Spor sonrası 2 gündür baldırlarım ağrıyor

m1cope

Kilopat
İlk defa böyle bir şey yaşıyorum. Kardiyo için koşarken bacaklarıma kramp girmişti ama koşmaya devam ettim. Ardından biraz bacağımı çalıştırdım ama 2 gündür bacağımı düz hale getiremiyorum. Çok ağrıyor, sürekli ve istemsizce kasılı olarak duruyor. Akşam tekrar bacağımı kullanmam gereken antrenmanlar olacak. Ne yapabilirim?

Ağrı kesici hap falan işe yarar mı? Yürüdükçe ağrısı azalıyor ama 10 dakika oturduktan sonra ayağa bile kalkamıyorum. Akşama kadar nasıl ağrıyı hafifletebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hamlık ağrısıdır, kas gevşetici rahatlatır. İstirahat etmeyip zorlamaya devam edersen toparlaman uzun sürer.
Bugün 18.30 'da tekrar antrenmanım var. Gitmemem daha mı sağlıklı olur? Daha yeni başladığım için hocaya karşı sürekli kaytarıyor gibi de olmak istemiyorum.
Biraz yürüdüğümde ağrı hafifleşiyor ve koşmak bile pek sorun olmuyor ama 10-15 dakika oturup ilk kalktığım anda çok ağrıyor.

Bugün 18.30 'da tekrar antrenmanım var. Gitmemem daha mı sağlıklı olur? Daha yeni başladığım için hocaya karşı sürekli kaytarıyor gibi de olmak istemiyorum.
Biraz yürüdüğümde ağrı hafifleşiyor ve koşmak bile pek sorun olmuyor ama 10-15 dakika oturup ilk kalktığım anda çok ağrıyor.
Gidin bir şey olmaz. Antrenman sırasında ağrı hissetmezsiniz çok.

Ham ağrısı yüzünden spora gitmezseniz, ağrı geçtikten sonra tekrar ağrımaya başlar. Ham ağrısının geçmesi 2-3 haftayı bulabilir. Ağrının üstüne giderseniz, ağrı hafifler.

Tavsiyem, kas gevşetici veya ağrı kesici kullanmayın. Kendi kendine iyileşmeyi öğrensin vücut.

Ham ağrısı yüzünden spora gitmezseniz, ağrı geçtikten sonra tekrar ağrımaya başlar. Ham ağrısının geçmesi 2-3 haftayı bulabilir. Ağrının üstüne giderseniz, ağrı hafifler.

Tavsiyem, kas gevşetici veya ağrı kesici kullanmayın. Kendi kendine iyileşmeyi öğrensin vücut.
Sağolun tavsiyeler için. antrenmanım bitti. Antrenmanda hissetmedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı