanon olan kitaplardan daha önce yazılmıştı sanırım. Pek umursamıyorum ben.

“Something Ends, Something Begins” kitabında oluyor bu, önceden de demiştim ama bu sahneyi belirtmemiştim sanırım. Sapkowski arkadaşlarının evlilik hediyesi için yazmıştı. Kanon olmayan bir kitap kendisi, kanon olan kitaplardan daha önce yazılmıştı sanırım. Pek umursamıyorum ben.
Aynen, bu sahneyi belirtmemiştin. Sadece Eskel'in Triss'in koluna dokunmasını falan söylemiştin.

Gözümden kaçması normal o zaman, kanon bir kitap olmadığı için çok da takılmadım ben. Çok da önemli bir kitap değildir zaten, hem kitaplarda Geralt ile Triss oyunlardaki gibi bir ilişki yaşamadığına göre...

Aynen, bu sahneyi belirtmemiştin. Sadece Eskel'in Triss'in koluna dokunmasını falan söylemiştin.

Gözümden kaçması normal o zaman, kanon bir kitap olmadığı için çok da takılmadım ben. Çok da önemli bir kitap değildir zaten, hem kitaplarda Geralt ile Triss oyunlardaki gibi bir ilişki yaşamadığına göre...
Eskel’in Triss’in koluna dokunması kanon kitaplarda oluyor, Triss Geralt’dan bile daha fazla elektrik aldığını söylüyordu Eskel’den. Sonucunda bir şey gerçekleşmese de öyle bir olay vardı kitaplarda, Elflerin Kanı’ydı sanırsam kitap. Kendiniz okuyunca da anlayacaksınızdır.

Kitap bile denir mi emin değilim, evlilik hediyesi için kısa bir yazı desek daha iyi olur.
Buradan okuyabilirsiniz.

Yalnız Netlix The Witcher'ın soundtrack'leri bence fena değil, mesela şunu çok seviyorum;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bazen açıp dinliyorum ara sıra, çok gaza getiriyor :) Netflix soundtrack işini becerdi benim gözümde.

Yalnız Netlix The Witcher'ın soundtrack'leri bence fena değil, mesela şunu çok seviyorum;

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bazen açıp dinliyorum ara sıra, çok gaza getiriyor :) Netflix soundtrack işini becerdi benim gözümde.
Oyuncu seçimleri ve timeline saçmalığı dışında aşırı kötü yaptığı bir iş yok zaten Netflix’in, ama diziyi dizi yapan oyuncular. Diziye bağlanmamızı sağlayacak kişiler kötü olunca izleyesi gelmiyor insanın. Bir de kafalarına göre olayları değiştirip kesmesi gereksiz, pek hoşuma gitmedi o kısımlar.

Soundtrack’ler oyunlarda olduğu kadar iyi olmasa da güzel yapılmış :)

Oyuncu seçimleri ve timeline saçmalığı dışında aşırı kötü yaptığı bir iş yok zaten Netflix’in, ama diziyi dizi yapan oyuncular. Diziye bağlanmamızı sağlayacak kişiler kötü olunca izleyesi gelmiyor insanın. Bir de kafalarına göre olayları değiştirip kesmesi gereksiz, pek hoşuma gitmedi o kısımlar.
Oyuncular kitaplardaki karakterlerin betimlemeriyle aynı veya yakın olsaydı benim için hiçbir sorun olmazdı, zaten kitaplardaki karakterlerin tiplerini tam olarak bilmiyoruz.

Kitaplardaki olaylar ile dizideki olayların arasında çok fark var, dizide olaylar eksik anlatırken kitaplardaki olaylar daha detaylı ve daha iyi anlatılmış. Bu ve bunun gibi nedenlerden dolayı dizi benim gözümde ortalama üstünden ortalamaya düştü, ama ben yine de umutluyum yeni sezonlarda Netflix'ten. Umarım yüzümü kara çıkarıp batırmazlar işi.

Soundtrack’ler oyunlarda olduğu kadar iyi olmasa da güzel yapılmış :)
Yennefer, neyse de Triss olmamis sanki. Ben Ciri'yi begendim ama en azindan kotu degil.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı