Spora başlamak için 73 kilo ideal mi?

supprime

Hectopat
Makaleler
1
Merhabalar 1.78 boyundayım 73 kiloyum spora başladıktan sonraki hedefim gelişirken kilo almak mı olmalı yoksa kilomu koruyarak mı gelişmek? Şunu da söylemem gerek çok fazla yemek yiyorum fakat sürekli 73 75 kilo arasında gidiyorum, metabolizmam hızlı. Aşırı devasa olmak gibi bir hedefim yok sadece toparlanmak istiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum 68 kiloyum ve spora gidip kilomu koruyarak kas yaptım biraz da olsa ama benim kilo takıntım var 1.80 boyundayım en azından 75 olmalıydım kas kütlesi artırıp yağ oranını düşürerek ya da sabit tutarak. Senin de 75 olman lazım ama senin düzenli beslenerek olman lazım. Karbonhidrat, yağ vb. ürünlere fazla abanmadan optimum şekilde tüketerek protein ağırlıklı beslenme uygulaman lazım. Umarım az da olsa özet geçebilmişimdir.

Dostum 68 kiloyum ve spora gidip kilomu koruyarak kas yaptım biraz da olsa ama benim kilo takıntım var 1.80 boyundayım en azından 75 olmalıydım kas kütlesi artırıp yağ oranını düşürerek ya da sabit tutarak. Senin de 75 olman lazım ama senin düzenli beslenerek olman lazım. Karbonhidrat, yağ vb. ürünlere fazla abanmadan optimum şekilde tüketerek protein ağırlıklı beslenme uygulaman lazım. Umarım az da olsa özet geçebilmişimdir.

Teşekkür ederim şu an yediğim besinlerin protein ve kalori değerlerini önemsiyorum yoksa bir anlami kalmıyor boşuna yorulmuş oluyoruz sadece.

Kilodan ziyade yağ oranın önemli lean mass vs. %12 civarına düşürüp sonra kilo alımıyla beraber spor yapman en iyisi olur.

Geri
Yukarı