Spor salonu beni daraltıyor

Samet Erkan

Hectopat
Makaleler
1
Merhaba dostlar, birkaç ay spor salonuna gittikten sonra spordan asıl beklentimin iri yarı kaslı bir vucut olmadığına kanaat getirdim ve daha çok doğa ile iç içe olmayı sevdiğimi fark ettim. Spor salonunun kapalı ortamı ruhumu daraltıyor ve daha canlı oksijenli bir ortamda spor yapmak istiyorum ve bahsettiğim gibi kaslı bir vucuttan ziyade kardiyo ağırlıklı sporlar yapıp yağsız fit bir vucut istiyorum. Evim sahile 5 dakika mesafede ve sahil oldukça büyük ferah bir yer koşu ve bisiklet yolları da mevcut. Materyal olarak bisikletim, kaykayım, atlama ipim, spor matım mevcut. Bu şartlar altında kendime düzenli ve etkili bir şekilde nasıl bir yol çizebilirim sizce yardımcı olursanız sevinirim.

Sinüzit beni kısıtlasa da yazın günlük 10-15 km bisiklet + haftada 3 gün yüzmek sizi fişek eder. Ben eğlencesine bisiklet sürüp profesyonel yüzmeye odaklanıyorum vücut kaslı değil ama cıva gibi oluyor.

Sinüzit beni kısıtlasa da yazın günlük 10-15 km bisiklet + haftada 3 gün yüzmek sizi fişek eder. Ben eğlencesine bisiklet sürüp profesyonel yüzmeye odaklanıyorum vücut kaslı değil ama cıva gibi oluyor.

Benim vucudum aşırı olmasa da yağlı bir vucut. Sizce düzenli kardiyo sporları ile yağ oranını minimuma indirebilir miyim?

Düşündüğünüz şey kendi sağlığınız ise bunu açık havada daha efektif sağlarsınız. Yok düşündüğünüz şey kaslı, gösterişli bir vücudum olsun biraz da çevre yapayım ise spor salonu tercih edersiniz. Kendiniz belirtmişsiniz sıkıldığınızı o yüzden açık hava size çok iyi gelecektir.

Benim vucudum aşırı olmasa da yağlı bir vucut. Sizce düzenli kardiyo sporları ile yağ oranını minimuma indirebilir miyim?
Hocam vucudunuz yağlıysa kardiyo önermem. Kardiyo ile zayıflarsınız ama aynı oranda yağlı bir vücudunuz olduğu için vücudunuzda sarkmalar başlar. O yüzden egzersizleride atlamayın. Günün sonunda zayıf ama sarkık bir vücüt ile karşılaşabilirsiniz. Kendi vücut ağırlığınıza dayalı hareketlerde ekleyin günlük aktivitelerinize. Şınav olur mekik olur ne olursa. Yağlı vücutlarda sadece kardiyo yapmak zayıflatır ama aynı oranda vücutta sarkıklarda oluşturur.

@Samet Erkan geçen yaz pandemide aldığım fazladan 10 kiloyu 2.5 ayda 2 günde bir 25-30 Km'lik sürüşler yaparak geri verdim. Sağlık sorunun yoksa bisiklet kadar sağlam kilo verdirip aynı zamanda zevk aldıran bir spor henüz deneyimlemedim. Tabii zevk kısmını bisikletinin kalitesi ve rotan çok etkiler.

@Samet Erkan geçen yaz pandemide aldığım fazladan 10 kiloyu 2.5 ayda 2 günde bir 25-30 Km'lik sürüşler yaparak geri verdim. Sağlık sorunun yoksa bisiklet kadar sağlam kilo verdirip aynı zamanda zevk aldıran bir spor henüz deneyimlemedim. Tabii zevk kısmını bisikletinin kalitesi ve rotan çok etkiler.

Bisikletim çok çok iyi değil Bianchi'nin 2017 de aldığım çelik gövdeli bir modeli sağlık sorunum yok aksine hızlı kilo verebiliyorum kendimi kastığımda.
Hocam vucudunuz yağlıysa kardiyo önermem. kardiyo ile zayıflarsınız ama aynı oranda yağlı bir vücudunuz olduğu için vücudunuzda sarkmalar başlar. O yüzden egzersizleride atlamayın. Günün sonunda zayıf ama sarkık bir vücüt ile karşılaşabilirsiniz. Kendi vücut ağırlığınıza dayalı hareketlerde ekleyin günlük aktivitelerinize. Şınav olur mekik olur ne olursa. Yağlı vücutlarda sadece kardiyo yapmak zayıflatır ama aynı oranda vücutta sarkıklarda oluşturur.

Ekstra yağlı değilim yağ genelde karın bölgesinde birikmiş durumda.

Geri
Yukarı