Spora tek başıma gitmeye utanıyorum

JETTİN ULTİSİ

Hectopat
Bugün konu açmıştım. Kilo vermek için spora gidilmeli gibisinden. Sanırım gitmeye karar verdim de tek başıma gitmeye utanıyorum. Kuzenime dedim o da gitmek istemiyor. 19 yaşındayım öz güvenim yok. Beceremem diye tedirgin oluyorum. Yanlış bir şey yaparsam millet güler gibisinden. Nasıl aşabilirim bu durumu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün konu açmıştım. Kilo vermek için spora gidilmeli gibisinden. Sanırım gitmeye karar verdim de tek başıma gitmeye utanıyorum. Kuzenime dedim o da gitmek istemiyor. 19 yaşındayım öz güvenim yok. Beceremem diye tedirgin oluyorum. Yanlış bir şey yaparsam millet güler gibisinden. Nasıl aşabilirim bu durumu?
Giderek aşabilirsin. Kimse anasının karnında çok iyi yaparak başlamadı ve emin ol oradaki çoğu kişi de ne yaptığını bilmiyor.

Kimse seni özellikle izlemeyecek. Sen sporunu yap ve çık. Programın da olsun ayrıca.

Aynı kaderi yaşıyoruz. Spora bir kez olsun tek başıma gitmedim hep arkadaşlarımla gittim ve arkadaşlarım gelmediği için bıraktım.

Bazı hareketleri yaparken 200 kilo bench press yapıyormuş gibi değişik sesler çıkarmazsanız kimse size kötülük yapmaz, adam oraya kendini geliştirmeye geliyor; niye zorbalık yapsın ki?
İnanın bu cidden çok saçma bir korku, ki spor salonundaki insanların hepsi kası değil merak etmeyin. Sizin gibi bir sürü insan vardır, zayıflar da vardır. Size bir video atacağim izleyin derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Aynı kaderi yaşıyoruz. Spora bir kez olsun tek başıma gitmedim hep arkadaşlarımla gittim ve arkadaşlarım gelmediği için bıraktım.
Arkadaşların için mi yaptın sporu?

Dostum ben ilk spora başladığımda bench presste boş barda 2-3 tekrar zor atıyordum, şimdi 70 kg 8 tekrar. Utanmana gerek yok kimse seninle dalga geçmeyecektir. Spor salonları öyle bir yer değildir.

Yanlış anlamayın ama ben spordayken kendi vücudum dışında başka kimsenin vücudu umrumda olmuyor. Diğer insanların da böyle düşündüklerini düşünüyorum. Ayrıca oraya zaten vücudunu güzelleştirmek ve sağlıklı olmak için gidiyor insanlar. Neden bundan utanasın veya insanlar sana kötü gözle baksınlar ki. Amacın belli zaten :)

Bazı hareketleri yaparken 200 kilo bench press yapıyormuş gibi değişik sesler çıkarmazsanız kimse size kötülük yapmaz, adam oraya kendini geliştirmeye geliyor; niye zorbalık yapsın ki?
İnanın bu cidden çok saçma bir korku, ki spor salonundaki insanların hepsi kası değil merak etmeyin. Sizin gibi bir sürü insan vardır, zayıflar da vardır. Size bir video atacağim izleyin derim.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Arkadaşların için mi yaptın sporu?
Utanıyorum arkadaşlarım olmadan, iyi oku.

Hocam utanmanızı gerektirecek bir durum yok, beceremem diye de tedirgin olmanızı gereksiz buluyorum, hareketleri yanlış yapabilirsiniz bununla ilgili sıkıntılı bir durum yok, zaten spor salonuna kendinizi geliştirmek için gidiyorsunuz, size niye bir şey desinler? Milletin size güleceği ne yapabilirsiniz ki? Hareketi şu arkadaş gibi yapmayacağınızı varsayıyorum.

Ki hareketi yanlış yapsanız bile size doğrusunu gösteren birileri olabilir diye düşünüyorum. Bu durumu nasıl aşabilirim demişsiniz, gidin ve ne olduğunu görün. Bunlara rağmen size gülen veya aşşalayıcı vb. şekillerde bulunan olursa(Ki pek ihtimal vermiyorum.) sorun onlardadır bana sorarsan.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı