Sürprizbozan Hadi biraz Witcher konuşalım

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

For Honor! For Toussaint!

Bu oyunu çok seviyorum ama aramızda bir sevgi nefret ilişkisi bulunmakta üstelik bu oyun yüzünden bile değil.

Witcher'ı 125 saat oynadım ama maksimum 45 dakika hiç durmadan oynayabilmişimdir. Çünkü bilgisayarım oyunu kaldırabilmesine rağmen sürekli çakıldı ve ben bu oyunu ağız tadıyla bir kez bile oynayamadım.

Her gün büyük umutlarla açıyordum ve her gün büyük hüzünlerle oyunu kapatma tuşuna basamadan bilgisayarı kapatıyordum.

Onunla tanışmamın ardından üç yıl geçti ve problemim hala düzelmedi. Ama olsun. Biz onu böyle de sevdik. Bu da onun ne kadar güçlü bir oyun olduğunu gösteriyor. Gerçek bir devrim Witcher. Aynı kendisi gibi bir efsunger olup tüm kötü oyunların canını okudu ve okumaya da devam ediyor.

Teşekkürler Geralt, teşekkürler Andrzej ve teşekkürler CD PROJEKT RED.

Witcher 4'ü güzel yapın bak yoksa karışmam.

Toussaint Velen'e bin basar bu arada.

Bende uzun bir aradan sonra tekrardan Witcher 3'e başlayayım dedim. 2-3 saat oynar çıkarım diye düşünmüştüm. Yanlış düşünmüşüm! Tekrardan Witcher 3'e başlamadan önce A plague tale oynuyordum son 1 saat kalmıştı. Önce onu bitirip sonra da Witcher 3 oynayacaktım ama Witcher 3'ü tekrar oynamak için sıfırdan açtığımda aralıksız 11 saat oynadım. Galiba en uzun oyun süremdi. Başlayalı 2 hafta falan olmasına rağmen 70 saat olmuş bile.

Bende şaşırdım ama gerçekten bu oyun benim için çok özel bir oyun. Hayatımda daha önce hiçbir oyun için evrenine yeniden gireyim, karakterleri özledim gibisinden hiç tekrar tekrar oynamamıştım. Oynanış süresi 8-10 saat olan oyunları bile 2 defadan fazla oynayamıyorken Bu denli büyük bir oyun olmasına rağmen 3. kez başlayışım. İlginç olan ise her başladığımda ilginçtir ki her seferinde hatırlamadığım değişik değişik görevler çıkıyor karşıma.

Velen ile Toussaint'ı karşılaştırmak gerçekten yanlış bir kıyaslama. Ama bana göre Skellige ile Toussaint karşılaştırırsam karar vermek bayağı zor olur benim için. İki haritada çok güzel manzaralara sahipler.

Her oynayışınızda en fazla 45 dakika oynayabiliyorken bile 125 saat oynamak gerçekten Witcher fanı olmalısınız hocam. Ben bir yerden sonra pes edebilirdim herhalde. İnşallah sıkıntısız bir PC sahibi olursunuz.

Velen güzel aslında, güzel derken yanlış anlaşılmasın. Kötülük ve o karanlık hissini verebilmesi açısından güzel. Sountrack’ler olsun teması olsun hoş bir yer bence. Toussiant ise çok cıvıl cıvıl, güzel ama ben Witcher oyunlarında karanlık temayı tercih ederim.

@Lyrinx Bir de Geralt’a iyi davransa sever gibi olacağım ama kölesi gibi davranıyor işte. Sanırım bu evrende sevmediğim ve sevmeyeceğim nadir karakterlerden biri olarak kalacak.

Bu arada konunuz 30 sayfayı aştı hocam, nice 50’lere :)

Bende uzun bir aradan sonra tekrardan Witcher 3'e başlayayım dedim. 2-3 saat oynar çıkarım diye düşünmüştüm. Yanlış düşünmüşüm! Tekrardan Witcher 3'e başlamadan önce A plague tale oynuyordum son 1 saat kalmıştı. Önce onu bitirip sonra da Witcher 3 oynayacaktım ama Witcher 3'ü tekrar oynamak için sıfırdan açtığımda aralıksız 11 saat oynadım. Galiba en uzun oyun süremdi. Başlayalı 2 hafta falan olmasına rağmen 70 saat olmuş bile.

Bende şaşırdım ama gerçekten bu oyun benim için çok özel bir oyun. Hayatımda daha önce hiçbir oyun için evrenine yeniden gireyim, karakterleri özledim gibisinden hiç tekrar tekrar oynamamıştım. Oynanış süresi 8-10 saat olan oyunları bile 2 defadan fazla oynayamıyorken Bu denli büyük bir oyun olmasına rağmen 3. kez başlayışım. İlginç olan ise her başladığımda ilginçtir ki her seferinde hatırlamadığım değişik değişik görevler çıkıyor karşıma.

Velen ile Toussaint'ı karşılaştırmak gerçekten yanlış bir kıyaslama. Ama bana göre Skellige ile Toussaint karşılaştırırsam karar vermek bayağı zor olur benim için. İki haritada çok güzel manzaralara sahipler.

Her oynayışınızda en fazla 45 dakika oynayabiliyorken bile 125 saat oynamak gerçekten Witcher fanı olmalısınız hocam. Ben bir yerden sonra pes edebilirdim herhalde. İnşallah sıkıntısız bir PC sahibi olursunuz.
İşte insanı ateşleyen şeyde o oluyor genelde.Oynayamadığım için daha fazla oynamak istedim ve böyle böyle 125 saat oldu.

