Sürprizbozan Hadi biraz Witcher konuşalım

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
@Stebph, @Gwynbleidd 00 ve @strigoi Eskel'in Geralt ile neredeyse her konuda eşit olması teorisi hakkında düşünceleriniz nedir? Ben bunu doğru bulmuyorum, büyü konusunda Eskel daha iyi olsa da kılıç ustalığı konusunda öyle değil bence.

Zaten Kurt Okulu'nun verdiği eğitimlere göre Lambert ve Eskel, her konuda orta seviyede bilgili bir witcher olması gerek. Vesemir ise onlardan biraz daha iyi benim gözümde.
Bu bir teori değil aslında, gerçeğe yakın diyebilirim. W3 Karakterler kısmında Geralt’dan aşağı kalır bir yönü olmadığı söyleniyordu.

Geralt’ın ek mutasyonları olmasaydı aynı seviyede sayılabilirlerdi bence, kılıç ustalığı bakımından Geralt’a karşı daha yeteneksiz olduğunu düşünüyorum. Büyü gücü bakımından Eskel daha önde. Refleksler, hız ve fiziksel güce gelirsek Eskel’in şansı olmaz. Sonuçta oyunların kanon olmamasını bir kenara bırakırsak Geralt iki kere ek mutasyon geçirmiş bir efsunger.

Alvin’i ona vermediğinizde aşırı sinirleniyor, ama normal karşılıyorum. Ciri’yi Yen’e vermeyip başka bir kadına verdiğinizi düşünsenize. Ortalık kan gölüne döner :D

Hocam ben sadece oyunlarını oynadım. W1 hikayesini okudum. W2 oynadım bitirdim. W3 hala oynuyorum 300 saat olmuştur belki. Kitapları okuyanlar olarak siz daha bilgilisinizdir bu konularda. Ancak Kaer Morhen muharebesi görevinde Eskel'ın bir sinematik sahnesi vardı. Caranthir ile. Bana kalırsa doğru olma ihtimali yüksek bence. Tabi öyle dışardan bazı sitelerden gördüğüm 2-3 yazı ile konuşuyorum ben. Kitaplarda nasıl bilmiyorum.
Kitaplardan değil, oyunlardan bahsediyordum. Ayrıca ben ne DLC'leri oynadım de kitapları okudum, bazen karışıklık olabiliyor. Bundan sonra oyunlar hakkında konuştuğum zaman bunu mesajı yazarken belirteceğim.
Alvin’i ona vermediğinizde aşırı sinirleniyor, ama normal karşılıyorum. Ciri’yi Yen’e vermeyip başka bir kadına verdiğinizi düşünsenize. Ortalık kan gölüne döner :D
Ne yalan söyleyeyim Yennefer, Geralt'a ölümcül bir şekilde saldırabilir.
Geralt’ın ek mutasyonları olmasaydı aynı seviyede sayılabilirlerdi bence, kılıç ustalığı bakımından Geralt’a karşı daha yeteneksiz olduğunu düşünüyorum. Büyü gücü bakımından Eskel daha önde. Refleksler, hız ve fiziksel güce gelirsek Eskel’in şansı olmaz. Sonuçta oyunların kanon olmamasını bir kenara bırakırsak Geralt iki kere ek mutasyon geçirmiş bir efsunger.
Witcher 1'deki Geralt Eskel'e eşit bence, tabii sonradan hafızası yerine gelince kılıç yetenekleri artıyor.

Kitaplardan değil, oyunlardan bahsediyordum. Ayrıca ben ne DLC'leri oynadım de kitapları okudum, bazen karışıklık olabiliyor. Oyun hakkında konuştuğum zaman bunu mesajı yazarken belirteceğim.

Ne yalan söyleyeyim Yennefer, Geralt'a ölümcül bir şekilde saldırabilir.

Witcher evreni hakkında bilginiz bayağı yüksek hocam bende kitapları okumuşsunuz diye düşünmüştüm. @Stebph ile olan sohbetinizi falan okurken çok kez kitaplardan konu açıldığından bende öyle düşündüm. Peki ya @Stebph hocam siz kitapları okudunuz mu?

Bu bir teori değil aslında, gerçeğe yakın diyebilirim. W3 Karakterler kısmında Geralt’dan aşağı kalır bir yönü olmadığı söyleniyordu.
Witcher 3'te Geralt, DLC'lerdeki bosslar dahil çok güçlü varlıkları yeniyor. Bence DLC'lerin sonundaki Geralt, gelmiş ve gelecek en güçlü witcher.

Witcher evreni hakkında bilginiz bayağı yüksek hocam bende kitapları okumuşsunuz diye düşünmüştüm. @Stebph ile olan sohbetinizi falan okurken çok kez kitaplardan konu açıldığından bende öyle düşündüm. Peki ya @Stebph hocam siz kitapları okudunuz mu?
Okudum hocam, ama yakın dönemde kitapları tekrar edinebilirsem bir kez daha okumayı düşünüyorum. Çoğu kısım aklımda yok bile. Önemli kısımları hatırlıyorum o kadar.

@Lyrinx ben de öyle düşünüyorum. Detlaff gibi bir yüce vampiri indirmek kolay iş değil.

Okudum hocam, ama yakın dönemde kitapları tekrar edinebilirsem bir kez daha okumayı düşünüyorum. Çoğu kısım aklımda yok bile. Önemli kısımları hatırlıyorum o kadar.

@Lyrinx ben de öyle düşünüyorum. Detlaff gibi bir yüce vampiri indirmek kolay iş değil.

B&W Ek paketindeki kadim bir vampir vardı. Keşke onunla da bir savaş gerçekleştirebilseydik. Ancak sonumuz ölüm oluyor.

B&W Ek paketindeki kadim bir vampir vardı. Keşke onunla da bir savaş gerçekleştirebilseydik. Ancak sonumuz ölüm oluyor.
Oyundaki en güçlü ilk 5 karakter içerisine girer. Geralt'ı bırak, neredeyse kimsenin ona karşı şansı olmaz. 10-20 Witcher full donanımlı bir şekilde dalarsa alabilir anca.

Eskel ile Geralt eşit olabilir. Bence bu normal. Ama Geralt bir tık daha üst bir kademede. Büyü konusunda Eskel iyi olsa bile bence büyük bir fark olmaz. Geralt'ın büyüleri yetiyor da artıyor. Daha iyi olabilirdi ama kılıç ustalığını tercih ederim ben.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı