Sürprizbozan RDR 2 Final eleştirisi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Tükürükten aklıma geldi. Parayı tahsis etmek için gittiğimiz adamdan bize tüberküloz geçiyordu. Aslında oyuna minik bir RPG öğesi eklenerek, ölmememiz sağlanabilirdi :) o adamı dövmeden parayı isteyebilir ve yolumuza devam edebilirdik. Çünkü diğerlerine şiddet uygulama seçeneği bize bırakılıyordu. Tüberküloz kaptığımız sahnede ise bize seçenek bırakmadan adamı dövmek zorunda kalıyorduk. Finali etkileyen küçük bir dokunuş olmuş olurdu. Sergilediğimiz kötü davranışa göre tüberküloz olup ölürdük. Veya adama dokunmadan iyi yaklaşımdan ötürü sonda ölmemiş olurduk :) benim de aklıma hep bu takılır. Çünkü Arthur'un ölümü en azından dimdik ayakta çatışarak olmalıydı. Adamın tekinin tükürüğüne kurban gittik.

O zaman senaryoda bayağı bir olay değişirdi çünkü ara sahnelerin çoğunda karakterimiz bayağı bir öksürüyor hatta micah dalga geçiyor. Eğer arthur orada ölmeseydi finalde kesin ölücekti çünkü ilk oyunda adı bile geçmiyor. Eğer finaldede ölmeseydi John Marston ilk oyunda onu da öldürmek zorunda kalacaktı.

O zaman senaryoda bayağı bir olay değişirdi çünkü ara sahnelerin çoğunda karakterimiz bayağı bir öksürüyor hatta micah dalga geçiyor. Eğer arthur orada ölmeseydi finalde kesin ölücekti çünkü ilk oyunda adı bile geçmiyor. Eğer finaldede ölmeseydi John Marston ilk oyunda onu da öldürmek zorunda kalacaktı.
Ben aslında ilk oyundan bağımsız olarak böyle bir düşünceye kapıldım. Yoksa hikaye gidişatı bakımından doğru tabii ki. Bir şekilde ölmesi gerekiyor. Ama bari daha düzgün bir şekilde ölseydi diyorum kendi kendime :)

Ben aslında ilk oyundan bağımsız olarak böyle bir düşünceye kapıldım. Yoksa hikaye gidişatı bakımından doğru tabii ki. Bir şekilde ölmesi gerekiyor. Ama bari daha düzgün bir şekilde ölseydi diyorum kendi kendime :)
Bence oyun burada Arthur'un ne kadar güçlü bir karakter olduğunu göstermiş millet bu hastalıktan ölürken Arthur hala ayakta durabiliyor bunu göstermişler gibi geldi.

Oyun zaten senin istediğini kısmen yapmış. İyi bir karakter olursan zaten ufak bir jest yapıyor oyun sana. Kötü karakter olursan küfrettiriyor. Karakter ölecek, ölecek ki efsaneleşssin.
Değil mi? :) Çünkü ölmeden efsanelerin değeri bilinmiyor. Hep öyle olmuştur. Birçok değeri bilinmeyen sanatçı da öldükten sonra efsaneleşti mesela. Yalan dünya... :D

Bence oyun burada Arthur'un ne kadar güçlü bir karakter olduğunu göstermiş millet bu hastalıktan ölürken Arthur hala ayakta durabiliyor bunu göstermişler gibi geldi.
Yok aslında tam olarak öyle değil. Daha çok bu dünyada ettiğini bulursuna getirdiler biraz. Dediğim gibi adamı döverken bu hastalığı kapıyoruz. Hasta bir adamı dövecek kadar kötülük sergileyince, ölüm de o masum adamın (tükürüğünden!) elinden olmuş oluyor :)

Yok aslında tam olarak öyle değil. Daha çok bu dünyada ettiğini bulursuna getirdiler biraz. Dediğim gibi adamı döverken bu hastalığı kapıyoruz. Hasta bir adamı dövecek kadar kötülük sergileyince, ölüm de o masum adamın (tükürüğünden!) elinden olmuş oluyor :)
Hocam Rdr Online oynuyor musunuz arkadaşla başlayacağız soygun falan dalmak istiyoruz ama ne yapmamız lazım ?

Geri
Yukarı