Spor Bilimleri Fakültesi kazanmak için hangi derslerin iyi olması gerekir?

Sporcu olmak istiyorum. Çok fazla sorum var. Sporculuğa ek olarak başka bir meslek seçebilir miyim? Sporculuktan ne kadar para kazanırım? Hangi derslerim iyi olmalı? Hangi lise ve üniversiteleri kazanmalıyım?

Sporcu olmak istiyorum. Çok fazla sorum var. Sporculuğa ek olarak başka bir meslek seçebilir miyim? Sporculuktan ne kadar para kazanırım? Hangi derslerim iyi olmalı? Hangi lise ve üniversiteleri kazanmalıyım?

"Sporcu olmak istiyorum, şu şu olursa ne olur?" gibi sorular çok açık uçlu olacaktır, eğer tam olarak hangi branşta devam edeceğinizi söylerseniz, size yardımcı olabilirim. Buna ek olarak, bir spor lisesi ve besyö okunabilir, bunun dışında egzersiz bilimleri, spor yöneticiliği gibi birçok bölümde bulunmakta. Para konusuna gelirsek, ülkemizde sporcunun değeri çok çok az, eğer normal bir iş gibi çalışıp, sporla ilgileneceğim diyorsanız, çok fazla bir miktar beklemeyin ancak lisanslı bir şekilde a takıma ulaştığınızda kazanacağınız miktarlar yüksek olacaktır. Hangi derslerin iyi olması konusuna gelirsek, mümkün olduğunca hepsine yoğunlaşılmalı, eğer besyö okumayı düşünüyorsanız mutlaka bilimsel makaleler okuyarak kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Spor gerçekten çok hassas bir şey, herhangi bir ters hareket sonucu sakatlanmalar olabilir bundan dolayı hareketleri iyi bilmek, vücudu iyi tanımak önem taşıyor. Sporculuğa ek mesleğe gelirsek, freelance olarak işler yapmanız mümkün ancak diğer türlü ne tür bir iş olduğunu bilmeden bir şey diyemeyeceğim.

Geri
Yukarı