Spora kendinizi nasıl verirsiniz?

CnrMoltiSanti

Decapat
Yer
Tekirdağ Çerkezköy
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ7-3770 / GTX1650 4GB GDDR6 / 8+4 12GB 1600Mhz Kingston / H61M-DS2(Rev2.2)
Yani fazla uzatmak istemiyorum, kendim ev ortamında ağırlık aletlerim var, boks torbası vs. bunlar var elimde.

2 yıldır neredeyse full evdeydim ve yani en az 20 kilo almışımdır. Boyum 1.80, kilom da 90-100 civarlarında. 2 sene önce 70'ti. Acayip kilo aldım. Spor yapmak istiyorum. Bir türlü bu meret bilgisayardan kurtulamıyorum. Lise son sınıfım. İstiyorum, 1 gün yapıyorum, ertesi gün hiç yapasım gelmiyor ama yapıncada kendimi öyle bir rahat hissediyorum ki sanki kaslarım sürekli çalışıyor ve dinç gibi. Tavsiyeleriniz var mıdır? Nasıl kendimi daha çok spora verebilirim? Şimdiden teşekkürler.

Motivasyon, sporla uğraşmayan kişilerlerle arana mesafe koy 7/24 sporla ilgilen video film sosyal medyadan antrenman beslenme motivasyon videoları izle irade meselesi bir şeyi süreklilik haline getirebilmek spor anlamında iradeni güçlendir.

ev ortamında ne yazık ki olmuyor...Hamlık evresini spor salonunda atmanız lazım sonrasında evde zaten mekik şınav limitlerinizi zorlarsınız..Kendinizi spora vermenin anahtarı arkadaş ortamı 2-3 arkadaşınızla spor salonuna kayıt olun birbirinizi motive edersiniz..2-3 aydan sonra zaten et kesmesi ağrı olmayacağı için spor bir alışkanlık haline geliyor..Kas zorlayıp yırtarken gelen o acı size zevk vermeye başlıyor..

Sorunun cevabı yazdığınız metinde var hocam. Bütün mesele o koltuktan kalkıp ağırlığı eline alana kadar zaten. "ama yapınca da kendimi öyle bir rahat hissediyorum ki sanki kaslarım sürekli çalışıyor ve dinç gibi." demişsiniz ya. 8 yıllık spor hayatımın özeti bu cümle :D Sana vereceğim tek tavsiye budur, bir saat belirle örneğin akşam 7'de spor yapacağım de ve saat 7 de her ne yapıyorsan bırak ve başla.

Yeni konular

Geri
Yukarı