Spor için bu malzemeler nasıl?

JactoR

Centipat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Arkadaşlar selamlar, arkadaşım bana spor için ihtiyaçlarını söyledi. Bende böyle bir şey topladım. Sizce nasıl? Neleri değiştirmeliyim? Açıkçası çok bilgim yok bu ekipmanlar konusunda. Yorumlarınızı bekliyorum. (Ben spor salonuna gittiğim için bunlarla çok haşır neşir değilim)
fdad.png

Pilates bandı yerine direnç bandı daha zorlayıcı ve faydalı olacaktır. Bİr de kadın erkek bilmiyoruz ama ağırlık kaldıracaksa spor salonuna gitmesi daha uygun olur. Nefesi doğru alıp vermek tekniği doğru uygulamak açısından bir hocanın tavsiyesi önemlidir.
Barfiks barını evimde kullanıyordum bir süre sonra avuç içini bitiriyor tavsiyem bu modeli almamanız.

Bench sehpası bir ev kullanıcısı ve fiyat olarak bakılırsa yeterli duruyor. Ama bu tarz ürünleri hoca desteği ile kullanması daha iyi olur.
El pensesi ve pilates lastiği de normal.
Kapı barfiksi de yeterli görünüyor, ama kapıya dikkat etmek lazım. Kapı barfiksi için bir not düşeyim, kullanıma bağlı olarak tutma yeri destekleri zarar görebiliyor.

Yoga minderi için de kalınlık önemli, 0.4-0.8 arası ise düşüktür. 1 cm kalınlığında ve üstünü tavsiye ederim.

Pilates bandı yerine direnç bandı daha zorlayıcı ve faydalı olacaktır. Bir de kadın erkek bilmiyoruz ama ağırlık kaldıracaksa spor salonuna gitmesi daha uygun olur. Nefesi doğru alıp vermek tekniği doğru uygulamak açısından bir hocanın tavsiyesi önemlidir.
Barfiks barını evimde kullanıyordum bir süre sonra avuç içini bitiriyor tavsiyem bu modeli almamanız.

Hocam hangisini önerirsiniz barfiks barında? Hangi modeli yani?

Dostum barfiks barının kapı için kullanılmasını önermem kapı sağlam olmadıkça, sonra çatlama yapıyor.

Anladım hocam. Arkadaşıma söylerim fakat sağlamlığını falan nasıl ölçebiliriz :D Olmazsa koridor için olanını hallederim.
Arkadaşlar aklıma bir soru takıldı. Şu alttaki el yayı işe yarıyor mu?

Anladım hocam. Arkadaşıma söylerim fakat sağlamlığını falan nasıl ölçebiliriz :D Olmazsa koridor için olanını hallederim.
Arkadaşlar aklıma bir soru takıldı. Şu alttaki el yayı işe yarıyor mu?
Bilek ve parmak güçlendiriyor o alet ama hangi şartlarda yapılır tam bilmiyorum herkes kafasına göre yapar geçer bizde o aleti.

Yeni konular

Geri
Yukarı