Sürprizbozan Skyrim "Falkreath halkına yardım et" görevi

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ismetcelal33

Hectopat
Makaleler
2
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Falkreath'ın mevkibeyi mektupla ayağına çağırdı, "ünününüz buralara kadar geldi..." gibisinden bir mektup ile. Gittim, bir görev verdi yaptım falan, sonra "seni fedai yapmam için halkımın seni tanıması ve sana güvenmesi lazım" dedi, görevi başlattı. Falkreath haklından 3 kişiye yardım etmem lazım fakat kimle konuştuysam ya etkileşime giremiyorum ya da yardım isteyen birisini bulamıyorum. Tam olarak ne yapmam gerekli?

Falkreath'ın mevkibeyi mektupla ayağına çağırdı, "ünününüz buralara kadar geldi..." gibisinden bir mektup ile. Gittim, bir görev verdi yaptım falan, sonra "seni fedai yapmam için halkımın seni tanıması ve sana güvenmesi lazım" dedi, görevi başlattı. Falkreath haklından 3 kişiye yardım etmem lazım fakat kimle konuştuysam ya etkileşime giremiyorum ya da yardım isteyen birisini bulamıyorum. Tam olarak ne yapmam gerekli?

Falkreath mezarlığına git oradaki NPC'lerden güzel bir görev alabiliyordun yanlış hatırlamıyorsam. Demirciye'de bir uğra yolda gelirken köpek sürüsü gördün mü diye soracak...

@Grenouille hocam açıklamış hem mezar hem de köpek görevini alabilirsin bir de Mathies adlı NPC ile konuşarak deadric görev var onu alabilirsin.

Köpek görevini daha önceden yapmıştım, birkaç dakika önce mezarlıktan şafak söken görevini de yaptım, fakat halen daha 0/3 olarak duruyor halka yardım etme görevi.

sanırım haklısınız, komutlarla nasıl yapabiliriz? daha önce bir görevi bugdan dolayı böyle geçtim fakat bu görev için birşey bulamadım.
Hocam bir görev atlama yani setstage yöntemi birde bu göreve özel yapabileceğimiz yöntem ilişki geliştirme var.

İlk olarak yapmadan önce save alın hocam sıkıntı olursa hemen geri dönmeniz için.
Şimdi ben size ilişki yöntemiyle bu görevi nasıl geçeceğinizi anlatacağım eğer olmazsa setstage ile deneyeceğiz.

Falkreath şehrine gidin ve bir gardiyan bulup komut menüsünü açın gardiyanın üzerine tıklayın ardından sırasıyla şu komutları yazın:
setrelationshiprank player 4
addfac 19809 1

Eğer işe yararsa 3 kişiden 1'i tamam oluyor 2 gardiyana daha yaparsanız görevi yapmış sayar oyun.
Deneyip bilgilendirin hocam.

Hocam bir görev atlama yani setstage yöntemi birde bu göreve özel yapabileceğimiz yöntem ilişki geliştirme var.

İlk olarak yapmadan önce save alın hocam sıkıntı olursa hemen geri dönmeniz için.
Şimdi ben size ilişki yöntemiyle bu görevi nasıl geçeceğinizi anlatacağım eğer olmazsa setstage ile deneyeceğiz.

Falkreath şehrine gidin ve bir gardiyan bulup komut menüsünü açın gardiyanın üzerine tıklayın ardından sırasıyla şu komutları yazın:
setrelationshiprank player 4
addfac 19809 1

Eğer işe yararsa 3 kişiden 1'i tamam oluyor 2 gardiyana daha yaparsanız görevi yapmış sayar oyun.
İşe yaradı problemi çözdüm, yorumunuzu çözüm olarak işaretledim. Teşekkürler.

Hocam bir görev atlama yani setstage yöntemi bir de bu göreve özel yapabileceğimiz yöntem ilişki geliştirme var.

Setrelationshiprank Player 4
Addfac 19809 1

Hortlatmak gibi olacak ama bu komudu girmeme rağmen olmuyor falkreath halkına yardım et 2/3 olarak kaldı. Ayrıca mathies NPC bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı