Spor Salonunda Etkili Kas Yapma

SametSalvatore

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar ben spora başladım dambıllar, koşu bantları falan her şey var. Ama nasıl çalışılır pek bir fikrim yok. Bütün kaslarımı geliştirmek istiyorum ama şu an önceliğim göğüs, kol ve karın kasları. Bu kasları nasıl etkili bir şekilde çalıştırabilirim? Isınma hareketleri olarak nasıl bir şey yapmalıyım?

Bence ilk önceliğin kondisyon üzerine olmalı.
1. Açma germe hareketlerini mutlaka yapmalısın esnekliğini kaybetmemen ve kasın şekilli olarak gelişmesi için.
2.Koşma ve bisiklet sürmeyi ihmal etme kesinlikle bu senin spordaki devamlılık süreni uzatacaktır.
3.Daha yeni başladığın için dambıllarla yapma derim ilk önce kendini makinada eğit önemli olan hareketi doğru ve hissederek yapman.
4.İlk 3 ay hocanın verdiği hareketleri uygula hareketler üzerine denge sağladığın zaman dambıllarla haşır neşir olabilirsin.
5.Sporda ilk önceliğim diye bir söz olmamalı bence her bölgeyi aktif şekilde çalıstır bacak mesela söyleki araba için otoban neyse kan akımı içinde bacak öyledir kan akımın hızlanır nabzın sürekli arttığı için enerjik olursun yağ yakımın hızlanır.
6.Ayriyetten karın kası yapmak demek diğer bölgelere göre en zorudur zayıf biriyseniz çıkarmanıza pek gerek yok günde farklı hareketler yapıp 60 tane yapsanız yeterli.
Son olarak tekrar dediğim gibi her bölgeye önem gösterin ve en önemlisi BESLENME.
Sporu günde 2 saat yaparız ama beslenme gün boyu sürer yağsız yemekleri tercih edin.Lifli gıdalara yönelin şekeri tuzu unu bünyenizden uzak tutun.
Önerim: Tavuğun göğsü,antrikot ve balık.

ilk önce ilk ay hareketleri yap. 3. ayda bölgesel girmeye başla. Zayıfsan ve hemen kas yapmak istiyorsan protein tozu alıp kullanabilirsin.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı