Spor salonunda ilk gün

Yer
North Memphis
Esen olsun, yakın zamanda Fitstation'a yazılacağım ama daha önce spor salonuna gitmedim. Merak ettiğim şeyler var. Kaydımı yaptırdıktan sonra bir antrenör yardımcı olacak mı yoksa önceden hareketleri ve ekipmanları bilmem gerekir mi? Spor salonlarının genel kuralları hakkında ne söyleyebilirsiniz, verebileceğiniz tavsiyeler var mı?

Boy: 1.70
Kilo: 60

Amacım kilo almak ve kas yapmak. Uzun zamandır evde kendi ağırlığımla çalışıyorum.

Kız değilsen olmazlar 3 senedir spor salonlarindayim kendin öğren öyle git.

Hareketleri öğrenmek pek zor değil internette bir sürü program var onları bir kağıda yaz salonda uygula hareketlerin yapılışını da internetten öğren ben öyle yapmıştım ilk zamanlar halen duruyor o programım.

Hareketleri öğrenmek pek zor değil internette bir sürü program var onları bir kağıda yaz salonda uygula hareketlerin yapılışını da internetten öğren ben öyle yapmıştım ilk zamanlar halen duruyor o programım.

Çift bölge calisiyordum ben bir gün göğüs arka kol bir gün kol omuz bir gün ayak sırt halen aynı şekilde.

Dandik bir yere yazılmadıysanız size program yaparlar. Ve ilk gününüzde onları sırayla nasıl yapacağınızı gösterirler. İlk ay tüm vücut çalışırsınız. Bu sayede spora alışırsınız. İlerleyen zamanlarda ise bölgesel çalışmalara geçersiniz. Bir gün bacak bir gün göğüs, kol vb. şeklinde. Ayrı antrenör olayı ise daha kapsamlı bir çalışma için olduğunu düşünüyorum. Mesela sizin kalori takibinizi, gelişmenizi çok yakından takip eder ve programı sürekli ona göre optimize eder. Bu kadar uğraşırsa ayrı para alması gerekir.

Temiz ayakkabı, havlu ve kıyafet ile gitmen şart.
Bunun haricinde soyunma odasında sprey deodorant yasaklayan kurallar olabilir.

Salona bakan kişi belki yardım eder, keyfi keder yani.
Dandik mekanlarda genelde yardim etmezler.
İlk 2 ay Full Body idman yapmanızı öneririm.

Haftada 3 gün Full Body yapın aksi takdirde vücudunuzdaki çatlaklar artabilir.
İlk elden tecrübeliyim. 😂
Kardiyo için koşu makinesine çıkmanıza gerek yok isterseniz kondisyon ve ayak sakatlıklarından uzak durmak için ip atlayabilirsiniz.

Kas kütlenizi arttırmak için ise protein almanız gerekiyor.
Anatomi ve beslenme ile ilgili konularda Savaş Cebeci kanalına bakabilirsiniz.
2 aydan sonra bölgesel çalışmaya başlayabilirsiniz.

Herkesten para vererek ders alınmaz, bana kalırsa para vermektense bilinen YouTube kanallarından başlangıç seviye antrenman bakıp gidebilirsiniz, bilmediğiniz makineleri antrenörlere sorabilirsiniz. Önce basit programlarla başlayın ilginizi çekerse zaten devamı gelir olayın.
Haftada 3 gün Full Body yapın aksi takdirde vücudunuzdaki çatlaklar artabilir.
İlk elden tecrübeliyim. 😂
Kardiyo için koşu makinesine çıkmanıza gerek yok isterseniz kondisyon ve ayak sakatlıklarından uzak durmak için ip atlayabilirsiniz.

Kas kütlenizi arttırmak için ise protein almanız gerekiyor.
Anatomi ve beslenme ile ilgili konularda Savaş Cebeci kanalına bakabilirsiniz.
Onun antrenman tarzıyla alakalı olduğunu sanmıyorum vücut genişleyince çatlıyor haliyle.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı