Spor Ne Zaman Yapılmalı?

borisyeisar

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
2
Yer
İstanbul
Arkadaşlar, korona döneminde kapanma ve sonrasında YKS'ye hazırlık derken çok uzun süreler evde oturduğumu fark ettim. Vücudum hantallaştı resmen, özellikle son 1 sene içerisinde. Bunu değiştirmek ve kendimi forma sokmak amaçlı hafif spor yapacağım. Ama salonda değil. Evimin yakınında yürüyüş yolu olan bir park var; oraya çıkıp yavaştan tempoyu yükselterek koşu yapıp şınav, mekik tarzı basit hareketler yapacağım.

Asıl soruma gelirsek, günün hangi saatinde spor yaparsam gün içinde kendimi daha dinç hissederim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yürüyüş yolunda koşu için bence sabah saatleri çok iyi. Hem güne sağlıklı ve dinç bir şekilde başlamış olursunuz hem de sabah erken kalkma alışkanlığı edinirsiniz.

Kişiden kişiye değişiyor bence. Ben sabah yapıyorum daha dinç hissediyorum, bazı arkadaşlarım sabah yapıyor sonra yorgun oluyor günü kötü geçiyor.
Her zamanı sıra sıra deneyin derim.

Asıl araştırmalara bakarsan saati çok fazla önemli değil, yine de bir beslenme düzenin var ise eğer kahvaltı- ara öğün- spor - akşam yemeği - ara öğün şeklinde öneriliyor.

Yaklaşık 2 hafta sonra dinç hissetmeye başlıyorsun zaten, düşüncem bunlara çok takılmaman.

Yaptığım ve önerdiğim vakit: Uyan + elini yüzünü yıka dişlerini fırçala + birkaç bardak su iç + SPOOOOOOR + duş

Sabah kaliteli rutin budur benim için. Ardından neleri yapmam gerekiyorsa...

Geri
Yukarı