Spor ile boy uzar mı?

Uzar ama kaslarınızı sertleştirmeniz boy uzamanızı yavaşlatır. kardiyo ve esneme hareketlerinin uzamada etkisi olabilir. Barfiks ve yüzme de boy uzamasına etkili diye biliyorum.

Dostum alakası yok bunlarla anca 2 3 santim uzar genetik büyük faktör benim boyum 187 ben spor veya yüzmeye gidersem 189 188 olurum Max spor ile 10 20 santim uzama imkansız bence.

Dostum alakası yok bunlarla anca 2 3 santim uzar genetik büyük faktör benim boyum 187 ben spor veya yüzmeye gidersem 189 188 olurum Max spor ile 10 20 santim uzama imkansız bence.

Hocam zaten kimse spor yaparak 210 olmayacak :D tabii ki genetik en önemli faktördür. Ama yaptıklarımız da boya etkilidir. Zaten boy konusunda 2-3 santim bile devasa fark eder. Boy sonuçta. Ayrıca boy uzaması tamamlanmadan önce spor yaparsanız maksimum boyunuza etkisi olur. Boy uzamanız durduktan sonra spor ile belki bir santim bile uzamayabilirsiniz.

Spor yapmak, ağırlık kaldırmak vücudundaki büyüme hormonunun daha fazla salgılanması demektir. Genetik, boy konusunda en önemli faktördür. Uzamaya faydası olacaktır ama iş genetikte bitiyor.

Benim antrenman programımda deadlift ve shoulder press var. Deadlifte Max 12 kg basıyorum. Shoulder presste 10 kg basıyorum. Bana spor hocam boy uzamasını engellemediğini söyledi.
Bastığınız kilolar, hafif kilolar. Bilimsel olarak saydığım hareketler omurgaya baskı yaptığı için, boy uzamasını engelleyebiliyor.

Ağırdan bahsettiğim kilolar, yüksek kilolar.

Bastığınız kilolar, hafif kilolar. Bilimsel olarak saydığım hareketler omurgaya baskı yaptığı için, boy uzamasını engelleyebiliyor.

Ağırdan bahsettiğim kilolar, yüksek kilolar.
Bu kilolar ile bastığımda sıkıntı olur mu omurgaya? Daha boy uzama çağındayım. Squat filanda var onda 12 kg basıyorum.

Bu kilolar ile bastığımda sıkıntı olur mu omurgaya? Daha boy uzama çağındayım. Squat filanda var onda 12 kg basıyorum.
1.Squat
2.Deadlift
3.Ağır Kilo Shoulder Press (Baş üstü Press)
4.Ağır kilo Shrug Dumbell çevirme

"Kas kasılmalarla, doğru düzgün sıkıştırmalarla büyür" -Savaş Cebeci.

Fazla ağır yapmamaya dikkat edin.

Yeni konular

Geri
Yukarı