Genelde sabırlı bir insanım zaten.Bu çakılma olayları beni daha sabırlı biri yaptı.Normal bir lolcü elli kere kırardı monitörü

Velen güzel aslında, güzel derken yanlış anlaşılmasın. Kötülük ve o karanlık hissini verebilmesi açısından güzel. Sountrackler olsun teması olsun hoş bir yer bence. Toussiant ise çok cıvıl cıvıl, güzel ama ben Witcher oyunlarında karanlık temayı tercih ederim.

@Lyrinx Bir de Geralt’a iyi davransa sever gibi olacağım ama kölesi gibi davranıyor işte. Sanırım bu evrende sevmediğim ve sevmeyeceğim nadir karakterlerden biri olarak kalacak.

Bu arada konunuz 30 sayfayı aştı hocam, nice 50’lere :)
Bence köpek gibi davranmıyor, karakteri gereği duygularını içinde yaşayan birisi. Yoksa Geralt'ı içten içe çok seviyor, bir de onu yıllardır tanıdığı için artık alışmış.

Bu arada, Netflix dizisindeki Yennefer'ın karakteri iyi güzel de her şeyi istiyorum deyip güç düşkünü olması sinirime dokundu. Kitaplarda da böyle mi?

Cidden konu sandığımdan çok daha fazla mesaj aldı :)

İşte insanı ateşleyen şeyde o oluyor genelde. Oynayamadığım için daha fazla oynamak istedim ve böyle böyle 125 saat oldu.

Genelde sabırlı bir insanım zaten. Bu çakılma olayları beni daha sabırlı biri yaptı. Normal bir lolcü elli kere kırardı monitörü.

Aynen hocam oyun hiçbir zaman oyundan kopartmıyor sizi. Oyunu açıyorum 4-5 saat neyse oynuyorum sonra yatıyorum(genelde geceye kadar oyunu oynar öyle yatarım) aklıma yine Witcher geliyor. Ya diyorum ayı zırhı mı giysem kedi mi? Yoksa önce yan görevlerden mi gitsem yoksa ana görevleri mi bitireyim. Aaa bu görev çok güzeldi, acaba 2. diyaloğu seçsem ne olur? Gibisinden oyuncuyu hep yüksekte tutuyor. İnsan her girdikçe daha da oynayası geliyor. Oyunda geliştiğimizi hissetmek gerçekten çok hoş bir duygu.

Hocam sizin PC izin verse o zaman şu an bir 300 saatiniz olurmuş.

Aynen hocam oyun hiçbir zaman oyundan kopartmıyor sizi. Oyunu açıyorum 4-5 saat neyse oynuyorum sonra yatıyorum(genelde geceye kadar oyunu oynar öyle yatarım) aklıma yine Witcher geliyor. Ya diyorum ayı zırhı mı giysem kedi mi? Yoksa önce yan görevlerden mi gitsem yoksa ana görevleri mi bitireyim. Aaa bu görev çok güzeldi, acaba 2. diyaloğu seçsem ne olur? Gibisinden oyuncuyu hep yüksekte tutuyor. İnsan her girdikçe daha da oynayası geliyor. Oyunda geliştiğimizi hissetmek gerçekten çok hoş bir duygu.

Hocam sizin PC izin verse o zaman şu an bir 300 saatiniz olurmuş.
Söktü söktü ciğerimi söktü.😄

Bence köpek gibi davranmıyor, karakteri gereği duygularını içinde yaşayan birisi. Yoksa Geralt'ı içten içe çok seviyor, bir de onu yıllardır tanıdığı için artık alışmış.

Bu arada, Netflix dizisindeki Yennefer'ın karakteri iyi güzel de her şeyi istiyorum deyip güç düşkünü olması sinirime dokundu. Kitaplarda da böyle mi?

Cidden konu sandığımdan çok daha fazla mesaj aldı :)
Bunu bir ben söylemiş olsam, kişisel görüşüm olsa kabul edebilirdim. Ama Yen’in, Geralt’a böyle davrandığını herkes görüyor ve biliyor. İlk olarak Keira bunu söylüyor zaten. Sonrasında Eskel ve Lambert’da belirtiyor.

Tam hatırlayamıyorum hocam. Yanlış bilgilendirmeyeyim sizi. @strigoi hocam biliyordur belki. Büyük ihtimalle öyledir ama, her sahire bir zaman güç düşkünü olmuştur.

Ben de aynen böyleyim :D acaba Ayı zırhını mı Kedi zırhını mı giysem diyorum, bir yandan da Triss'i mi Yennefer'ı mı seçsem diyorum.

İlk soru için her ne kadar oyun tarzıma uymasa da Ayı zırhını kasıp rün yazıcısında hafif zırh yaptırmaya karar verdim, diğer soru için de Yennefer'ı seçtim.

Kitaplarda da aşağı yukarı bu şekilde. Yennefer'ın mizacının sert olduğu anlaşılıyor kitaplarda. Ve aynı şekilde de güce çok düşkün bir karakter.

Bunu bir ben söylemiş olsam, kişisel görüşüm olsa kabul edebilirdim. Ama Yen’in, Geralt’a böyle davrandığını herkes görüyor ve biliyor. İlk olarak Keira bunu söylüyor zaten. Sonrasında Eskel ve Lambert’da belirtiyor.
Savemde Skellige'ye kadar gidip Yennefer'ın Geralt'a nasıl davrandığını tüm oyun boyunca gözlemleyeceğim, ama ben öyle davranmıyor diye hatırlıyorum. Hem söylediğin kişiler bunu nasıl bilebilir ve anlayabilir ki?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı