Spor salonu için çalışma programı tavsiyesi

weeha

Centipat
Daha fazla  
Ben bundan 2 ay önce spor salonuna gidiyordum ama ara vermiştim. Salondaki verdikleri program hiç hoşuma gitmemişti ve bazı sorunlardan dolayı bıraktım. Şimdi tekrar başladım ancak programı klasik verdikleri 4x12 şeklinde istemiyorum. İnternette araştırdım ve gelişimin bu şekilde daha yavaş oldugunu gördüm. Spora tekrar başladım 17 yaşındayım burada illaki kaslı bilgili abilerimiz vardır çalışma programı konusunda yardım istiyorum. Teşekkür ederim şimdiden.

Klasik program yapmayın. Push/pull/legs öneririm. 3x2 6 gün olacak şekilde yaparsınız. İnternette tonlarca PPL idmanı var. Her bölgenin çalıştırıldığı bir idman seçerek yapabilirsiniz. Spor sonrasi da 20-30 dk HIIT kardiyo yaparsınız. Ayrıca yeni başladıysanız 3-4x12 makul bir tekrar sayısı. Şimdilik böyle yapın, hareketleri iyicene oturtup güç kazanınca 6-8 tekrara düşersiniz.

Klasik program yapmayın. Push/pull/legs öneririm. 3x2 6 gün olacak şekilde yaparsınız. İnternette tonlarca ppl idmanı var. Her bölgenin çalıştırıldığı bir idman seçerek yapabilirsiniz. Spor sonrasi da 20-30 dk hııt kardiyo yaparsınız. Ayrıca yeni başladıysanız 3-4x12 makul bir tekrar sayısı. Şimdilik böyle yapın, hareketleri iyicene oturtup güç kazanınca 6-8 tekrara düşersiniz.

Push-Pull-Legs (PPL) Antrenmanı Nedir, Nasıl Yapılır? hocam baktım böyle bir antrenman buldum fakat bunu her gün mü uygulamam gerekiyor yoksa bir gün itiş bir gün çekiş tarzı mı?

Push-Pull-Legs (PPL) Antrenmanı Nedir, Nasıl Yapılır? hocam baktım böyle bir antrenman buldum fakat bunu her gün mü uygulamam gerekiyor yoksa bir gün itiş bir gün çekiş tarzı mı?
Güzel duruyor program. Bir gün push diğer gün pull yapacaksınız. Vakit ve enerjiniz varsa haftada 6 gün 2 defa yaparsınız programı. 3x12 tekrar halinde yapmanızı öneririm. Mükemmel formda yapmaya çalışın, olmuyorsa ağırlığı düşürün. Eğer 12 tekrar çıkmıyorsa ağırlığı bir tık düşürüp tekrar çıkmayana kadar yapın.

Spora haftada kaç gün gidebilirsiniz?

Her gün gidebilirim ama dinlenme günleri koymam zorunlu.

Güzel duruyor program. Bir gün push diğer gün pull yapacaksınız. Vakit ve enerjiniz varsa haftada 6 gün 2 defa yaparsınız programı. 3x12 tekrar halinde yapmanızı öneririm. Mükemmel formda yapmaya çalışın, olmuyorsa ağırlığı düşürün. Eğer 12 tekrar çıkmıyorsa ağırlığı bir tık düşürüp tekrar çıkmayana kadar yapın.
bende sevdim programı ama biraz az gibi geldi hemde tam enerjik yaşlarımda olduğum için yorulmadan çıkmak istemem salonda açıkçası.

İtme çekme yapın o zaman bana çok katkısı olmuştu. Hafta sonu da iki gün dinlenmiş olursunuz.

Pazartesi: İtme
Salı: Çekme
Çarşamba: Bacak (Bacak yapılmak istenmiyorsa boş gün)
Perşembe: İtme
Cuma: Çekme

bende sevdim programı ama biraz az gibi geldi hemde tam enerjik yaşlarımda olduğum için yorulmadan çıkmak istemem salonda açıkçası.
Bi' deneyin programı ona göre bakarsınız. Veya YouTube'de daha iyi programlar var. PPL idman yazın direkt çıkar karşınıza. Savaş Hocam ve GYM Kong videolarını izleyebilirsiniz. Kendi programım bitmiş olsa öneri yapardım ama ben de program oluşturuyorum kendime 😀.

Bi' deneyin programı ona göre bakarsınız. Veya YouTube'da daha iyi programlar var. Ppl idman yazın direkt çıkar karşınıza. Savaş hocam ve gym kong videolarını izleyebilirsiniz. Kendi programım bitmiş olsa öneri yapardım ama ben de program oluşturuyorum kendime 😀.

Teşekkür ederim YouTube'dan kendime program yapmaya çalısırım. Ben pazartesi günü yeni programa geçmeyi düşünüyorum eğer sizinki bitmiş olursa gönderebilirsiniz kendiminkine ekleme veya çıkarma yapmamda yardımcı olur.

Geri
Yukarı