Sürprizbozan Hadi biraz Witcher konuşalım

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Biraz konu dışı gibi olacak ancak bir Witcher konusu varken sorumu buradan sormak isterim, ayrı bir konuya ihtiyaç yok bence.

Witcher 3 oyununda hepsini topla adlı Gwent görevi bir yerden sonra başarısız olur mu? Yani bazı görevleri zamanında yapmayınca başarısız oluyor. Gwent görevinde de böyle bir şey mümkün mü?

Oyunu 3. oynayışım olmasına rağmen bir türlü bütün Gwent kartlarını bir türlü toplayamadım. Novigrad bölümleri bitti sırada Skelige'ya gidicem.

Kart kitabında Novigrad'da kart alacak kimse kalmadı ancak velen 2 yazıyor. Acaba bu 2 kartı da kaer morhen muharebesinden sonra mı alacağız?

Biraz uzun oldu ama kusura bakmayın kafam bayağı karıştı bu konuda.
Hepsini topla ve turnuva hariç diğer Gwent görevleri kalıcı olarak görev listende kalıyor diye biliyorum.

Hepsini topla ve turnuva hariç diğer Gwent görevleri kalıcı olarak görev listende kalıyor diye biliyorum.

İnşallah öyledir hocam. Bende öyle düşünüyorum nitekim bütün kartları toplamak bayağı uzun sürüyor. Umarım sisler adası görevlerinden sonra silinmez görev.

İnşallah öyledir hocam. Bende öyle düşünüyorum nitekim bütün kartları toplamak bayağı uzun sürüyor. Umarım sisler adası görevlerinden sonra silinmez görev.
Sisler Adası'na seyahat ettikten sonra bazı yan görevler yapılamaz hale geliyor, oyun bunu zaten sana Sisler Adası'na girmeden önce söylüyor. Dikkat et.

Sisler Adası'na seyahat ettikten sonra bazı yan görevler yapılamaz hale geliyor, oyun bunu zaten sana Sisler Adası'na girmeden önce söylüyor. Dikkat et.

Aynen hocam. Zaten biraz takıntılı bir insanım yeni bir bölgeye geçmeden önce seviyeme de uygunsa bütün yan görev, kontrat ne varsa yapıp öyle ilerlemeyi seviyorum. Amacım hiçbir görev "başarısız" olmadan oyunu bitirmek. Tek korkum hepsini topla görevi.

@Lyrinx Hocam, Yen’in, Geralt’ın zihnini okumasını nasıl buluyorsunuz? Küçük tartışmalarımızda bu eksiden pek bahsetmemişim gördüğüm kadarıyla.

Biraz rahatsız edici bana kalırsa. Abartırsam, aşağılık bir hareket de diyebilirim. Triss öyle bir şey yapmayacağını W1’de söylüyordu diye hatırlıyorum bir de.

@Lyrinx Hocam, Yen’in, Geralt’ın zihnini okumasını nasıl buluyorsunuz? Küçük konuşmalarımızda bu eksiden pek bahsetmemişim gördüğüm kadarıyla.

Biraz rahatsız edici bana kalırsa. Abartırsam, aşağılık bir hareket de diyebilirim. Triss öyle bir şey yapmayacağını W1’de söylüyordu diye hatırlıyorum bir de.
Ben de senin gibi rahatsız edici buluyorum, tabii özel hayatını da biliyor mu (Triss ile yaşadıklarını falan) o da önemli. Geralt'ın özel hayatını biliyorsa sıkıntı, yoksa sadece aklından düşündüğü şeyleri biliyorsa birazcık rahatsız edici.

Ben de senin gibi rahatsız edici buluyorum, tabii özel hayatını da biliyor mu (Triss ile yaşadıklarını falan) o da önemli. Geralt'ın özel hayatını biliyorsa sıkıntı, yoksa sadece aklından düşündüğü şeyleri biliyorsa birazcık rahatsız edici.
Çok derinlere inmiyor olabilir, Keira ile yaşanılanları bilmemesi buna bir örnek. Hala pek hoş bulmuyorum ama, artık şaşırtmıyor. Sahireler genel anlamda insanları manipüle etmeye yönelik kişilikler, her zaman kendi çıkarları onlar için daha önde oluyor.

Örneklerimiz, Keira, Philippa, Fringilla ve Yen (bazı durumlarda). Hepsi kendi çıkarları için çoğu şeyi yapıyor.

Çok derinlere inmiyor olabilir, Keira ile yaşanılanları bilmemesi buna bir örnek. Hala pek hoş bulmuyorum ama, artık şaşırtmıyor. Sahireler genel anlamda insanları manipüle etmeye yönelik kişilikler, her zaman kendi çıkarları onlar için daha önde oluyor.

Örneklerimiz, Keira, Philippa, Fringilla ve Yen (bazı durumlarda). Hepsi kendi çıkarları için çoğu şeyi yapıyor.
O halde bahsedilmeye bile değmeyecek küçük bir problem benim için :)

O listeye Triss'i de koy, oyunlarda zaten cinsel istekleri için Geralt'ı kullandığını biliyoruz. Kitaplarda da öyle bir şeyler vardı sanırım.

O halde bahsedilmeye bile değmeyecek küçük bir problem benim için :)

O listeye Triss'i de koy, oyunlarda zaten cinsel istekleri için Geralt'ı kullandığını biliyoruz. Kitaplarda da öyle bir şeyler vardı sanırım.
Kitap Triss’i dahil edeceksek koyarım :) Masum CDPR Triss’i ise olmaz.

Bir de Triss değişmiş ve değiştiğini göstermiş biri. Bence listeden kalkmak için yapması gereken çoğu şeyi yaptı. Yen konusuna gelirsek, hala insanları kullanıyor kendisi maalesef :(

Kitap Triss’i dahil edeceksek koyarım :) Masum CDPR Triss’i ise olmaz.

Bir de Triss değişmiş ve değiştiğini göstermiş biri. Bence listeden kalkmak için yapması gereken çoğu şeyi yaptı. Yen konusuna gelirsek, hala insanları kullanıyor kendisi maalesef :(
Diğer çoğu tanınmış sahireler de böyle olduğu için onu bu konuda suçlamıyorum, zaten oyunlardaki Yennefer'ın Ciri'yi bulmak için birilerini kullanıyordu diye hatırlıyorum.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı