Sürprizbozan Hadi biraz Witcher konuşalım

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bence de resmi çeviri daha iyi gibi. Ama Efsunger yerine Witcher kelimesi bana da daha mantıklı geliyor. Bu denli geniş bir oyuna TR yapmak ve işin altından da iyi bir şekilde çıkmak zor. Gönüllüler de gayet iyi bir iş çıkarmış. Tercih meselesi biraz da.
Ama resmi çevirinin en büyük hatası, bazı yerlerde çok ciddi çeviri hataları olması. Mesela;

Orijinal çeviri;

Yarım asırdır yollardayız Vesemir.

Olması gereken;

Yarım yıldır yolladayız Vesemir.

Ben de diyorum bu Geralt nasıl yarım asırdır yollarda, ilk iki oyunda 50 yaşında mıydı diyordum.

Bende Ciri ile Geralt'ın daha fazla vakit geçirip daha fazla diyaloglarını görmek isterdim. Açıkçası oyunun "iyi" olarak tanımladığı son bana bayağı hüzünlü bir son olarak geldi. Ciri ile daha fazla sahne görmek istediğimden Ciri'yi imparatoriçe olduğu sonu seçmek istiyorum. Çünkü Geralt ile çok güzel sahneleri var ama sonu hüzünlü bittiğinden gönlüm de el vermiyor.

Ama resmi çevirinin en büyük hatası, bazı yerlerde çok ciddi çeviri hataları olması. Mesela;

Orijinal çeviri;

Yarım asırdır yollardayız Vesemir.

Olması gereken;

Yarım yıldır yolladayız Vesemir.

Ben de diyorum bu Geralt nasıl yarım asırdır yollarda, ilk iki oyunda 50 yaşında mıydı diyordum.

Sizin kadar benim gözüme batmadı hocam. Normaldir ufak tefek hataların olması bana göre. İki yamada gayet iyi sayılır bazı hataları maruz görülürse.
İlk iki oyunu ve Witcher 3'ün DLCleri aldım kesinlikle tekrar ve daha çok oynamak istiyorum.
Bağımlılık yapıyor hocam.😁

Bende Ciri ile Geralt'ın daha fazla vakit geçirip daha fazla diyaloglarını görmek isterdim. Açıkçası oyunun "iyi" olarak tanımladığı son bana bayağı hüzünlü bir son olarak geldi. Ciri ile daha fazla sahne görmek istediğimden Ciri'yi imparatoriçe olduğu sonu seçmek istiyorum. Çünkü Geralt ile çok güzel sahneleri var ama sonu hüzünlü bittiğinden gönlüm de el vermiyor.
İleride W4 geldiğinde ana karakter Ciri olursa görebiliriz gibi duruyor, koskoca karakterlerin bir oyunda silinip kenara atılacağını sanmıyorum ben.

@374602 Evrene doyum olmuyor hocam, şimdi de çizgi romanlarına başlamak istiyorum. Alıp belki değerlendirme bile yapabilirim ama küçük bir ihtimal orası, değerlendirme ve inceleme işleri pek benlik değil :)

Bağımlılık yapıyor hocam.😁
Evet. Oyunu bitirip sonunu görme isteği ve bitirmeme isteği birlikte geliyor.
@374602 Evrene doyum olmuyor hocam, şimdi de çizgi romanlarına başlamak istiyorum. Alıp belki değerlendirme bile yapabilirim ama küçük bir ihtimal orası, değerlendirme ve inceleme işleri pek benlik değil :)
Ben de kitaplarını istiyorum. PDF'ini bulup birkaç sayfa okuma fırsatım oldu. O sayfaların tadı bile gözümde kaldı.

Evet. Oyunu bitirip sonunu görme isteği ve bitirmeme isteği birlikte geliyor.

Ben de kitaplarını istiyorum. PDF'ini bulup birkaç sayfa okuma fırsatım oldu. O sayfaların tadı bile gözümde kaldı.
Evrenin her şeyi güzel neredeyse, dizisi dışında tabii ki. Netflix Witcher işini yapamadığını kanıtladı bizlere. 2. Sezonu daha kötü olacak diye düşünüyorum, kitaplara sadık kalacaklarını söylediler ama inanasım gelmedi.

Aktör ve Aktrisler rezil zaten. Kitaplardaki betimlemeleri ile alakası yok çoğu karakterin. Bütün parayı Henry Cavill’e basmışlar.

Evrenin her şeyi güzel neredeyse, dizisi dışında tabii ki. Netflix Witcher işini yapamadığını kanıtladı bizlere. 2. Sezonu daha kötü olacak diye düşünüyorum, kitaplara sadık kalacaklarını söylediler ama inanasım gelmedi.

Aktör ve Aktrisler rezil zaten. Kitaplardaki betimlemeleri ile alakası yok çoğu karakterin. Bütün parayı Henry Cavill’e basmışlar.
Ben izlemedim fakat Yenefer'ı hint asıllı ingiliz birinin oynadığını duymuştum. Irkçılık gibi olmasın ama o sırada gönlüm Triss'e kaydı istemsizce. :D

Ben izlemedim fakat Yenefer'ı hint asıllı ingiliz birinin oynadığını duymuştum. Irkçılık gibi olmasın ama o sırada gönlüm Triss'e kaydı istemsizce. :D
Triss’e kaymasın hocam, Triss daha beter. Gözlerini, saçlarını ve genel olarak herhangi bir özelliğini tutturamamışlar Triss’in. 5 Dakika sokakta gezsem daha iyi bir aktris bulabileceğime yemin edebilirim :D

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı