Sürprizbozan Hadi biraz Witcher konuşalım

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Philippa’nın Yen’den altta olması beni şaşırttı hocam. Yen’den daha kudretli bir sahire diye biliyorum kendisini. Üstelik Geralt ile kapışamaz gibi :D Bir dimetriyum bombasına bakar Yennefer :)

O’dimm için ayrı bir klasman oluşturmak daha iyi olur gibi duruyor. Karşısında savaşılabilecek biri değil çünkü. Tek hamlesi ile evrenden siler adamı.

Eredin ne kadar diğer Vahşi Av liderlerine göre daha zayıf olsa da bence bir üst noktayı hakeden biri.

Fringilla Vigo’da Yen’e benzerliği ile tanıdığımız kişilerden. Kitaplarda Geralt ile Toussaint’da yaşanmış bir iki olayları var. “Oldukça Güçlü” seviyesinde olmalı.
İşte hocam ikilemde kaldığım nokta, Yen'i Üst Düzey'e koyarsam Philippa'ya haksızlık yapma potansiyelimin olduğuydu. Çok güçlü bir sahiredir, bence de Üst Düzeyi hak ediyor. Koyabilirdim. Ama Yen'i gerek zeka, kurnazlık ve tecrübe dolayısıyla her türlü Üst Düzey'e koymam gerektiğini düşünüyorum.

Bence de. Üst Düzey'e koyduğum kimse O'Dimm ile kıyaslanacak yerde değil. Onu listeye koymamak daha mantıklı aslında :D

Yani, bir yerde haklısınız. Eredin bir tık daha üstü hak edebilir. Ama ben suikast sonucunda kral oluşu, tecrübesizliği gibi nedenlerden dolayı Wild Hunt askerleri gibi görüyorum onu. Standart.

Fringilla Vigo olayını bilmiyorum, o yüzden bir yorum yapamayacağım. Teşekkürler eleştiri için dostum :)

Roach’u biraz aşağıya koymuşsunuz hocam, başka büyük bir sıkıntı yok gibi duruyor :)
Gaunter'ı yense de zorlu bir dövüş olacağı için birkaç dakika sonra onun da öleceğini düşünüyorum, yani bence Gaunter ile aynı katmanda olması en uygunu :)
Philippa’nın Yen’den altta olması beni şaşırttı hocam. Yen’den daha kudretli bir sahire diye biliyorum kendisini. Üstelik Geralt ile kapışamaz gibi :D Bir dimetriyum bombasına bakar Yennefer :)
@Stebph ama Witcher 3'te Geralt Philippa'yı durdurmayı başardı, istese öldürebilirdi de. Yani bence Geralt ile aynı konumda durması daha uygun gibi.
Fringilla Vigo’da Yen’e benzerliği ile tanıdığımız kişilerden. Kitaplarda Geralt ile Toussaint’da yaşanmış bir iki olayları var. “Oldukça Güçlü” seviyesinde olmalı.
Ben kendi güç sıralamamı Witcher 3'e göre yapmıştım ama.

İşte hocam ikilemde kaldığım nokta, Yen'i Üst Düzey'e koyarsam Philippa'ya haksızlık yapma potansiyelimin olduğuydu. Çok güçlü bir sahiredir, bence de Üst Düzeyi hak ediyor. Koyabilirdim. Ama Yen'i gerek zeka, kurnazlık ve tecrübe dolayısıyla her türlü Üst Düzey'e koymam gerektiğini düşünüyorum.

Bence de. Üst Düzey'e koyduğum kimse O'Dimm ile kıyaslanacak yerde değil. Onu listeye koymamak daha mantıklı aslında :D

Yani, bir yerde haklısınız. Eredin bir tık daha üstü hak edebilir. Ama ben suikast sonucunda kral oluşu, tecrübesizliği gibi nedenlerden dolayı Wild Hunt askerleri gibi görüyorum onu. Standart.

Fringilla Vigo olayını bilmiyorum, o yüzden bir yorum yapamayacağım. Teşekkürler eleştiri için dostum :)
Tecrübelerini karşılaştıracaksak Philippa ayrı bir düzeyde hocam, 300’den daha düşük olmadığı yazıyor yaşının. Vilgefortz ile beraber evrenin görmüş olduğu en büyük büyücülerden birisi.

@Lyrinx Geralt ile aynı kulvarda olmasına bir şey dememiştim zaten hocam, Yen’in ondan daha yukarda olmasına demiştim :) Gözlerini kaybetmiş olmasaydı durduramazdı ama, Geralt’ın sessizliği ile de yakalanıverdi işte :D

Fringilla ile olan yaşanmışlık dediklerim cinsel bu arada, gücünü belirtecek durumlar değil hocam :D

Geralt ile aynı kulvarda olmasına bir şey dememiştim zaten hocam, Yen’in ondan daha yukarda olmasına demiştim :) Gözlerini kaybetmiş olmasaydı durduramazdı ama, Geralt’ın sessizliği ile de yakalanıverdi işte :D.
Evet, haklısın. Bu arada evet Geralt cidden çok sessiz, Philippa onun ayak seslerini duymamıştı. Zaten oyunun başında Ak Bostan'daki Nilfgaard'lı komutan da Geralt'ın ayak seslerini duymamıştı hatırlarsan.

@Stebph ama şimdi göz konusunda ise Radovid, körlüğünün ona sıkıntı çıkarmadığını söylüyor.

Evet, haklısın. Bu arada evet Geralt cidden çok sessiz, Philippa onun ayak seslerini duymamıştı. Zaten oyunun başında Ak Bostan'daki Nilfgaard'lı komutan da Geralt'ın ayak seslerini duymamıştı hatırlarsan.

@Stebph ama şimdi göz konusunda ise Radovid, körlüğünün ona sıkıntı çıkarmadığını söylüyor.
Geralt gibi sessiz ilerleyebilen bir tehdit karşısında çıkarıyormuş demekki. Radovid orayı düşünememiş :)

my-image (1).png

Bence liste bu şekilde olmalı. Bire bir dövüşteki performanslarından ziyade karakterlerin bulundukları makamları, yetenekleri ve oluşturabilecekleri tehditleri göz önünde bulundurdum.

Tanrısal ve üstün kategorilerinin arasına başka bir kategori açılıp Unseen Elder eklenebilir.

Üstün kategorisine Vilgefortz eklenebilir.

Çok güçlü kategorisine de Letho eklenebilir.

Eki Görüntüle 909464
Bence liste bu şekilde olmalı. Bire bir dövüşteki performanslarından ziyade karakterlerin bulundukları makamları, yetenekleri ve oluşturabilecekleri tehditleri göz önünde bulundurdum.

Tanrısal ve üstün kategorilerinin arasına başka bir kategori açılıp Unseen Elder eklenebilir.

Üstün kategorisine Vilgefortz eklenebilir.

Çok güçlü kategorisine de Letho eklenebilir.
Eredin ile Imlerith’i değiştirirdim şahsen. Ciri’yi de bir alta atardım, full potansiyeline ulaşamayacak çünkü.

Olgierd biraz küçümsenmiş gibi geldi bana, adam ölümsüz yav :D

Gerisi güzel olmuş hocam, elinize sağlık. Belki Fringilla da bir üste çıkabilir.

Olgierd biraz küçümsenmiş gibi geldi bana, adam ölümsüz yav :D
Ölümsüz ama kılıç ustalığında hemen hemen Geralt ile aynı diye biliyorum, yani fiziksel ve yetenek gücü olarak benim güç sıralamamda Geralt ile aynı konumda olması daha doğru olur gibi. Yoksa öbür türlü sadece ölümsüz olmasına bakarsak adam Gaunter ile aynı konumda olur.

Ölümsüz ama kılıç ustalığında hemen hemen Geralt ile aynı diye biliyorum, yani fiziksel ve yetenek gücü olarak benim güç sıralamamda Geralt ile aynı konumda olması daha doğru olur gibi. Yoksa öbür türlü sadece ölümsüz olmasına bakarsak adam Gaunter ile aynı konumda olur.
Ölümsüz ama hapsedilebilir, O’dimm ile aynı konuma gelemez bence. Yine de bir üst kulvara koyardım kendi listemde.

Ölümsüz ama hapsedilebilir, O’dimm ile aynı konuma gelemez bence. Yine de bir üst kulvara koyardım kendi listemde.
Haklısın, genel olarak düşünüp sadece fiziksel güce ve yeteneğe bakmayacaksak Geralt'ın bir tık üstüne koymak daha doğru olur gibi Olgierd'i.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı