Sürprizbozan [Spoiler] The Last of Us sonunda Joel'in yaptığı doğru bir hareket mi?

Bu konuda spoiler olduğundan sürprizbozan olarak işaretlenmiştir. Spoiler olmadığını düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Graiden

Hectopat
Spoiler etiketi kullanmayacağım zaten "[SPOİLER]" diye başlığa yazdım.
İlkbahara gelindiğinde Joel ve Ellie, Salt Lake City'deki Saint Mary hastanesine varır. Hastaneye gitmek için su altında kalan tünellerden geçtikleri sırada Ellie boğulma tehlikesi geçirir. Kızı kurtarmaya çalışan Joel, bir anda ateşböcekleri üniforması giyen birisinin kendisine silah doğrulttuğunu görür. Yapılan dur ihtarına uymamasının ardından silahının dipçiğiyle Joel'a vurur ve onu bayıltır. Gözlerini hastanede açan Joel, karşısında Marlene'i görür. Ellie'nin hayatta olduğu, şu anda ameliyat için hazırlandığı, hastalık için bir aşı üretmek için beyne yerleşen mantardan aşı elde edilebileceği; ancak bunun gerçekleştirilebilmesi için beyinden bir parça alınması ve Ellie'nin ölmesi gerektiği konusunda bilgilendirilen Joel, buna karşı çıkar. Hastanedekilerle girdiği çatışma sonrasında ameliyathaneye girer ve baygın hâldeki Ellie'yi kucağına alarak otoparka iner. Otoparkta kendisini bekleyen Marlene'i de öldürmesinin ardından Ellie'yi bir arabanın arka koltuğuna yerleştirir. Arabayla bölgeden uzaklaştıkları sırada Ellie kendine gelir ve olan biteni sorar. Ancak Joel, ateşböceklerinin elinde hastalığa karşı bağışıklığı olan onlarca insan olduğunu; ancak bir aşı geliştirmeyi başaramadıklarından artık denemelere devam etmediğini söyler. İkilinin Tommy'nin yerleşim yerine varmasıyla oyun sona erer.
Sizce bu doğru bir hareket mi?
Benim görüşüm,
Kesinlikle doğru bir hareket.
Objektif bakış açısı,
Joel yaptığı yanlış, masum insanları öldürdü ve aşıyı bulunmasına engel oldu.

Spoiler etiketi kullanmayacağım zaten "[SPOİLER]" diye başlığa yazdım.
ilkbahara gelindiğinde joel ve ellie, salt Lake City'deki saint mary hastanesine varır. Hastaneye gitmek için su altında kalan tünellerden geçtikleri sırada ellie boğulma tehlikesi geçirir. Kızı kurtarmaya çalışan joel, bir anda ateşböcekleri üniforması giyen birisinin kendisine silah doğrulttuğunu görür. Yapılan dur ihtarına uymamasının ardından silahının dipçiğiyle Joel'a vurur ve onu bayıltır. Gözlerini hastanede açan joel, karşısında Marlene'i görür. Ellie'nin hayatta olduğu, şu anda ameliyat için hazırlandığı, hastalık için bir aşı üretmek için beyne yerleşen mantardan aşı elde edilebileceği; ancak bunun gerçekleştirilebilmesi için beyinden bir parça alınması ve Ellie'nin ölmesi gerektiği konusunda bilgilendirilen joel, buna karşı çıkar. Hastanedekilerle girdiği çatışma sonrasında ameliyathaneye girer ve baygın hâldeki Ellie'yi kucağına alarak otoparka iner. Otoparkta kendisini bekleyen Marlene'i de öldürmesinin ardından Ellie'yi bir arabanın arka koltuğuna yerleştirir. Arabayla bölgeden uzaklaştıkları sırada ellie kendine gelir ve olan biteni sorar. Ancak joel, ateşböceklerinin elinde hastalığa karşı bağışıklığı olan onlarca insan olduğunu; ancak bir aşı geliştirmeyi başaramadıklarından artık denemelere devam etmediğini söyler. İkilinin Tommy'nin yerleşim yerine varmasıyla oyun sona erer.
Sizce bu doğru bir hareket mi?
Benim görüşüm,
Kesinlikle doğru bir hareket.
Objektif bakış açısı,
Joel yaptığı yanlış, masum insanları öldürdü ve aşıyı bulunmasına engel oldu.

Doğru bir hareket olduğunu düşünmüyorum fakat hikaye böyle güzel bitti. (1. oyun sonu)

Geri
Yukarı