Spor salonunda ilk gün nasıl geçer?

yigitcesur

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, ben spora başlamak istiyorum. Biraz çekingenim. İlk gün nasıl geçiyor spor salonunda?
Bilmem gereken kurallar var mı veya tavsiyeleriniz?
İlk gün hocalar ilgileniyor mu, program falan hazırlıyorlar mı yoksa kendimiz mi çalışıyoruz? Şimdiden teşekkürler.

Program isterseniz yaparlar, bilmediğiniz hareketlerin nasıl yapıldığını öğretirler. Tam olarak anlamadığınız hareketi sorun, düzgün yapmak önemli.

İlk gün çoğunlukla "Şu alet neredeydi yav?" diye düşünerek geçiyor, özellikle salon büyükse. Çekinecek bir şey yok, herkes bir yerden başlayacak sonuçta.

Aldığınız ağırlıkları yerine koymaya özen gösterin. Eşyalarınızı oraya buraya dağıtmayın, nerede çalışıyorsanız orada dursun. Bench vs. kullanırken havlu koyun. Az sayıda bulunan veya çok kullanılan aletleri gereksiz meşgul etmemeye çalışın. Aynı aleti birden fazla kişinin kullanacağı durumlarda sırayla kullanmak en mantıklısı.

Çok yüksek ağırlıkla başlamaya çalışmayın. Nerede olduğunuzu öğrenmek için başta birkaç deneme yapın, sonra uygun ağırlıkta çalışın.

Spor salonuna göre değişir. Benim gittiğim yerde hocalar sanki ilk günmüş gibi yardım ediyorlar. 1 seneye yakındır gidiyorum. İlk hafta spor salonunu kavramaya çalışırsın. Genelde öyle oluyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı