Spor salonuna gitmekten utanmak

hasimsek

Hectopat
Yer
Trabzon
Merhaba. İlk defa spor salonuna gideceğim ancak içimde bir korku ve utanma var. Ayrıca hareketleri bilmiyorum. Nasıl yapılacağını vs. bilmiyorum. Ne yapabilirim?

1 - Her şeyden önemli kimse sana bakmayacak gerçekten.
2 - Bilmediğin hareketleri oradaki hocalara sor, Eğer tatmin olmazsan makinanın sağında solunda yanında bir yerinde makinenin ismi yazar, Youtubede arat.
3 - Isınmadan spora başlama.
4 - Spordayken en az 2.5 litre su iç
5 - Adam akıllı bir program bul benim gibi yapma.

Spotlight etkisi hakkında bir video izlemenizi tavsiye ederim.

"Soru soran kişi, sadece bir dakikalığına aptal olur. Sormayan ise sonsuza kadar."
Çalışarak öğreneceksiniz, zaman alacak. Ama YouTube'da dolu insan var anlatan, bakabilirsiniz.

Korkmanı gerektirecek hiçbir şey yok. Spor salonu ile alakalı değil. Sonuçta farklı bir ortama giriyorsun olabilir öyle şeyler. Güzel bir program bul. Hareketleri iyi araştırıp öğren. Gerisi gelecektir emin ol.

İlk başladığında makineleri kullanırsın. Nasıl yapacağını hocalara sorarak öğrenebilirsin. İstediğin yardımı bulamazsan internetten kolayca aradığın hareketin hangi formda nasıl yapılacağını bulabilirsin. Kulaklığını tak, phonk müzik aç ve orada sadece sen varmışsın gibi düşün. Başkaları sana bakmış bakmamış bir şeyi değiştirmez.

Merhaba. İlk defa spor salonuna gideceğim ancak içimde bir korku ve utanma var. Ayrıca hareketleri bilmiyorum. Nasıl yapılacağını vs. bilmiyorum. Ne yapabilirim?

Başıma gelmişti aynı durum sadece önüne bak çık banda yürü uzun uzun in eliptik bisiklete yavaş yavaş gir en son düz bisiklete gir bir süre bu şekilde ısındır kendini. Kendini dünyaya kapatıp odaklanabilirsen 8 ayda 75kg verirsin koca koca teyzeler bile gelip tebrik eder. Kas çalışan uşaklar tokalaşmaya gelirler. Yalnız sakın psikolojik çöküntüye düşme alması çok daha kolay o kiloları. Ufak bir tavsiye vereyim şekersiz kahve yoğurt türevleri spora kahvaltıdan önce gitmek en az 2 litre su tüketmek hepsi faydalı olacak. Motive kaybı da yaşayacaksın ara ara ama çözüm bende spora dair alışveriş yapmak tişört forma ayakkabı kısaca sportif ürünler almak o sorunu çözmüştü. Terleme azaldığı zaman da artık farklı aletlere de yönelerek kilo kaybında oluşacak düşüşü de engellersin.

Geri
Yukarı